Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikkal kapcsolatban kérdeznék?

Lombikkal kapcsolatban kérdeznék?

Figyelt kérdés
Mennyire pontosan kell beadni a szurikat? 2-3 óra csúszás belefér?
2015. okt. 27. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó szurinál, a tüszőrepesztőnél nagyon-nagyon fontos, hogy pontosan az előírt időben add be! Ez nálam pl. éjfél volt. A többinél szerintem törekedni kell ugyanarra az időpontra, de 2-3 óra eltérés talán nem annyira nagy baj. Nekem úgy mondták a központban, hogy "próbáljam meg" mindig egyidőben beadni őket. Lombikom még csak egy volt, de volt előtte három inszeminációm, ahol ugyanolyan szurikat kellett adnom, csak kisebb mennyiséget. Ott egyszer előfordult, hogy mikor mentem kontrollra, még nem volt elég érett a tüsző, és a doki azt mondta, hogy ha hazaérek, még adjak be mellé még egyszer annyi egységet, mint amit reggel beadtam. Tehát itt pl. nem volt gond ez az időkülönbség.
2015. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Volt már több lombikom is azt tudom hogy azt pontosan kell :) Csak eddig mindig sikerült időben beadni a szurikat :) De holnap később ér haza a párom és azért lenne később beadva. Én még sosem csináltam magamnak :( És félek hogy elrontom :(

2015. okt. 28. 07:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Én Gonal-f-et szúrtam inszeminációhoz. Nekem azt mondták, hogy minden nap ugyanabban az időben kell beadni.
2015. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is azt tanácsolták,hogy mindig törekedjek egy időben beadni,volt olyan ,hogy vittem magammal,mert tudtam nem érek haza. Eleinte én sem mertem magamnak beadni,de aztán rávettem magam,és még jobb is volt... Ha mégsem tudod rászánni magad,akkor szerintem ,ettől az egy alkalomtól nem lesz baj.
2015. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jut eszembe volt is egy sztorink. Ünnep napra esett a kontroll,és az ügyeletes gyógyszertárban kifogyott az injekció. Meg kellett várjuk ,hogy az esti ügyeletes gyógyszertár nyisson,és csak 2 órás csúszással tudtam beadni a szurit. Láthatóan,nálunk nagyobb volt a pánik,mint a dokinknál(ő nyugodt volt),mikor vissza mentünk,és megkérdeztük,hogy akkor "most mi lesz"?
2015. okt. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha csak egyetlen szuriról van szó, akkor nem lesz semmi gond! Biztos vagyok benne! Ugyanis az egyik szurit én is két óra csúszással adtam be a lombiknál, mert egyszerűen elfelejtettem. De nem lett semmi, gyönyörűen értek a tüszők, szóval nyugi. :)
2015. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Sziasztok!


Tudom nem a témához fűződő kérdésre válaszolok,de mivel nem találtam frissebb lombik kérdéssel foglalkozó csoportot így remélem nem veszitek rossz néven ha kérdezek.


Most novemberbe készülünk első lombikra.

Múlt héten pénteken elkezdtem szedni a fogamzásgátlót (marvelon) igazából nem erős a menszim. Tavaly endometrosisa l találtak amit laparoszkópiás eljárással eltávolítottak. Előtte se volt sok vérzésem.

De most szinte alig volt,azért elkezdtem szedni a fogigátlót 7 napja van meg de minimális csak.

Felhívtam a Kaálit és azt mondta a hölgy ez normális.

Jövő hét péntekre van időpontom UH ra.



Kérdésem az hogy valakinek vagy az ismeretségi körében volt e már ilyen probléma?

És ha igen mit csinált a doki tovább szedette vele vagy kapót másik készítményt?


Köszönöm előre is a választ!

2015. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagyok az első válaszoló. Sajnos nem biztos, hogy tudok segíteni, de leírom, nálam hogy volt. Nekem pont ugyanez a bajom, mint neked, pont egy éve volt laparoscopos átjárhatóságim, ott derült ki az endometriosis, amit elvileg maradéktalanul eltávolítottak. Idén szeptemberben volt az első lombikom. A várható menses előtt egy héttel kellett elkezdenem ösztrogént szedni, nem fogamzásgátlót, hanem egy olyat, amit a menopausás nők szednek csontritkulás megelőzésére. Amikor megjött, aznap kellett hívnom a meddőségit, ott szóltak, hogy ezt ne szedjem tovább már, és elmondták, mikor kezdjem az injekciókat. A ciklus 5. napján kellett elkezdenem a Gonal F-et, majd csak a 8. napon látott engem először az orvos. Nekem is nagyon gyenge szokott lenni mindig a mensesem, két-három napig tart, nekem ekkor is ugyanilyen volt. Senki sem kérdezte meg, milyen volt, ennek a kezelésnél nem volt jelentősége. Rengeteg tüszőm érett és szépen le is tudták szívni, még van lefagyasztva egy csomó megtermékenyített. Te miért gondolod, hogy a vérzés mennyisége fontos, mondta valaki?
2015. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ!

Én végig barnáztam és véreztem. Szintén ugyan az a fogamzásgátlótól. Nem kellett abbahagynom végig kellett szednem. Azt mondta a doki teljesen normális.

Sok sikert mindenkinek!

2015. okt. 29. 12:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Hadd kérdezzek már én is valamit, ha már ez a kérdés ilyen fórummá alakult... :) Kiírtam egy hete egy kérdést, de csak egy ember válaszolt, akinek nem volt pontos információja, így száz százalékosan nem derült ki a válasz. A kérdésem az volt, hogy fagyasztott embrió beültetéskor az ovulációkor szabad együtt lenni a párunkkal vagy gumit kell használni? A páromnak lenne pszichésen fontos ez a dolog, mert örülne, ha megmaradna az illúzió, hogy ha sikerül, valószínűleg a lombik miatt, de mindig van egy icipici esély, hogy természetesen jött össze. Ebben van tapasztalatotok?
2015. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!