Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok! Tudnátok segíteni?...

Lombikosok! Tudnátok segíteni? Mennyi az a spermium mennyiség, amelynél még a "sima" IVF javasolt, és mennyitől jöhet szóba csakis az ICSI? Köszi a segítséget!

Figyelt kérdés

2015. szept. 10. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 0,5 M-val volt lombikunk, de ICSI eljárás kellett, mert a spermiumok nem akartak a petesejttel egyesülni.
2015. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szóval az ICSI nem a spermaszám függvénye.
2015. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a biológus döntötte el, és azt is, hogy hányadik napon kerül visszaültetésre.

Nekem 5 petesejtet találtak, abból 3 termékenyült meg. Szerdán volt a leszívás, pénteken vissza is kaptam mind a hármat.

Sajnos nem sikerült.

2015. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt így nem lehet kijelenteni, mert ez az orvos egyéni döntésètöl függ ès a minőség is nagyon sokat szàmít. Fèrjemnèl pl. kb 5 millió a szàm, de 5% alatti a jól mozgók szàma. Így mindenkèpp ICSI kellett. Sok sikert!!!
2015. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet, hogy nálunk 6 millió/ml-ről van szó, viszont a motilitás 50% és a morfológia 42%-ban jó. Nem ICSI-re számítottunk emiatt.


Tudom, hogy nem csak a spermaszám dönt, az is számít, hogy esetleg már több sikertelen lombikon van túl vki, vagy épp hogy kevés petét sikerül leszívni, stb. De a spermiumszám az egyik lényegi tényező.

Még egyszer köszi! Szép napot!

2015. szept. 13. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!