Manoka8528 kérdése:

Fáj a bal petefészkem 2. napja. A ciklusom 20. napján tartok. A ciszták okozzák vagy terhesség?

Figyelt kérdés
Az orvos pcos-t állapitott meg nálam 3honappal ezelőtt.Inofolicot majd egy honap mulva clostilbegytet irt fel.Eleve rendszertelen a menstruációm igy a teherbeesés nagyon nehéz de próbálkozunk.Két éve nem sikerül ugy érzem fel kellene adnom már.Most a clostilbegyt szedése után 2héttel járok.A következő menzeszemig papiron van még egy hetem (ami kezdetektöl mindig csuszik heteket de még olyan orvosom nem volt aki ennek megmondta volna az okát....természetesen a családom összes női tagja ebben szenvedett gyerekkora ota igy akár örökólhettem is).Két napja iszonyatosan fáj a bal petefészkem.Sajnos most az egyszer a párommal lévő együttlét közben is fájt.A terhességi tesztem negativ lett.Okozhatja terhesség ezt amit talán a teszt még nem mutat ki vagy a cisztáim csinálják ezt ?

2015. szept. 23. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
20. napon még bármi! Ezt ilyenkor még nem lehet megmondani. Tesztelj egy hét múlva!
2015. szept. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen szándékomban áll ismét tesztelni csak ijesztő ez számomra.Nem akarom elhinni hogy egy terhességi előjel ennyire fájhat.De mégis azt akarom hinni hogy ez annak a jele.Mindenesetre ujbol megnézem egy hét mulva.Köszönöm
2015. szept. 23. 18:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy fájt a bal petefészkem, majd be .... (ide gondolj, amit akarsz). Terhes voltam.

Amikor cisztám volt egyszer, akkor semmit nem éreztem.

2015. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel a rendes kezeles (harmas kezelest) nem kaptad meg a valodi problemara, a pco-ra (gondolom a doki meg a 3 pontos cukor inzulin terhelest se kert) ezert a closty most olyan szinten tulstimuzta a petefeszked, hogy valoszinuleg oriasi tuszoid nottek, ami nagy valoszinuseggel meg sem repedt, cisztava alakultak, igy most igen, azok feszitenek!! Felelotlenseg volt az orvosod reszerol kivizsgalas nelkul clostyt irni a pco-ra, es gondolom uh-s cikluskovetest se csinalt a kura alatt??? Ajanlom keress fel egy nagyon jo endodokit, mert ezzel, plusz a rendszertelen mensivek kb eselyed nincs teherbe esni, vagy ha veletlenul sikerul, a veteles eselye kb 100%!!!
2015. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most ennek a válasznak nagyon nem örülök.Ultrahangot folyamatosan csinált.Abbol gondolta hogy felirhatja már a clostyt hiszen ezt mondta.Semmiféle vérvételt nem rendelt el ez igy igaz,furcsának is tartottam.Hisz eleve a rendszertelen menstruácio okát mindegyik orvosnak ki kellene deritenie.3évvel ezelött nézték a pajzsmirigyemet.Akkor azzal még semmi baj nem volt.Most nem tudom.A jelenlegi orvosomat mindenki dicsérte.Mondván hogy bizzak benne érti a dolgát....ezer éves pasi!A héten kellett volna mennem hozzá ultrahangra de betegszabadságon van igy a tüszőimet meg se tudja nézni holott figyelemmel akarta kisérni.Szoval erről lekéstem.Olvastam hogy pcos betegek is nagy eséllyel maradhatnak terhesek sőt legtöbbször épp egy szülés segit abban hogy a ciszták eltűnjenek.Mindenesetre a cisztáimon az inofolic egyáltalán nem segitett.Igy abbahagytam.Anyagilag nem biztos hogy megéri.Pláne 2 év probálkozás után.Kiprobáltam a clostyt....és most ki tudja mi okbol de szétszakad a bal petefészkem.Vagy a tüszők vagy a ciszták játszanak velem vagy felfáztam.Szoval az elkeseredettségem 100%-os.30 éves vagyok.És már végképp elkeseredett.Fiatalabb koromban el kellett sajnos vetessek egy babát.Most meg bármennyire is szeretném.....egyetlen egyet...azt sem adja meg nekem a sors :( Feladom! Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2015. szept. 24. 06:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek, de most úgy válaszolok mintha a barátnőm lennél...előre is elnézést :)


