Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddőséggel is foglakozó...

Meddőséggel is foglakozó nőgyógyász vagy endokrinológus? Kihez forduljak, ha nem sikerül a baba?

Figyelt kérdés
Két éve próbálkozunk és nem akar összejönni. Meddőségi centrumba még nem mennék, először ki akarnám vizsgáltatni magam, de elvesztem a sok információ között. Nőgyógyásznál vagy endokrinológusnál tudhatom meg, hogy mi a baj?
2015. jún. 10. 08:21
 1/7 Nuvolyna válasza:

Szia, először nőgyógyász mindenképp. Ha nincs valami egyértelmű jel, ami utalhat erre (petevezeték elzáródás, cukorbaj, hormonális probléma stb), el fog küldeni egy meddőségi szakorvoshoz. Nagyon sokszor meddőségi szakorvos is vállal nőgyógyászati betegeket, de ha már van saját orvosod, mindenképp őt kérdezném meg kit ajánl. Személy szerint azt mondom, hogy a debreceni és a pesti Kaali Intézettől menekülj (bár biztos vannak akik ellentmondanának nekem).

Sok türelmet és kitartást a kivizsgálásokhoz!

2015. jún. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hormonvizsgálatot mindenképpen akarnék csináltatni, hogy megtudjam, nem ott van-e valami probléma. Nincs orvosom, ezért nem is tudom, hogy a nőgyógyásznál kellene kezdenem, aki majd továbbküld hormonvizsgálatra vagy rögtön az endokrinológusnál, aki tudja, hogy ilyen esetben pontosan milyen hormonokat kell nézni.
2015. jún. 10. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig érdemes lenne elmenned egy meddőségi központba, én bánom, hogy korábban nem mentem, csak húztam-halasztottam, mert a nőgyógyász felírt mindenféle gyógyszert, hogy majd attól fog termelődni jó sok pete, aztán hónapokig nagy semmi, végül lombik lett, ezt a vizsgálatok alapján kapásból megmondták. Minden vizsgálatot elvégeznek helyben nálad és párodnál is, ha nem muszáj, nyílván nem erőltetik a lombikot, akkor más megoldást javasolnak. Az I.Nőit tudom ajánlani, minden vizsgálatot megcsináltak gyorsan és pontosan. Ott egyébként van endokrinológus is, oda is el tudnak küldeni, ha arra lenne szükséged. Szerintem nem érdemes "sima" nőgyógyásznál eltölteni plusz hónapokat!
2015. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van esetleg életkor alapján korlátozás, hogy hány éves korig fogadnak pácienseket? Már mindketten negyvenes éveink közepe felé járunk.
2015. jún. 10. 09:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál orvost ajánlani, akit kereshetnék?
2015. jún. 10. 09:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Mensmentisben az endokrinológusok és a nőgyógyászok is nagyon jók.
2015. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Eufrozi ***** válasza:

Szerintem is menj meddőségi centrumba.Én a Szent János kórházba járok(BMC).

Gyorsan mennek a dolgok,pikk-pakk kivizsgálnak.Szerintem ne vesztegesd az időt nődokinál.Nekem személy szerint 9 hónapom ráment.Szóval én a BMC-t ajánlom.Kb.2-3 hónap alatt minden vizsgálatot megcsinálnak,és minden megy TB-re.

2015. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!