Jogos szerintetek ilyen esetben, ha egy férfi apasági vizsgálatot kér?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés a spermája, ezért az orvosok szerint csak nagyon kicsi az esélye rá, hogy természetes úton gyereke legyen. Lombikkal lesz 2 gyerekük, utána sem védekeznek, de a felesége terhes lesz.
2015. szept. 29. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Ennyi erővel, akkor a lombikos nagy rész kérhetne. De szép világ is lenne! Itt inkább a házasság-kapcsolat kérdését kellene vizsgálgatni.
2015. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Persze. Csak aztán ne lepődjön meg, ha a gyerekei életéből annyi lesz a része, hogy fizeti a gyerektartást.
2015. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem jogos.
2015. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Csak akkor kérnék, ha más jel is utal rá, hogy megcsal az asszony. Ha amúgy bízom benne, eleve eszembe sem jutna, hogy másé.
2015. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Józan, normális ember tudja, hogy úgy sokkal valószínűbb a spontán teherbeesés, ha már megnyugodtak, elengedték a dolgot.
2015. szept. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem borzasztó rosszul esne, nem hinném, hogy meg tudnám bocsájtani. Főleg, hogy nagyon hasonló cipőben járunk mi is. Az első gyerekünk spontán összejött, de a 2. és a 3. gyerek lombikprogrammal fogant, mert a férjemnek nagyon kevés a spermája. Annyira, hogy nálunk gyakorlatilag nulla az esélye, hogy spontán összejöjjön. (Bár hozzáteszem, hogy az első is összejött, pedig akkor sem hiszem, hogy sokkal jobbak lettek volna az eredmények.)

Mi sem visszük túlzásba a védekezést, azért peteéréskor használunk óvszert, de ugye azt biztosra kiszámolni nem lehet (mármint, hogy mikor van peteérésem), meg aztán előfordult már, hogy a pillanat hevében elfelejtettük a gumit is.

De beszéltünk is arról, hogy ha összejönne még egy baba spontán, akkor megtartanánk, nem lenne gond anyagilag sem, csak még egy lombikot nem szeretnék bevállalni, pláne nem 3 gyerek mellett.

Szóval én nagyon megbántódnék, ha apasági vizsgálatot kérne. Nem is tudom mit tennék, de az biztos, hogy hosszú mosolyszünetnek nézne elébe, és nagyon tepernie kéne, hogy megbocsássak.

Ha nem adott okot a nő a kételkedésre, akkor nem jogos csak azért, mert kevés a sperma. Volt a meddőségi klinikán egy pár, ott a férfinek összesen két életképes spermiumot tudtak összeszedni, egy baba maradt meg. Szülés után az első peteéréskor terhes lett a csaj spontán, nincs egy év a két gyerek között. Szóval a kicsi az esély nem azt jelenti, hogy lehetetlen...

2015. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 H_Vivien ***** válasza:
40%
Inkább azt mondanám, hogy joga van hozzá. Részemről utána ahhoz is lenne joga,hogy villámgyorsan szedje a putyerkáját és huzzon el otthonról. Ebben az esetben alapvetően bizalomhiányról van szó, ami nem megengedhető egy családban szerintem. Nekem borzasztó rosszul esne, persze csak akkor, ha nem lenne vaj a fülem mögött.
2015. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!