FELADOD??EZT MEG SE HALLOTTAM! NE BÁNKÓDJ,NE GÖRCSÖLJ! FOGD MAGAD ÉS MENJ MÁSIK DOKIHOZ! ÉS NE KOMBINÁLJ. NEKEM AZT MONDTÁK PCO-M VAN...VÉRVÉTELT ÉS SE KAPTAM! PAJZSMIRIGYEM OKÉS VOLT. SOK KIS CISZTÁM VOLT.RENDSZERTELEN CIKLUS, SZÚRKÁLÁS.EZ MIND ÉVEKIG (KB 4 ÉV)

AZTÁN ELMENTEM MÁS DOKIHOZ (NYUGDÍBA MENT AZ ENYÉM). MONDTA VALÓBAN PCO...ELKESEREDTEM.ELKÜLDÖTT ULTRAHANGRA HOGY MEGNÉZZE A CISZTÁKAT.DE ELMENNI CSAK 1 HÓNAP MÚLVA TUDTAM.VIZSGÁLAT KÖZBEN EZT MONDA: "JAJJ DOBOG A SZÍVE!"

ÉN: MINEK A CISZTÁNAK??

NEM, GRATULÁLOK TERHES. 4 HETES VOLTAM.

ÚGY HOGY PCO-M VAN JELENLEG IS :)

VALAHOGY MÉGIS ODAKÓSZÁLT A PICIKÉM! LASSAN SZÜLÖK!! :)

SZÓVAL FEL NE ADD NEKEM :)


SOK SIKERT, JÓ EGÉSZSÉGET :)

2015. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most megkönnyeztem amit irtál és nagyon szépen köszönöm a biztato szavaidat !A picihez gratulálok!!A szavaidbol ugy vettem ki hogy nagyon boldog vagy :) 4év után?Rengeteg idő és láss csodát,sikerült.Párom husvétra vett nekem egy nyulat hogy foglaljam el magam mással és ne a babán stresszeljek mert igy nem fog sikerülni.Akadnak akikre csak ránéznek és máris teherbeesnek.Mások pedig évekig probálkoznak és semmi.Minden orvos minden vizsgálatot az elejétől kezd és az nagyon hosszu idő.10 év alatt 6 különböző orvos és nagyon de nagyon sok pénzem ment már el arra hogy legalább rendszereződjön a menzeszem.De semmi.Mindig van egy pici remény amikor meg kellene jönnie de nem teszi.Aztán eszembe jut hogy egyetlen egyszer sem jött meg időben csak gyogyszer mellett :(Most kiakadtam hogy ennyire fáj a petefészkem.Hányingerem is elég sokszor van az elmult 2 napban de csak enyhe.Dehát a tegnapi tesztem negativ lett.Megint a csodában hittem de igaza volt a dokinak.Mindkét petefészkem tele van cisztákkal és emiatt nem maradok terhes.Gyogyszerrel kezelte de semmi.Miért nem műt akkor meg ?Nem értem.....az idő elszalad és ilyen rendszertelen menstruácio mellett az is megeshet hogy pár év mulva végleg elmulik.Ilyen is volt már a történelemben.Szoval.....elkeseredettségemben ide irtam.Kiváncsi voltam.Te nagyon szerencsés vagy és most megprobálok belőled erőt meriteni!És elhinni azt hogy sikerülhet!És mégegyszer nagyon szépen köszönöm a biztatást
2015. szept. 24. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.Mi 7 kerek évig vártunk a kislányunkra.Ez idő alatt volt minden amit eltudsz képzelni.Isten tudja mennyi,nega teszt-ami után mindig összetörtem-,vetélés 7 hetesen-még jobban ki voltam-,pajzsmirigy működési zavarok,ami 1 év alatt jött rendbe(ezalatt nem is volt ajánlott teherbe esnem),folyton figyeltem magam,számoltam,osztottam szoroztam a ciklusaim..A férjemet megműtötték herevisszértágulattal.Mindenki babát várt körülöttünk,de mi csak reménykedtünk és próbálkoztunk..Na és az a rengeteg kérdés áradt:Mikor lesz már babátok,Nem jön még a baba?Már épp ideje lenne.Pfff.Iszonyatosan éreztük magunkat.

