Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok! Mennyi egy ciklusb...

Lombikosok! Mennyi egy ciklusban a teherbeesési esély általában a centrumokban?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, és most egy új centrumban kezdek, aminek a honlapján láthatóak az előző évi kezelési statisztikák. Nagyon meglepődtem, mikor láttam, hogy az én korosztályomban (30-36 év) egy ciklusban a teherbeesés aránya 52% volt az előző évben. A 30 alattiaknál 56%, de még a 40 felettiek esetén is 35%-ot éri el fagyasztott embrió beültetésénél. Én ezt hihetetlenül magasnak találom, az előző helyen, ahová jártam, 20-30% körülit mondtak a különböző korosztályokra. Lehetséges, hogy ez a centrum ennyivel szuperebb lenne, mint a régi?

2015. okt. 31. 10:46
 1/4 Manka68 ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek, hogy ennyivel jobbak lennének, bár előfordulhat. Az én tippem inkább az, hogy a problémásabb eseteket nem vállalják.
2015. nov. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van! Nekünk egy dolog tűnt fel a férjemmel, mióta többször voltunk ott: a "beteganyag" külsőre eléggé különböző a két helyen. A régi központ egy kisvárosban van, és mivel sokat jártam oda, rengeteget is várakoztattak a váróban, volt alkalmam megfigyelni az embereket. Nagyon gyakran láttam ott kifejezetten molett nőket, elhanyagolt fogsorú, telepiercingezett arcú, stb. embereket, sok volt a muzulmán vagy indiai bevándorló. A férjek gyakran melósruhában voltak, és kint cigiztek a bejárat előtt. Az új hely egy metropolisz belvárosában van (nem flancolásból válaszottuk, hanem ez van hozzánk tömegközlekedéssel a legközelebb), és ahányszor eddig jártam ott, a régi helyhez hasonló emberekkel még nem találkoztam. Mindenki a legújabb divat szerint van öltözve, karcsú, az idősebb nők is mind nagyon elegánsak, csinosak. Lehetséges, hogy ha nem is magyarázza ez a hatalmas különbséget, de a jó társadalmi körülmények picit rásegíthetnek a jobb eredményekre, mivel tudom, hogy a túlsúly és a dohányzás rontja az esélyeket...
2015. nov. 3. 09:43
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze még ha ez a teória igaz is, az én személyes esélyeim ettől mit sem változnak, hiszen az én társadalmi helyzetem marad olyan, amilyen az előző helyen volt... :)
2015. nov. 3. 10:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a BMC-ben is az általad leírt alacsonyabb verziót mondták esélyeknek.Én 35 vagyok,a doki (némi optimista felhanggal) 35-40 %-ot mondott (már szültem).
2015. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!