Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Úgy is megreped a tüsző, hogy...

Úgy is megreped a tüsző, hogy magas a hcg a vérben, vagy ez azt jelenti, hogy be van gyulladva?

Figyelt kérdés
Ultrahangon 24x26mm-es tüszőt láttak, leleten úgy nevezik, "folyadék echo", alap problémám az volt, hogy 100-200között ingadozik a hcg az előző terhesség óta, múlt héten missed ab volt emiatt, mert szerintük nem ürült ki minden, de a terhességi tesztem ugyanolyan erős, mint akkor. Én arra tippelek, hogy az a tüsző bizony begyulladt, és ezért magas a béta hcg, szerintetek? (Menzesz, vagyis vetélés szerint tegnap kellett megrepednie, de már 4 napja volt ilyen hatalmas az a tüsző)
2015. nov. 10. 05:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, bár nem biztos, hogy számít, amit ultrahangon láttam egy fekete körben (petefészek) volt egy nagy fehér paca (tüsző), ami majdnem teljesen kitöltötte azt a kört, úgy nézett ki, mint egy hatalmas petesejt :D ez, hogy fehér folt volt, abból tudni, hogy gyulladt-e, vagy az így nem megállapítható ultrahang alapján?
2015. nov. 10. 05:58
 2/2 Manka68 ***** válasza:
Gyulladás nem termel HCG-t. Azt csak a sejtek erőteljes osztódása, szaporodása. Ezt mutatja ki a terhességi teszt. Persze gyulladásod lehet, de nem ezért magas a HCG szinted. Hogy a tüsződ, ami teljesen jó méretű a megrepedéshez, tényleg reped-e, azt nem tudom sajnos. Bár a HCG nagyon hasonlít az LH hormonra, ami felelős a tüszőrepedésért, ezért nem tartom kizártnak. Ha nem reped meg, ciszta lesz belőle. A terhességi teszt 2-3 nap késésben van a vérben lévő HCG mennyiségéhez képest, én csak akkor kezdenék aggódni, ha továbbra sem csökken. De ezzel várnod kell pár napot. Ha akkor is ugyanannyi lesz, lehet hogy tényleg nem ürült ki minden. De a tesztek nem elég pontosak ehhez, vérvétel a tuti.
2015. nov. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!