Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egyedülállóként az OEP támogat...

Egyedülállóként az OEP támogatja-e az inszemiációt illetve a lombikot? Elmúltam 35 éves.

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 18:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az OEP 5 lombikot támogat. "Csak" a gyógyszereket, injekciókat kell fizetni. De azért az általad említett másfél millió egy lombikra erős túlzás. Annyi azért nincs.
2015. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg fontos kérdés: van valami akadálya a fogantatásnak, vagy csak pusztán az, hogy nincs apajelölt? Mert ez utóbbira nem fogsz OEP-támogatott lombikot kapni, ez azoknak jár, akik máshogy nem tudnak egészségügyi okokból teherbe esni, nem azoknak, akik keresik az igazit, de ketyeg a biológiai óra. :) Ezt ne vedd sértésnek, ezt csak száraz tényként mondom, mert hát valljuk be, annak jár az orvosi kezelés, aki rá van szorulva.


Az SZTK-s terhesgondozás amúgy nem ördögtől való, én jelenleg úgy járok. Komolyan mondom, jobban meg vagyok vele elégedve, mint eddig bármelyik magánorvossal, akinél jártam alkalmanként 15 ezer forintért. Pedig most is ki tudnánk fizetni bőven, de minek, amikor a szakrendelő közelebb van és jobb is? :) A fontosabb ultrahangvizsgálatokat megcsináltattuk az Istenhegyi úton, a többit meg miért ne fizesse az állam a TB-mből, ha már jó ellátást kapok érte? :)

2015. ápr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
szia.én most jelentkeztem be a szegedi kaáli intézetbe.október 13-ra van időpontunk.csak akkor támogatja az oep a lombikot,ha elötte meg volt a kellő számú inszemináció is.Illetve kell vinni a házassági anyakönyvi kivonatot,vagy a hivatalos élettársi kapcsolatról a bejegyzést.Egyedülállóknak nem megy sajna.Legalább is itt Magyarországon tuti nem.Esetleg magán úton.Tudod tartja a mondás: pénz beszél,kutya ugat.Sajna itt minden a pénzről szól.Az oep-es támogatást csak pároknak és azt is bizonyítani kell.Persze a kaáli intézetben.A többit nem tudom.Egyébként én teljes mértékben megértelek hogy ezt választanád,ugyan is mi is oep-est választottuk,pedig van rá pénzünk.de 20 éve fizetjük ezt a tetves adót az államnak és sose kellett még semmire.kop-kop.hát akkor igen is most élek vele.azt a pénzt szívesebben költöm majd a leendő gyermekemre :D épp eleget fizettünk már be ketten a férjemmel az állam kasszájába. és akkor még ott van az,hogy ha sose leszünk betegek a nyugdíjt is felejtsük majd el,vissza meg nem adják.na ezért megyünk mi is oep finanszírozottra mindenhová.ha én úgy érzem,majd adok pénzt.ha akarok.amúgy a kaáliban tilos a hála pénz.ezt ki is hangsúlyozták mikor időpontot kértem.
2015. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!