Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Esett már úgy valaki közületek...

Esett már úgy valaki közületek teherbe, akinek a Párjának alacsony spermiumszámot állapítottak meg? Első vizsgálatnál 14millió/ml,2 hónapra rá 10millió/ml.

Figyelt kérdés

Az első andrológus szerint ICSI (lombik), a második andrológus nem látja akadályát a spontán teherbeesésnek. Az első rossz eredménytől Profertilt szedett, de nem segített. Szervi oka nincs, nagyon pici visszér, de jelentéktelen. Lassan egy éve próbálkozunk, valami ötlet, segítség a vitaminokon kívül? Nagy dózisban szed E vitamin, cinket, szelént, Maca-t, ginsenget, Q10-et, L-karnitint, méhpempőt.

Jó lenne pozitív történeteket hallani, de akinek csak a lombik sikerült, azt is szívesen olvasom!



2014. nov. 6. 11:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Mi 5 millióval kezdtük, aztán a különböző vitaminok szedése után lett több is (talán 10-12...már nem emlékszem). Rögtön lombikkal kezdtünk, volt két sikertelen (ja, és nálam is volt egy-kis ez, egy kis az, semmi komoly, de a hormoneredményeim nem voltak tökéletesek. Ezután nem folytattuk a lombikot, én nem bírtam lelkileg... Több, mint egy évet kihagytunk, egy csomó minden mást csináltunk. Már épp vissza akartam menni lombikozni, amikor spontán terhes lettem. Azóta a második (spontán) gyerekemet várom.

Nem tudom, miért, hogyan alakult így, nem hiszek abban, hogy lehet nem rágörcsölni egy bizonyos szinten túl, de abban hiszek, hogy nem ok nélkül történnek a dolgok, és lehetnek csodák, és van, amihez kevés az orvostudomány...

Kitartás! :-)

2014. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit hosszú leszek, bocsi. :)

Nálunk 1 év után derült ki, hogy a párom gyerekkori heresérve miatt csökkent a nemzőképessége. Konkrétan 10-12 millió/ml között mozgott.

Erre rá is fogták, hogy emiatt nem sikerül

Aztán eltelt még 1 év. Nekem csináltak HSG-t, ahol kiderült, hogy el van záródva mindkét vezeték. Épp a lombikra készültünk, amikor spontán terhes lettem.

Áprilisban volt az átjárhatósági, a következő peteérésből, azaz májusban sikerült is a kislányunk! Tehát az első lehetséges hónapban! :) Most vagyok 24 hetes kismama.

Tehát bizony lehetséges! :)

2014. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hogy írtatok! :)

Nekem is következő vizsgálatom az átjárhatósági lenne, de egyenlőre nagyon félek tőle. Viszont ha ez megoldaná, azt hiszem lassan rászánom magam és elmegyek. Ezzel kapcsolatban is tudnátok biztatót írni, nem fájt nagyon? Ultrahangos is jó lehet?

2014. nov. 7. 09:44
 4/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Én úgy tudom, hogy azért nem annyira jó az ultrahangos, mert ott nincs kontrasztanyag, ami esetleg kitisztíthatja/megnyithatja a petevezetőket.

Nekem Győrben csinálták, szerencsére altatásban.

Őszintén megmondom neked, hogy borzalmas volt. Betoltak a röntgenhez, láttam a 40 centis fém kampókat, meg fogókat meg stb....nem volt túl biztató. Aztán beadták az altatót, 10 másodperc múlva kiütött.

Mikor aztán az ágyban kezdtem ébredezni...na az durva volt. Durvább, mint a legerősebb menstruációs görcs, amit életemben éreztem. (pedig magas a fájdalomküszöböm) Remegtem, közben meg vert a víz. Dupla adag kontrasztanyagot nyomott be a dokim, hátha megnyílnak, de a vizsgálat közben ez nem történt meg. Szóval az jött ki belőlem, vérrel keveredve, és folyt végig a combomon.

Még aznap hazajöhettem.

Én is nagyon halogattam, mert féltem. Viszont azt kell mondanom, ha újra meg kellene csinálnom nem várnék vele ennyit, és nem izgulnék ennyire előtte.

Remélem nem ijesztettelek meg, mert tényleg kibírható, és gondolom, hogy a szüléshez képest elenyésző a fájdalom. :)

Egyébként nekem valószínű azért is fájt ennyire, mert mindkettő zárva volt. Állítólag, ha átjárható, akkor nem fájdalmas.

Én azt javaslom, hogy ne húzd az időt, hamar túl leszel rajta! :)

2014. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az ultrahangosnál is van kontrasztanyag.

"Korszerű módszernek számít a ciklus első felében, kórházi bennfekvés nélkül elvégezhető hiszteroszalpingo-kontraszt-szonográfia (HyCoSy). Az ultrahangos kontrasztanyag egy speciális anyag, mely gyorsan elbomlik, ezért a vizsgálat összességében nem is tarthat 5-6 percnél tovább. Az ultrahangos kontrasztanyagot a ballon katéter segítségével juttatjuk a méh üregébe. A speciális folyadék ultrahanggal kifejezetten jól látható, útja követhető. Az eljárás alkalmas a petevezetők átjárhatóságának kimutatására és a méh üregének ábrázolására, anatómiai rendellenességeinek kiderítésére.A módszer előnye, hogy altatás nem szükséges hozzá, igen rövid a vizsgálati idő, sugárterheléssel nem jár, jól és azonnal vizsgálható a méh és a petefészkek szerkezete is."

2014. nov. 7. 12:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Értem. Bocsánat, nem olvastam utána, csak így emlékeztem. :)
2014. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem azért írtam, semmi baj, én csak örülök, hogy leírtad nekem a menetét és ezek szerint 1 túlélő biztosan van. :)

Gratulálok a picilányhoz, problémamentes babavárást kívánok! :)

Kedves első, neked is nagyon gratulálok a két babához, erőt adtál nekem! :)

2014. nov. 7. 15:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Köszönöm szépen! :) Igen, én már tutira túléltem. :)

Írj esetleg, hogy miként alakul a sorsotok a továbbiakban.

2014. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Holnap lesz meg az újabb spermavizsgálat eredménye, a Párom hormonlaborja pedig egy hét múlva. Ennek függvényében dönt majd az andrológus a továbbiakról.

Most máshol csináltatjuk az eredményt, sztk alapon, ingyenesen, más technikával vizsgálják, mint a Dévaiban.

2014. nov. 11. 18:47
 10/13 anonim ***** válasza:
miért a Dévaiban milyen eredményy lett? nekünk 0 volt a Dévaiban lett 2,7 millo......én csak dicsérem őket.
2014. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!