Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 1 éve nem jön össze a kistesó,...

1 éve nem jön össze a kistesó, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az első babánk hamar összejött, most viszont 1 éve nem esek teherbe. Szeptemberbe tudok orvoshoz menni, ő majd továbbküld (vérvétel, vizsgálat)?

Mi ennek a menete?


2015. aug. 11. 18:25
 1/4 Manka68 ***** válasza:

A hivatalos tb támogatott út : párodnak spermavizsgálat, ha az oké, neked hormonlabor. Ha az is ok, átjárhatósági vizsgálat. Ha ez is oké, jobb érzésű doki azt mondja, menjetek meddőségi centrumba, a többi azt, hogy türelem, biztos csak rágörcsöltetek. Ha találnak valami problémát, nem mennek tovább a vizsgálatokban, míg az nincs rendben, és le nem telt a türelmi idő. Olyan doki is van, amelyik nem küld vizsgálatokra, hanem felír clostit, hátha segít.

Sajnos ez így rendkívül hosszú, és sok esetben sikertelen.

Én azt javasolnám, hogy hagyd a hivatalos utat, és első körben keress fel hozzáértő endokrinológust. Ő a hormonszakértő, és csak ő kérhet és tud megfelelően értékelni minden olyan laborvizsgálatot, ami szükséges. Ha ő azt mondja, hogy minden hormonod rendben, akkor el is hiheted (persze ez a meddőségre szakosodott magán endodokikra értendő, tb alapon nem nagyon tudok jó dokit). Ha tényleg rendben vannak a hormonjaid, akkor rögtön meddőségi központ, nem érdemes sima nődokira vesztegetni az időt. Ugyanazokat a vizsgálatokat kérik, vagy még többet, és sokkal gyorsabban haladnak a dolgok. Ha tényleg szükséges a meddőségi kezelés, már helyben vagy, ha pedig közben spontán összejön, veled örülnek. :-)

2015. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piroska és a farkas ***** válasza:
Mekkora a nagy egyébként? Teljesen helyreállt a ciklusod szülés után? Azért kérdem, mert nekem onnantol, h megjött újra, még 6 honapra rá sem volt peteérésem.
2015. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első körben néázzétek meg nőgyógyásznál van-e tüszőrepedés, látja ő is,nekem is mondta egyszer mikor épp mentem éves szűrésre,hogy pont van egy. akkor már meg is vizsgál rendben vagy-e. a férjednek utána spermavizsgálat, bár nem romolhatott annyit ha nem történt pl. erős ütés neki ott,vagy ilyesmi. te csak utána menj átjárhatóságira meg a többire,azok hosszabak,kellemetlenebbek hagyd őket a végére.
2015. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyjából az volt, amit az első válaszoló írt, annyi különbséggel, hogy eleve meddőségi központban kezdtünk egy év után. Spermavizsgálat, utána nekem hormonokat nézték egy ciklusban két vérvételből. Itt már ki is derült, hogy nálam van a probléma, utána ultrahanggal nézték, hogy van-e peteérésem (a doki valószínűsítette, hogy nincs, és igaza lett). Utána nekem azt mondta az orvos, hogy válasszak, mit szeretnék, mármint sorrendet. Hogy csinálhatjuk azt, hogy kapok három hónapra Clostit, és ha nem járunk sikerrel, akkor átjárhatósági vizsgálat, vagy rögtön átjárhatósági, és ha ott rendben van minden, akkor kapok Clostit. Én az előbbit választottam, úgy voltam vele, hogy ne altassanak, ne fektessenek kórházba, ha nem muszáj. Na, nálunk idáig tartott a történet, a harmadik Clostis hónap sikerült, és végre ott van a pocakomban a várva várt kistesó :) De egyébként úgy készültünk (mivel a nemvárt napján, sőt, másnap is még negatív volt a tesztem), hogy megyek átjárhatóságira, és ha ott nincs probléma, akkor inszemináció.

Persze ez csak az én esetem, millió és egy oka lehet annak, hogy miért nem jön össze a baba, de tényleg fontos, hogy ne csak úgy vaktában írjanak fel gyógyszert, hanem rendesen utánajárjanak, hogy mi a probléma.

Én nem mentem nőgyógyászhoz, szóval nem küldött tovább senki, a meddőségi központokba nem kell beutaló, meg ilyesmik.

2015. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!