Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok! Mit lehet tenni,...

Lombikosok! Mit lehet tenni, hogy elkerüljük a túl stimulációt?

Figyelt kérdés

2015. aug. 15. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok folyadék, sok fehérje. Én ezt betartottam, mégis kórházba kerültem brutális hiperstimulációs tünetekkel. De hamar jobban lettem, 3 napot voltam bent.
2015. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha megtörténik a hiperstimuláció, attól még lehet terhesség vagy ez kizárja azt?
2015. aug. 15. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem is túlstimuláltak. Ilyenkor erősek nagyon a tünetek, feszült a petefészkem, több pete érik. Nekem hármasikreim lettek.
2015. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet terhessèg, de ha nagyon súlyos abortálják. Én 3 hetet voltam kórházban. 1.5 hetet intenzóv osztályon élet és halál közt.
2015. aug. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Igen, lehetsz terhes közben, nekem 5 hetes terhesen léptek fel a tünetek, 3 napot voltam kórházban.
2015. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az lesz, akkor azt még megteheted, hogy a következő stimulációnál kérj kevesebb injekciót. Nekem elsőre lett 29 petesejt, 2 hét kórház élet és halál közt, de utána még 3 leszívásom volt és nem csökkentették az adagot. Az 5-nél szóltam és orvost váltottam, csökkentette és én titokban még annak is csak a felét adtam be! Így csak 5 petesejt lett és abból 4 jó is lett, most vagyok 25 hetes kismama!
2015. aug. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek és most volt leszívásom. 18 petesejtet szívtak le, és azt mondták, ez olyan sok, hogy nagy lenne a hiperstimulációs szindróma kockázata (mert ilyenkor az ösztrogén szint is extrém magas), ezért alapból minden megtermékenyült petesejtet lefagyasztanak, és csak a következő ciklusban ültetnek be belőle. Ez itt rutinból így megy, és állítólag ettől nem csökken a teherbeesés aránya, viszont a kockázat jelentősen mérséklődik. Egyébként nem mondtak semmit, mivel csökkenthetném én magam az esélyét, még a sok folyadékot is csak a leszívás napjára javasolták, hogy az altatószer hamarabb kiürüljön. Egyébként mivel előre azzal számoltak, hogy sok petém fog érni (a petefészkeimmel semmi baj) a tüszőrepesztésre sem HCG tartalmú injekciót, hanem Decapeptylt kaptam, mert a HCG is fokozza a hiperstimuláció kockázatát.
2015. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!