A férjem orvosa szerint a műtét után 1 év és lesz baba.Megint csak vártunk,próbálkoztunk,de semmi.Na itt betelt nálam a pohár.Belefáradtam.Elég volt.Nem akarom ezt tovább,nem bírom.Nem akarok gyereket.Lemondtam róla.Biztos erősen hangzik,de így volt .Az utolsó reményünk a Kaáli volt.Mondtam a férjemnek ha így sem jön össze a baba,akkor ez van.Majd eldöntjük mi legyen a sorsunk a továbbiakban.Szóval megvolt az időpontunk.Még az első találkozás előtt elmentünk vérvételre,én is a férjem is,összeszedtük a papírokat a férjem műtéti záróját és az én eredményeimet is.És nagyon vártuk a dec.8.át.Ez idő alatt feltűnt,h késik a menszim.Pff,hányszor volt már ilyen.Legyintettem.De csak nem jön meg,még mindig nem.December 7. én gondoltam csak veszek egy tesztet és megcsinálom,,,biztos nega,de legalább tudjuk.December 8.-án hajnal 2-kor csináltam meg,(nem tudtam reggelig várni)és pozitív lett.Nagyon lassan,már kiakartam dobni a tesztet,de pozi lett..Iszonyatosan boldog voltam.A férjem nem nagyon élte bele magát,csak másnap amikor a doki 7 hetes kismamának állapított meg.Reggel hívtuk a Kaálit,h nem megyünk a megbeszélt időpontra.Gratuláltak és jó egészséget kívántak.

Most itt szunyókál a mi kislányunk,aki felbecsülhetetlen számunkra.

Szóval nálam szerintem az segített,h már nem foglalkoztam olyan görcsösen a baba kérdéssel,nem olvasgattam történeteket,tapasztalatokat.

Remélem és őszintén kívánom,h hamarosan megérkezzen hozzátok is a picuri.

2015. szept. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Kaálit nekem is sokan ajánlották.Annyi de annyi pénzt elköltöttem már gyogyszerekre és orvosokra hogy nem igaz :(Nem tudom mennyi idős a ti pici lánykátok de nagyon gratulálok hozzá.Sok időt vártatok és tessék.Csak fel kellett adnod.Vagyis
2015. szept. 30. 18:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ki az aki feladja....belül mélyen senki szerintem.Nekem is lejebb kellene adnom az akarással.De nem tudok sajnos.Nem tudom mivel lekötni a gondolataimat ezáltal sokat veszekszek a párommal...mintha tehetne erről holott nem.Csak azzal akar nekem erőt adni hogy ő nem emlegeti ezt folyton.Pedig ő is szeretne már egy kisbabát.Tegnap elmentem az orvoshoz....természetesen beláthato ideig nem rendel.És nem rendel senki helyette csak leletkiadás van.Nem tudom mikor juthatok el végre hozzá.7 hetes terhes voltál és nagynehezen mutatta ki neked a pozit a teszted.Bárcsak velem is igy lenne.Ma kellene megjönnie de semmi jele és nem is fog megjönni.Egyik gyogyszer sem hozta meg a sikereket.Feltételezem ebbe a honapba egyetlen egyszer sem volt peteérésem :(Igy meg aztán probálkozhatunk évezredekig...sose fog sikerülni :(
2015. szept. 30. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!