Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rövid luteális fázist és...

Rövid luteális fázist és progeszteronhiányt mivel kezelik?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy állapítják meg, ha a gyanú megvan a részemről? Hol kell kezdeni a dolgot, háziorvossal küldessem magam tovább?

A mostani nőgyógyászom ott akarom hagyni, ő el sem küldött eddig semmilyen vizsgálatra.


2015. szept. 4. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Majd az új nőgyógyász megmondja.
2015. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hormonsort néznek a ciklus elején illetve ovu után. Ha bebizonyosodik akkor kapsz ra hormonpótlást.
2015. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A hormonsor az hogy zajlik? Milyen vizsgálatok, milyen gyakran, stb.?


Köszönöm első válaszadó a nagy semmit! Egyelőre azon vagyok, hogy találjak egy nődokit, aki nem aláz porig és komolyan utánanéz a dolgoknak. A mostani leb*szott, minek csinálok bármilyen tesztet is. (Akkor nem tudom, miből tudnám az ovu idejét...)


Négy sikertelen hónap után egyáltalán szóba állnak velem és a gyanúimmal? Vagy csak magánban? Mennyi költségre számoljak, ha egy magándoki mindent végigvizsgál? SZTK-ból tuti elzavarnak.

2015. szept. 4. 11:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt mondta az orvosom, hogy 6 sikertelen hónap utàn kivizsgàl. (Ezért rendszeresen porig vagyok pontozva) 3. És 21. napi hormonsor, elsőkörben.


Ha vezetsz hőgörbét, hasznsz ovutesztet, abból azért sokminden làtszik, pl. az alacsony progeszteron is nagyjàból "kitalàlható". Ahogy a rövid luteàlis is szépen làtszik.


Nekem a cickafark-palàstfű teàk segìtettek az ugyanilyen bajaimon, hatàrérték körül volt minden eredményem, tehàt gyógyszeres kezelést nem igényeltem volna, a tea+vitaminok bőven elégnek bizonyultak, hamar sikeresek lettünk. A cickafark teàt viszont csak akkor szabad fogyasztani, ha nem vagy hajlamos cisztàsodàsra. Ezt nem àrt UH-val tisztàzni, mielőtt hàzi kezelésbe kezd valaki.

2015. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Iszom a cickafarkat és palástfüvet pár hónapja, szedem a barátcserjét is, ezt csak pár hete.

Talán 1 napot már tudtam nyújtani a luteális fázison, mert 2x 11 napot számoltam, de múltkor majdnem 13 nap lett belőle (kémiai terhességem is volt ekkor).

A cickafarkat most abbahagytam, nehogy cisztásodjak tőle, az uh szerint nincs még cisztám, ne is legyen.

Csak most már egy jó doki kéne, aki komolyan vesz. Ez a mostani egy narom, a rákszűrés eredményéért még visszamegyek, máskülönben befejeztem vele.

2015. szept. 4. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Rövid luteális fázissal mentem én is (magán) nőgyógyászhoz.


Mi 10 hónapja próbálkozunk, de engem elküldött hormonszint ellenőrző vérvételre, és megvizsgált alaposan. Ultrahanggal és kézzel is.


Mindent rendben talált, és írt beutalót 3. és 21. napi vérvételre. Majd az eredményekkel kell visszamennem, hogy hogyan tovább, illetve hogy ellenőrizze a progeszteron szintemet. Én is gyanakszom rá, hogy kevés lenne, ezért rövid a luteális fázisom (11 nap).


Most ott tartok, hogy meg volt a 3. napi vérvételem, az eredmények is készen vannak, és várom a 21. napit, utána pedig vissza a dokihoz.


Nekem ez a vizsgálat 10.000 Ft-ba került.


A két vérvétel ingyen van.


Majd , ha megyek vissza konzultációra az 6.000 Ft-ba fog kerülni.


Én azt ajánlom, hogyha megteheted csak magán nőgyógyászhoz menj! SZTK-ról 4 sikertelen hónap után elhajtanak.

2015. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!