Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok! Első konzultációra...

Lombikosok! Első konzultációra érdemes már vizsgálati eredményekkel menni? Vagy ott mondják meg, hogy mik szükségesek első körben.

Figyelt kérdés
Mivel nem sikerült teherbe esnem rendszeres ciklus mellett ( soha nem volt nőgyógyászati problémák) így a férjemmel spermavizsgálatra mentünk ahol kiderült, hogy mennyiség és minőség beli problémák is vannak. Ezek tudatában nekem milyen vizsgálatok szükségesek?
2015. dec. 13. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
átjárhatósági, hormonok (3. napi) mindenképp IR se árt, TSH se
2015. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Átjárhatósági akkor is kell ha nem nálam van a hiba? Úgy sincs jelentösége lombiknál. Laborhoz beutalót kérhetek háziorvosnál is? Vagy csak nőgyógyásztól?
2015. dec. 13. 21:56
 3/12 Manka68 ***** válasza:
Érdemes minden leletet vinni, ami már megvan. És mivel két probléma sajnos nem zárja ki egymást, a te vizsgálataid is szükségesek. Hormonlabort pedig endokrinológussal érdemes csináltatni, mert ő tudja mit kérjen, és értékelni is csak ő képes rendesen. Sem nődoki, sem háziorvos nem ért ehhez.
2015. dec. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 VeDi84 ***** válasza:

Szia!

Nálunk is hasonló a helyzet (fiúkkal van baj) és nekem nem kellett átjárhatósági vizsgálatra menni.

Mi első konzultációra a következő leletekkel mentünk:

- spermavizsgálat

- cytológia, hormonvizsgálat

Amit még ott kértek tőlünk (ezeket akár meg is csináltathatjátok első konzi előtt):

- Hepa/HIV mindkettőtöknek

- nekem clamydia, méhüregi vizsgálat

És ahogy már előttem is mondták: IR vizsgálat!!!! Hallgass rám: nekem ezt nem nézték lombikok előtt. 3 sikertelen után önhatalmúlag elmentem egy három pontos terheléses cukor/inzulin vizsgálatra, ahol kiderült hogy IR-em van. Olyan rossz lett az értékem, hogy ezzel nem is kellett volna lombikra menni, mert esélytelen volt.

Jelenleg a MensMentisbe járok, hármas kezeléssel mepróbáljuk májusra rendezni a dolgot, hogy a 4. már sikerüljön.


Sok sikert!

2015. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ir-re házi orvostól is kérhetek beutalót?
2015. dec. 17. 19:27
 6/12 A kérdező kommentje:
Mennyire volt rossz a sperma eredményetek? Sok sikert a következő lombikhoz!
2015. dec. 17. 19:28
 7/12 VeDi84 ***** válasza:

Szia!

Úgy tudom terheléses cukorra adhat csak háziorvos beutalót, a terheléses inzulinra endokrinológus adhat. De javítson ki, aki biztosabb ebben. Én magán laborban voltam, oda nem kellett beutaló. (Ja, és nem tudom szó volt-e már róla, de 3 pontos vizsgálatot kérj!)

Ha jól emlékszem 20 millió/ml volt az eredmény, de csak 2%-a mozgott. 4 hónapik szedett Fer14-et, az felvitte 145 millió/ml-re, de a minőségük (forma, mozgás) semmit sem javult.

Köszönöm, Nektek is sok sikert!

2015. dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
VeDi84 nem is próbálkoztak nálatok inszeminációval? Mi nagyon tartunk tőle, hogy nem akarnak majd rögtön lombikot csinálni. Eredményünk 12 millió/ml ebből 60% ép alakú, progresszív mozgást végző 20%. Ha jól számolom ez roszabb mint a tiétek. Egyenlőre profertilt szed. Jövő hónapban lesz 3 hónapja, akkor megyünk vissza vizsgálatra.
2015. dec. 19. 13:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért nem akarsz inszeminációra menni? Nálunk is a férjemmel volt probléma, de sikerült a 2. inszemináció, most 4 éves a kisfiúnk:)
2015. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnénk az inszeminációt mert elég sűrű a munkarendünk, hol nappal hol éjszaka dolgozunk és majdnem 100 km-t kellene minden egyes alkalommal utaznunk leadni a spermát. Ez nálunk a minőség miatt akár 5-6 alkalom lenne. Inszeminációnál a teherbeesés valószínűsége még így is csak annyi mint normál pároknál mikor otthon próbálkoznak. Hormonokat is ugyanúgy kapnám.
2015. dec. 20. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!