Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudtok nekem segiteni? Inzulin...

Rituss0012 kérdése:

Tudtok nekem segiteni? Inzulin rezisztenciám van a debreceni kaáliba járok és a 120perces inzulin mérés eredménye 65.6 lett. Ez éhgyomri vizsgálat volt. Szerintetek mikor kezdhetjük el a lombikot?

Figyelt kérdés
2015. dec. 9. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Miért kell a lombik?

Ilyen rossz inzulinnal ne kezdjetek.

2015. dec. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kapsz gyógyszert? tartod a hármas kezelést?

Ilyen eredménnyel fölösleges a lombik.

2015. dec. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A páromnak azoospermiája van szoval donor segitségével lehet baba viazont most kiderült hogy nekem meg ez van... azt mondták nekem hogy a 0 perces az jo lett viszont a 120perces az 65,6lett.. ismerős orvos azt mondta hogy ez még belemegy a normába mert terheléses cukorvizsgálatom volt egyben az inzulinnal éhgyomrin. De leirom az értékeket...

Inz-glük 00p: 7,4

Inz-glük 120p: 65.6

A cukor eredményem.

OGTT 0p: 4,6

OGTT 120p: 5,2

Köszi elöre is a visszajelzéseteket

Már nagyon szeretnénk babót..

2015. dec. 10. 10:03
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen kaptam amugy gyogyszert a merckdormint 500ml napi egy ...
2015. dec. 10. 10:42
 5/14 anonim ***** válasza:

mondták a diétát is meg a sportot is?mert a gyógyszer önmagában nem segít.

egyébként én ennél jobb eredményre szedek 1500 merckformint.



itt utána tudsz nézni:


[link]

2015. dec. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sajnos el kell keseritselek, de az ehomi inzulinod is soknak szamit mar, hiszen ehgyomorra nem kell inzulint termelnie a hasnyalmirigynek, mivel nincs cukor amit le kellene nyomnia, epp ezert inkabb a 0 fele kene konvergalnia az erteknek, de maximum 3-5 kozott! Valoban dieta es mozgas nelkul a gyogyszer semmi se fog erni, maximum rosszul leszel tole, ha nem megfeleloen eszel. En konzultalnek egy endokrinologussal a helyedben, mielott lombikba kezdesz.
2015. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az orvosunk azt mondta hogy ez a mennyiség elegendő lesz januárban ismét csinálunk egy inzulin mérést.. a diétárol annyit monditt hogy figyeljek oda a cukros lisztes termékekre de konrkrétan nem mondta azt hogy sok mozgás plusz diéta viszont én elkezdtem a diétát remélem januárban jobb lesz és tudjuk kezdeni a lombikot...
2015. dec. 10. 12:11
 8/14 A kérdező kommentje:

Az orvos szerint jo a nulladik perces csak a 120perces nem tetszett neki amugy 75 ml cukrosoldatot ittam neg ugy jött ki ez az érték bocsi ha össze vissza beszélek de sajnos nem igazán értek hozzá és azért jöttem ide hogy itt valakinek esetleg van/volt e ilyen problémája

És köszi hogy irtatok :)

2015. dec. 10. 12:16
 9/14 A kérdező kommentje:
Esetleg van itt valaki aki hasonló problémával küzködik?? Mire számithatok?
2015. dec. 10. 17:52
 10/14 Manka68 ***** válasza:

Akik eddig válaszoltak, szintén ebben a a cipőben járnak/jártak, csak több a tapasztalatuk már. :-) Érdemes hallgatni rájuk.

Én anno csak akkor mentem lombikra, amikor az endokrinológusom is áldását adta rá. Januárban még nem érdemes újra nézetned, egy hónap alatt az IR nem sokat fog javulni, sőt eleinte a gyógyszertől még rosszabb lesz. Kb 3 hónap, mire valós eredményt kapsz vérvételen. Addig is szigorúan tartsd a diétát, és kezdj el rendszeresen mozogni. Tapasztalataim szerint a mozgás ami a legtöbbet segít.

2015. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!