Ha nem jön össze a baba?

Figyelt kérdés

érdemes, vagy jobb magán orvoshoz menni? és tudtok szegeden, jó megbízható, alapos orvost? sajnos én nem tudok....

és mennyi idő az összes kivizsgálás? és az anyagiak?

(túl sok mindent olvastam, már nem tudok eligazodni)



2015. szept. 17. 06:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én Dr. Pásztor Norberthez járok Szegeden. Nagyon jó orvosnak tartom, maradéktalanul elégedett vagyok vele. Van magánrendelése (egy alkalom most 8.000.-), de a klinikán is megtalálod bármikor. Mi a kivizsgálást 1 év után kezdtük el (minden vizsgálat a klinikán történt), első körben a páromat nézték meg. Mivel vele minden rendben volt, így jöttem én. Először hormonokat néztek, majd megvolt az átjárhatósági vizsgálat is. Novemberben lesz 2 éve, hogy nem jön a baba...az eredményeink szerint semmi gond nincs egyikőnknél sem. Júniusban volt az első inszemináció, ami sikerült is...csak sajnos méhen kívüli lett. :(
2015. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! köszönöm, hogy válaszoltál! először is sajnálom a sikertelenségeteket, és kívánom, hogy ezután jól alakuljanak a dolgaitok! első baba lenne?

nekem van egy 8 évesem, de az előző kapcsolatomból....

rengeteg kérdés kavarog bennem, azt se tudom, ilyenkor az ember a párjával megy az orvoshoz, vagy először csak egyedül....és mindenféleképp a férfit is vizsgálják párhuzamosan? (nem tudom párom mennyire lesz hajlandó, idáig egyszer hoztam szóba, azt mondta várjunk még. Neki könnyű, nem ő szül, és nem ő hordja ki...)

2015. szept. 17. 11:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, első baba lenne. Szerencsére nagyon pozitívan állunk a dolgokhoz még ezek után is és tudjuk, hogy előbb-utóbb sikerülni fog.

Én a helyedben mindenképp beszélnék mégegyszer a párommal, hiszen az ő vizsgálata teljesen fájdalommentes és gyorsan megvan az eredmény. Elmehetsz vele te is nyugodtan, a klinikán az andrológián végzik, ami annyiból áll, hogy a párod leadja a mintát és elbeszélget vele az orvos. (pl. dohányzik-e, mi a munkája...stb.) Akit javasoltam nőgyógyászt, ő az egyik orvos az andrológián amúgy. Nagyon érti a dolgát. Ha a vizsgálat eredménye jó, vagyis vele minden rendben, akkor jöhetnek a további vizsgálatok...de az mind rád vár. És vannak köztük kevésbé kellemesek. Szóval üljetek le otthon és próbáld meggyőzni a párod, hogy kérjen egy időpontot a klinikára. Pásztor doktor egyébként 1 év sikertelen próbálkozás után kezdi csak el a vizsgálatokat (ez csak a nőre vonatkozik), de első körben, ha őt választod, én mindenképp azt javaslom, hogy kérj egy időpontot a magánrendelésére...

2015. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaz nem szegedi vagyok,de én nagyot csalódtam a magánorvosomba.15000ft volt egy magánrendelése de sztk. alapon csinált mindent.Kb annyit is értem vele. Soha nemtudta,hogy ki vagyok mit akarok tőle,pedig még zsebbe is nyomtam neki pénzt. Nekem is volt hormon vizsgálat progreszteron hiányom van.Átjárhatósági is megvolt ott kiderült,hogy az egyik petevezetőm nem átjárható a másik működik csak nagyon kanyargós és a méhem mögé hajlik be.Páromnak szerencsére semmi baja. Novemberben lesz 2 éve,hogy nem jön a baba (orvosomnál ez már 2,5 év :) )

Most sztk-ba mentem el egy másik orvoshoz,jövőhónap elején kapom a beutalót a Sote II. meddőségibe beültetésre.

Szóval én azt mondom,hogy egy sztk-s doki is lehet ugyan olyan jó mint egy magánorvos.

A fő lényeg,ha elkezdődik a kivizsgálás akkor is mindent pozitívan kell nézni és mosolyogni bármi is van különben lelkileg elég megterhelő lesz. :)

2015. szept. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Párommal beszéltem tegnap, és meglepődtem, hogy mennyire támogatja a saját kivizsgálását is :)

nagy kő esett le a szívemről.

Pásztor dokinak utána olvastam, nagyon szimpi. és látom, hogy ő foglalkozik férfi meddőséggel is.

Gondolom, akkor érdemes a magán rendelésére időpontot kérni és a párommal együtt elmenni....


utolsó válaszoló! köszönöm neked is a választ! valahogy én is így vagyok ezzel, nem vagyok biztos benne, hogy attól, hogy magán orvos, még jobban törődik a betegével, vagy az sincs kizárva, hogy sztk orvos, és lelkiismeretes. Sose volt fogadott orvosom, de a terhesség és a szülés alatt sem volt rossz véleményem.

2015. szept. 18. 08:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek én is a másik hozzászólóval...Ettől függetlenül azért mertem Pásztor doktort ajánlani Neked, mert egyrészt tényleg foglakozik férfiakkal is, másrészt én az elmúlt 2 évben 2-szer voltam nála a magánrendelésén, tehát nem hagytam ott neki vagyonokat, mégis nagyon lelkiismeretesen végzi a munkáját. Amit csak lehet vizsgálatot a klinikán végez (olyankor ugye nem kér pénzt és nem adtam még neki soha), ellenben bármikor készségesen telefonon a rendelkezésemre áll, ha gondom, problémám van hívhatom. De persze ez csak az én véleményem. Remélem tudtam segíteni Neked!
2015. szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Emese! jövőhét péntekre kaptam is időpontot Hozzá :)
2015. szept. 24. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!