Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magas/emelkedett TSH. Kinek...

Magas/emelkedett TSH. Kinek mennyi volt, mekkora adag gyógyszert kapott rá, és milyen gyorsan jött rendbe?

Figyelt kérdés
Ha csak ez okozta a gondot, mennyi időre rá sikerült teherbe esni?

2015. szept. 30. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Családtervezés előtt elmentem vérvételre,ahol is Kiderült hogy a TSH-m 14.Rá 5 hétre kaptam időpontot az endokrinológiára.Mire odakerültem a TSH-m 15,5 volt és egy pozitív tesztem.Szóval akkor kapt 75 mg L-thiroxint amit 1 hétig fokozatosan emelni kellett. A T3 jó volt,a T4 ici-picivel kevesebb. Most a 36 hétben járok,úgy 3 hónapja 100 mikrogramot szedek.A magas tsh sokszor nem jelent semmit. Nekünk ez volt az első "éles" bevetés és rögtön össze is jött,pedig 38 éves vagyok.Nincs más bajom,mint pl inzulinrezisztencia ami ilyenkor társulni szokott,ami még nehezíti a teherbeesést. Azon kívül az utóbbi 1 évben megpróbáltam egészségesebben enni,finomított szénhidrátmentesen,több zöldség,saláta,gyümölcs,a cukrot kiiktattam.És sok vitamint veszek be,főleg D-vitamint,napi 5000 Ne-t. A férjemmel is kompatibilisek lehetünk,mert az előző gyermekünk is azonnal összejött.

Szóval önmagában a jó vagy rossz TSH nem jelent semmi.Sok Mindennek kell klappolnia a babához.Sok sikert,és mielőbbi gyermekáldást.

2015. okt. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Gratulálok a babádhoz! :)


Várok még további válaszokat, tapasztalatokat is, így kiemeltem a kérdést.

2015. okt. 2. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
TSH-m 1,24 volt de a T3 és T4 alacsony. Ezekre kaptam euthyroxot. A babával is próbálkozunk. Remélem következő ciklusban összejön.
2015. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tsh: 0,01, majd gyógyszer után"már" 4,3 lett, amikor terhes lettem. Utána visszacsökkent és végig 0,1-0,4 között volt gyógyszerrel.

Tervezzük a harmadik babát, és megint túlműködők.

2015. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!