Hirtelen magas anti tpo?

Figyelt kérdés

250-es volt az anti tpo.Diétázok kerülöm a glutént,és tejterméket,szedek szelént így hónapok alatt lecsökkent 140-ra a tpo.

Rá két hónapra most meg hirtelen >1300.(laborba vizsgálati módszer váltás volt)

Ha továbbra is diétázok,és szelént is szedek mitől ugrik ekkorát fel.

Járt más is így?


2015. okt. 20. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Hashimoto-ra utaló èrtèk,Tsh-t nem nèztèk meg?
2015. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nézve van rendszeresen a tsh,t4 gyógyszert is szedek.Ez az anti tpo dolog ami nagyon fura most.
2015. okt. 21. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez diétával nem befolyásolható, az autoimmun pajzsmirigy betegség aktuális állapotával függ össze a szintje. Ezzel kb akármit csinálsz, ha nem eszel ezt vagy azt, akkor is van. A gluténnel, laktózzal és egyebekkel egyáltalán nem függ össze.


Nekem is Hashimoto-m van, és nem izgat különösöbben, akármennyi is az anti TPO, nem ez a lényeg, hanem az, hogy mennyire működik még a pajzsmirigy, és mennyi hormont kell pótolni, kell-e többet szedni, vagy elég-e az addigi adag. Nekem már egy ideje a kutya sem nézi az anti TPO-t, mert teljesen lényegtelen. Már egyszer kimutatták, most már a pajzsmirigy hormonokat pótolják csak évek óta.

2015. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyit elfejeltettem még mondani, hogy normális tartományban tartott pajzsmirigy hormon szint mellett (Letrox mellett) nekünk elsőre összejött a gyerek. Nem tudom, hogy ez csoda-e, a doki azt mondta, hogy mások évekig próbálkoznak, akiknek olyan egészségügyi története van, mint nekem.
2015. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!