Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Alacsony progeszteron szintre...

Alacsony progeszteron szintre Utrogestant szedek. Mikortól fog hatni és okozhat-e libidó csökkenést?

Figyelt kérdés

Jó ideje alacsony a progeszteron szintem, többször voltam vérvételen, múlt hónapban kezdtem el végre szedni az Utro-t. Azért is ideje volt már, mert - a babaprojekt mellett - az alacsony hormonszintnek köszönhetően a menzeszem mindig pecsételéssel kezdődött, ált. 5-7 nappal a rendes vérzés előtt (és ezután mondhatni folyamatos az igazi vérzés megjelenéséig). Így a menzesz procedúra 5 nap helyett, 10-12 is volt. Szóval múlt hónapban a 14. naptól kezdtem szedni az Utro, de ugyanúgy pecsételtem, sőt, még korábban is kezdődött (9 nappal korábban), és nagyon megviselt a menzesz. Rémes fájdalmaim voltam, az első 2 nap használhatatlan voltam bármire is. Elvileg a progeszteron az ilyen kellemetlen tüneteket is csillapítja, nem? Mit tudtok erről? Lehet, kell a gyógyszernek pár hónap, mire hatni kezd?

És még valami: mióta szedem az Utro-t, mondhatni egyáltalán nem kívánom az együttléteket a férjemmel. Nem tudom, van-e összefüggés a kettő között, vagy más az oka... Valaki tapasztalt hasonlót?

Köszi előre is a válaszokat!


2015. júl. 4. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hosszú távon progeszteron pótlására Utrogestan nagyon nem jó választás. Úgy el vékonyítja a méh nyálkahártyát, hogy utána cseszheted. Természetes megoldás jobb lenne. Barátcserje, palástfű, progesta care.. stb.
2015. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

ma 09:43

Ezt mégis honnan veszed?

2015. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász mondta hogy hosszú távú szedése ezt eredményezi, az androgén hatás fölerősödése mellett. Nekem is ez volt a gondom évekig, természetes megoldáshoz fordultam. Néhány ciklusban, terhesség megtartására az első trimeszterben ok, de hosszabb távon nem ajánlotta a fentebb említett okok miatt.
2015. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:
28%

A tüneteidet nem az utro okozza, a hatását pedig azonnal fejti ki. Nem vékonyítja a nyálkahártyát, ezt inkább a clostira szokták mondani. Úgy tudom, libidó csökkenést az ösztrogén hormon alacsonyabb szintje okozhat. Menses előtti pecsételést okozhat enyhén emelkedett prolaktin szint is

Az alacsony progeszteron szint pedig nem ok, hanem következmény, és sajnos az utro csak tüneti kezelés.

Szerintem érdemes lenne felkeresned egy endokrinológust, aki alaposabban utánajár a hormonproblémáidnak, és az alapbetegségre ad kezelést. Nagyobb az esély a babára is, mint így.

2015. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Amúgy most itt keresgéltem a kérdések között, és jól látom, a prog. pótlót ovuláció után kellene kezdeni szedni? Nekem a ciklusaim általában 30 naposak, tehát a 16. nap után kellene kezdenem szedni, nem? Szoktam érezni ovu. fájdalmat... A doki meg annyit mondott, a 14. naptól kezdve szedjem. De akkor nem is jól csinálom, ugye?

Biztosan a legjobb megoldás az endikronológus lenne, de ezen a környéken (Kelet-Mo, kisváros), erre szinte semmi esély. Az egészségügy egy vicc. De úgy látom, akkor a doki is...

2015. júl. 4. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól csinálod, mert ha ovu előtt szeded megakadályozza a fogantatást úgy tudom. Nekem azt mondta a dokim, hogy 17. napon kezdjem, de az a biztosabb, ha figyelem a peteérést hőmérővel, ovuteszttel, így biztos nem kezdem hamarabb. Neked is ezt tanácsolom. Ovu után 2 nappal kezd el kb.
2015. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Manka68 ***** válasza:
100%
Sajnos nem csak arrafelé van gond az egészségügyi ellátással, az egész országban ez a helyzet. :-( Még az endodokik között is csak kevesen vannak, akik a diplomájuk kézhezvétele után is képzik magukat, és nem a tankönyvekben leírt, őskori módszereket alkalmazzák. Mi is 50km-ről járunk fel Budapestre, de én akár az ország túlsó feléből is elmennék. Endodokihoz 3 havonta, fél évente kell menni, annyi utazás simán belefér szerintem. Főleg ha ezzel egy csomó hiábavaló, drága és kellemetlen kezelést meg lehet úszni.
2015. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!