Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos vagyok. Inofolicot+closty...

CsBZs kérdése:

Pcos vagyok. Inofolicot+clostybegyt. Mennyi ido a terhebeeses?

Figyelt kérdés
Inofolicot kell szednem. Es vszinuleg clostylbegyt fog az orvosom csutortokon felirni. Aki szedte mindkettot/egyiket mennyi ido mulva jott ossze a baba? 9honapja probalkozunk.

2015. szept. 22. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem célravezető. Closty nem javasolt. Hármas kezeléssel, metforminnal diétával és sporttal mi a helyzet? Inzulin milyen?
2015. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A closty nem fog segiteni rajtad, max negativ iranyban (tulstimu miatt oriascisztaid lesznek), ha nem tartod az alap 3as kezelest. En el se kezdenem szedni a clostyt. Nekem a megfelelo kezeles spontan meghozta a sikert ketszer is. Inkabb egy hozzaerto endokrinologust keresnek a helyedben!
2015. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elhizva, cukrom rendben van. Van mar egy fiam. Elsore osszejott. 9honapja probalkozunk.
2015. szept. 22. 15:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogyan essek igy teherbe? Megbizok az orvosomba. Jelenleg csak az inofolicot mondta. Csutortokon megyek ultrahangra es akkor elvalik h ad-e gyogyszert vagy sem. Igyis azt mondjak sokan h mennyire sovany vagyok (ami azert nem igaz) de ebbol a sulyombol mar voban nem szeretnek fogyni mert tenyleg elegge alultaplalt kinezetem lesz es ha elkezdem a PCOS dietat az eleg kemenynek tunik es biztos fogynek mellette vagy 5kilot. Akkor meg lehet az alalutaplaltsagom miatt nem jonne ossze.
2015. szept. 22. 15:49
 5/11 Manka68 ***** válasza:
Az IR diéta nem fogyókúra. Dietetikus tud segíteni neked hogy a te esetedben hány grammos CH diétát kell tartanod. A másik fontos dolog a rendszeres mozgás. És persze a metformin. Ezek nélkül PCOS-ként elég kicsi az esélyed a terhességre, és az egészséges babára. Persze nem lehetetlen, de a legtöbbünknek a closti nem segít, csak ront a helyzeten.
2015. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez azert erdekes h kicsi az eselyem mert a kisfiam egybol osszejott. Teljesen fejlett. A hanyingeren kivul nem volt gondom a terhesseggel sem a szulessel. 1nappal jott kesobb. Es minden a legnagyobb rendbe van vele. Szval mostmar tenyleg nem tudom mit gondoljak. Es ezt is csak most tudtam meg h egyaltalan PCOS vagyok. Eddigi vizsgalatok soran soha senki nem mondta.
2015. szept. 22. 21:47
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja es IR problemam nincs. Legalabbis azt gondolom a vervetelekbol, az elozo terhessegem soran csak eszre vettek volna.
2015. szept. 22. 21:48
 8/11 Manka68 ***** válasza:
A PCOS alapbetegsége az IR. Gyakran társul hozzá pajzsmirigy alulműködés. És nem veszik észre, ha nem kifejezetten ezekre vizsgálnak. Nem nőgyógyász, hanem endokrinológus szakterülete. Az életünk során bármikor kialakulhat.
2015. szept. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Információhiányban szenvedsz. Az hogy nem vagy túlsúlyos nem jelenti hogy nincs IR-ed. Ahogy a normál cukorszint sem. Lehet normál cukrod ha 10x annyj inzulin tartja normál szinten a hátterben (ahogy nálam is volt: 5.5s cukor mögött a várt 20as inzulin helyett 200as). Az Ir időben tekintve megfelelő kezelés nélkül romlik. Tehát ha pl. 5 éve nem okozott gondot, nem jelenti, hogy most sem fog. 2 spontán és gyorsan fogant gyerekem van. Nem csak ezért fontos ezzel szembenézni, hanem mert a korai cukorbetegség előszobája is. A túltermelés kicsinálja a hasnyálmirigyet és kimerül.


Még egy fontos dolog: terhesség alatt nem lehet ir-t kivizsgálni. Nem is szoktak. Baba nélküli, nyugodt isőszakban elvégzett min.3 pontos cukor ÉS inzulin szint kell hozzá. Ilyet nézett ez a remek orvos valaha?

2015. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még egy fontos információ: a tudomány mai állása szerint a pcos OKA az IR. Tehát ha a pcos bebizonyosodott, akkor 100% hogy ott van az Ir a háttérben. A diétát hozzá értő dietetikus állítja úgy össze hogy fogynod kell-e mellette vagy sem. Akinek kell az 160g körül eszik,akinek nem (pl. Barátnőm kifejezetten sovány, nála a minőségi hízás a cél) ő 200 felett. Edzésben fontos az izomépítés is. Pulzuskontroll. Stb de ez már nagyon a részletek.


További kérdésekre válasz, hasonló cipőben járó sorstársak a facebook Pcos/ir hitelesen csoportban. Csatlakozz és olvass kicsit! Az még semmit nem jelent.

2015. szept. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!