Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Elevit Plus mellé érdemes...

Elevit Plus mellé érdemes külön bármit is szedni?

Figyelt kérdés

Pl. külön folsavat és E-vitamint?

Hatodik hónapja nem sikerül a baba, Elevitet kb. 2,5-3 hónapja szedem.

Úgy érzem, a beágyazódásnál romlik el valami, mert kétszer, de egyszer biztosan volt a 6 hónapban kémiai terhességem, és az utolsó két ciklust leszámítva mindig rövid luteális fázisokat számoltam. 11.-12. napon szokott megjönni ovu után. Most a 13. napon vagyok, a teszt negatív, a hőm leesett ma délelőtt, biztosan meg fog jönni... :(

Próbálok pozitív lenni, de olyan nehéz. Gondoltam rá, járok olyan fórumra, ahol hasonló helyzetben lévő nők vannak, de nem tudom, segít-e, vagy csak jobban idegeskednék. Érdekelne, ki hogy birkózik meg a sikertelenséggel!

Tudom, én befoghatnám a pofám, fél év semmi, de én nem így érzem, főleg, hogy tavaly augusztus óta nem is védekezünk (míg nem fogtunk hozzá a babaprojekthez, megszakítással "védekeztünk"). Meg hosszú évek óta vérzik már a szívem kisbabáért, emiatt tök olyan, mintha évek óta sikertelen lennék.


2015. nov. 2. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Progeszteronpótlás kellene ovu után, különben ha meg is termékenyülsz, nem tud végbemenni a beágyazódás és nem marad meg a baba. Ennek kéne utánajárni ovu utáni hormonvizsgálattal. Ha ez beigazolódik, végtelenül egyszerű a megoldás, Duphaston, vagy Utrogestan használtata.


Tehbeesés előtt szerintem fölösleges a terhesvitamin. Nem leszel tőle hamarabb babás. Bőven elég a folsav, mert az viszont már azelőtt fontos, hogy kiderül a terhesség. Az E vitamin jót tesz a nyálkahártyának, de úgy tudom csak ovuig ajánlott szedni, én úgy szedtem. A folsavon kívül D-t szedtem folyamatosan, az a peteérést segíti. Gravidára a pozi teszt után váltottam.


Jók a vitaminok, de ha tényleg a sárgatesttel van baj, azon nem segítenek, arra külön gyógyszer kell.

2015. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De úgy is ajánlják az Elevitet, hogy szedje előre is. Persze értem én, hogy ez nagyban marketing is, de úgy gondoltam, ártani nem árthat, mert egyébként szerintem elég lent volt addig a vitaminkészletem, étellel sem feltétlen tudom a nagy részét pótolni.


Gondoltam erre a sárgatest pótlásra, de úgy tudtam, addig nem is adná szedésre az orvos, amíg nem biztos, hogy jó helyen kezd beágyazódni a baba. Méhen kívülit meg nem akarnak gyógyszeresen támogatni. Ez akkor nem igaz?


Orvossal még nem tudtam erről konzultálni, mert a jelenlegi nőgyógyászom, akihez egyébként eszemben sincs terhesgondozásra járni, hasznavehetetlen. Ő szemernyit sem foglalkozott a dolgaimmal, el sem jutottam addig, hogy elmondjam neki a gyanúmat a progeszteron elégtelenségről, belém fojtotta ott a szót, hogy mit képzelek, hogy meg sem várom a vérzéskimaradást, és tesztelek...


Ha elmennék egy normális orvoshoz, szóba állna velem 6 hónap sikertelenség után? Mindenhol azt olvasom, egy év alatt nem. Persze hazudni lehet arról, mióta próbálkozunk...

Még egyelőre próbáltam magam hitegetni azzal, hogy magától sikerül, nem kell plusz köröket futnom.

2015. nov. 2. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Szedheted nyugodtan, nem azt mondtam. Én jobbnak láttam külön folsavat szedni (3 mg/nap), mint terhesvitamint, azokban ennél kevesebb a folsav (800 mikrogramm). A folsavat leszámítva amúgy kb. sima multivtamin a terhesvitamin is. De ezt mindenki maga tudja, nincs jelentősége, hogy oldod meg a vitaminéllátást.


Ha beigazolódik a sárgatest elégtelenség, kell hogy adjanak progeszteron pótlást, akár már ovu után, hogy egyáltalán eljuthass a pozi tesztig. Nincs értelme teszt után se egy-két heteket várogatni, hogy jól ágyazódott-e be, stb. Nem mondom, hogy nincs olyan doki, aki húzza a progeszteron pótlást, meg nem ad, hogy "majd a természet eldönti", de az ilyet meg ott kell hagyni.

2015. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor most az lenne a legfontosabb, hogy találjak egy olyan orvost, aki rendesen foglalkozik velem. Remélem, ehhez nem kell még pár barommal összefutnom, aki csak megaláz. :(


Köszönöm szépen a tanácsaidat! Azt megkérdezhetem, a hormonvizsgálat ovu után hogy zajlik? Hány alkalommal kellene orvoshoz jutnom? Főleg a lehetetlen munkarendem miatt kérdezem, mire számítsak. Szabim már nem lesz erre a célra sajnos.

2015. nov. 2. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:
ovu után 7 napon kell menni progeszteront nézetni!!
2015. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

7 napon keresztül, vagy a 7. napon?

Az ovu pontos idejét is orvos állapítja meg, vagy nekem kell meghatároznom ovu teszttel, hőméréssel és tünetekből?

2015. nov. 2. 12:13
 7/9 anonim ***** válasza:

7-dik. Amikor én voltam, én a hőből tudtam, hogy mikor kell mennem. Általában az orvosok nem foglalkoznak vele és a cikls 21. napjára küldenek, de ennek csak akkor van értelme, ha a 14. napon van a repedés különben fals eredmény lesz.


Én mindeknéppen javaslom, hogy kezdj el hőmérőzni, ebből fogod látni, hogy mi a helyzet a ciklussal, van-e ovu, elég hosszú-e luti, mikor érdemes tesztelni, stb. Nekem bevált!

2015. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-dik napon!hormonsor!

3-dik és 21 napi! de attól függ hány naposak a ciklusaid!

az orvos írja ki a vérvételt ! na persze ha fizetős helyre mész akkor nem!

hány naposak a ciklusaid?

ha 28 napos akkor 14 napon van (elméletileg +,-nap)ovud+ 7 nap akkor 21 napon kell menni vérvételre!

2015. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Eddig is hőmérőztem, eddig is teszteltem, mindig tudtam, mikor van az ovu, legalábbis 1-2 nap eltéréssel szinte biztosra. Néha a munkarendem miatt nehéz volt, mert ha délutános voltam, nem tudtam délutáni vizeletből ovu tesztelni, meg a hőmérőzés állítólag hülyeség folyamatosban dolgozóknál, de nekem eddig nagyrészt rendben látszódott, akkor is, ha az ébredés utáni hőmet 14:30-kor mértem.

Peteérésem is ezek alapján eddig mindig volt.


A ciklusaim általában elhúzódtak, kb. év eleje óta figyelem normálisan, voltak 34-37 naposak, aztán egy ideig cickafarkot ittam, utána 30 naposak lettek (illetve kémiai terhességnél 12dpo-n 29. napra jött meg), több hónapon át, most az utolsó kettő megint több lett. A múltkori 34 nap volt, a mostaninál tartok a 33. napon, de mivel ma lement a hőm, várhatóan legkésőbb holnap már menstruálni fogok.

2015. nov. 2. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!