Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mire számíthatok az endokrinol...

Mire számíthatok az endokrinológusnál? 3. napi hormonsor

Figyelt kérdés

Prolaktin 858 mIU/L (102-496)

PEG Prolaktin 725 mIU/L

Visszanyerési százalék 84%

Tesztoszteron 1,43 nmol/L (<2,86)

SHGB 81,6 nmol/L (26,1-110,0)

FSH 9,2 iu/l (3,5-12,5)

LH 10,9 iu/l (2,4-12,6)

Ösztradiol 108 pmol/L ((46-607)

Progreszteron 2,3 nmol/L (0,6-4,7)


A PEG Prolaktin és a visszanyerési százaléknál nincs referencia érték.


RTG vizsgálat: A sella ép konturú,norm. tágasságú.


Az utolsó nőgyógyászati vizsgálatomkor talált az orvosm a bal petefészkemben egy 28*33 mm-es cisztát.


Időpontot holnap fogok kérni a következő vizsgálatra,de addig is szeretném tudni,hogy mi is vár rám majd.


Köszönöm szépen a segítséget!


2015. júl. 22. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Prolaktin szinted magas, arra valszeg kapsz bromocriptint
2015. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az fsh,lh is magas ez utalhat kimerülőben lévő petefészekre.

AMH-d nincs?

2015. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

25 évesen azért elég fura lenne a kimerülő petefészek....

AMH-m még nincs az eztán lesz.

A nőgyógyászom arra gondol,hogy a ciszta miatt lehet magasak az értékeim.

2015. júl. 23. 15:03
 4/9 anonim ***** válasza:

A kimerülő petefészek, mint betegség, sajnos fiataloknál is előfordulhát!


Remélhetőleg csak egy ciszta miatt!

2015. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

élettani ciszta miatt nem szállnak el a hormonok. Gondolom a PCO-ra godolsz,ott viszont az fsh-lh arány szokott megváltozni.De nálad mind a kettő magas,ez szokott a petefészek kimerülésre utalni.De az AMH-ból ki fog derülni.



[link]

2015. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért gondolt a cisztára a dokim mert előtte való 3 napi hormonsornál még nem volt ennyire magas az LH/FSH.


Na de majd kiderül a következő hormonpanelból,hogy tényleg a ciszta csinálta-e vagy tényleg nagy a baj.


Egyébként teherbeesni már sikerült csak 8 hetesen elvetéltem...

2015. júl. 24. 09:57
 7/9 anonim válasza:
Szia! Èn hiperstimulàlt lettem szeptemberben- a legnagyobb ciszta 8 cm volt meg mellette 3-4 db 5 cm-s. Akkor olvastam a körömviràg-csalàn-cickafark teakeverèkről. Csütörtökön kezdtem inni, szombat este azt mondta a doki h hétfőn reggel laporoszkópiát csinál és valahogy eltávolìtják őket. Kb napi 2 literrel ittam és kèééépzeld! Hétfő reggelre elfakadt a legnagyobb. Szóval a tea (vagy egy nagyobb orgazmus is) cisztát fakaszthat. Igaz az enyém giga méretű volt, de nem vesztesz semmit egy kis körömvirággal. :)
2015. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
iyen prolaktinnal nem csoda,ez nagyon magas.De majd biztod kapsz rá bromocriptint.
2015. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a körömvirágos tanácsot.Ha esetleg meglesz a cisztám akkor kipróbálom :).


Sajnos nem a prolaktinom miatt vetéltem el.Akkor alacsony volt olyan 200 körül...ez a prolaktin is csak ciszta óta van.

2015. júl. 25. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!