Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mitől szúr a méhem és a...

Manoka8528 kérdése:

Mitől szúr a méhem és a petefészkem is?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nagyon régóta szeretnénk a párommal babát,de sajnos nem sikerül.A peteérésemmel is komoly problémák vannak.PCO-s is vagyok.Inofolicot 3 hónapig majd clostilbegytet szedtem 10 napig.A closti szedése után egy héttel elkezdett szúrni a bal oldali petefészkem.Aztán elkezdte a másik is ami azóta kiterjedt az egész méhemre.Szúr nyugalmi állapotban,szúr együttlétek alatt is.Terhességi tüneteim vannak.Hányinger szédülés fáradékonyság.30.án kellene megjönnie de semmi előjelét annak nem érzem.A melleim nem fájnak.A tünetek kezdetétől eltelt 3 hét.2 terhességi tesztet csináltam,mindkettő negatív lett :((Gabriel).Lehet a cisztáim már akkorák,hogy ilyen tüneteket is képes produkálni ?Holnap megyek az orvoshoz.Szerintetek mi lehet ez ?Mert csalódott is vagyok a sokadik negatív teszt után.....és félek is,hogy mi lehet ez.Nagyon félek.Kérem akinek volt hasonló tapasztalata és végül kiderült az ok,az nyugtasson meg,vagy keserítsen el.....de írjátok le kérlek a saját tapasztalataitokat mert én tanácstalan vagyok és nagyon meg vagyok ijedve!

2015. szept. 28. 16:05
 1/5 luna26 válasza:
Engem 1.5 éve mütöttek,mind a két petefészkemen jókora cyszta volt hasi összenövésekkel.(ami már szövődmény volt) hol elmaradt a mensim hol nem..ha nem kegyetlen fájdalmaim voltak hánytam és sírva fakadtam.Az első nőgyógyász + uh! Akár méhen kivüli terhesség is lehet,vagy a gyógyszer hatása a hormonok " nagyon tudnak"
2015. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:

Ha a tüneteid 3 hete fennállnak, de még csak most kéne megjönnie, akkor azokat nem baba okozza, inkább a closti, vagy romlott az állapotod (PCOS). Nekem akkor szúrkált a petefészkem, amikor még túlsúlyos voltam.

Ettől függetlenül lehetsz babás, láttunk már csodákat. Ha még nem voltál rendes kivizsgáláson, akkor itt az ideje. PCOS alapbetegsége az inzulin rezisztencia, ennek kivizsgálása és kezelése endokrinológus szakterülete. Félni nem kell tőle, egy terheléses vérvétel az egész. Hármas kezeléssel javítható az állapot (diéta, mozgás, metformin). Az inofolicot is szokták alkalmazni, nálad az már megvolt. Jó lenne tudni, hogy javított-e valamit. Addig nem érdemes babára gyúrni, míg nem javulsz. Ha sikerül a hármas kezeléssel javítani az IR-en, closti nélkül is sikerül a baba. :-) (Persze csak akkor, ha minden más rendben van.)

2015. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az Inofolicot már két honapja szedtem folyamatosan,napi 2-t amikor memtem felülvizsgálatra.A doki azt mondta semmi javulás,tele vagyok cisztákkal de most már felirhatja a clostit.Mikor megjött a következő alkalommal,elkezdtem szedni.Mondta hogy ha beszedtem menjek vissza megnézi a peteérést.Csak épp az aktuális időpontban a doki elment betegszabadságra igy elcsuszott a vizsgálat.Mára!Szoval most megyek és kiváncsi leszek mit mond.Mindenesetre a vérvételt szoba sem hozta.Ma azt hiszem én fogom javasolni neki.Ha hazaértem megirom mit mondott!
2015. szept. 29. 06:00
 4/5 Manka68 ***** válasza:
Nőgyógyász nem kérhet cukor + inzulin terheléses vérvételt, és az eredményt sem tudja értékelni. Ehhez endokrinológus kell.
2015. szept. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, mi volt? Nem irtal.
2015. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!