Van esélyem a gyermekre? Szeretném, ha normális civilizált emberek válaszolnának!

Figyelt kérdés
Sziasztok,23 éves lány vagyok. 2 éve van párom rendszeres nemi életet élünk,szeretnénk kisbabát,de nem jön össze.Egész picikorom óta Sztómával élek,hol bezárták,hogy nyitották,de a vége az lett,hogy nem tudják Magyarországon műteni és nem tudnak segiteni. Többek között,az egyik petefészkemet 18 évesen kivették,mert televolt cystával és annyira roncsolta,hogy elkellett távolitani. A másik még megvan,de ottis cystákat találtak. Nőgyógyászati műtétem sajnos volt többis és hasi (stómával) kapcsolatosanis vagy 12 mütét.. Tehát van több tényező ... s ami az igazi kérdésem lenne,az,hogy valaha lehet gyermekem,vagy milyen lehetőségek vannak amelyeket megragadhatok,azért,hogy legyen pici babánk! Imádom a gyermekeket és nagyon szeretnék saját gyereket. Minden eggyes este úgy fekszem le,hogy egy nap majd nekemis lesz. Testvéremnek van 3 kislánya,de a legkissebbik mindig itt van velem,bár tudom,hogy nem az enyém és nem is kötődhetek úgy hozzá,mintha a sajátom lenne,mert nem az,de mindig azon gondolkodom,hogy vajon nekem az életben a jóisten megadja-e. Ezért kérnék olyan kommenteket,esetleg tanácsokat amivel ezt megtudhatom,hogy 1 petefészekkel,ha a cistákat eltávolitják és a stomával vállalhatok,vagy lehet-e egyáltalán reményem arra,hogy legyen kisbabám. Kérném,hogy normális emberek irjanak

2015. dec. 14. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben rögtön elmennék meddőségi centrumba. Mens Mentis, Dévaly, Kaáli stb...
2015. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ott mit tudnának,vagy hogyan segíteni?
2015. dec. 14. 21:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Huhh :( Hát sajnos esélyes, hogy tele vagy összenövésekkel, ami nem csak a teherbeesést tudja rossz irányba befolyásolni, de a terhesség idejét is.

Az a baj, hogy ezt még egy UH is csak tesséklássék mutatja meg, igazából legalább endoszkóppal meg kellene nézni. Mert a hegek nem rugalmasak, a terhesség megviselheti őket.

2015. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mindenképpen menni szeretnék kezelésekre,bármire amivel lehetséges lenne az,hogy legalább 1 kisbabám legyen,vagy kideritsék,hogy lehet vagy egyszerűen milyen lehetőségeim vannak rá!
2015. dec. 14. 21:09
 5/15 Manka68 ***** válasza:
A sztóma részéhez nem tudok hozzászólni, de a ciszták elmúlnak és helyreáll a hormonműködés, ha az alapbetegséget kezelik. Nem a műtét a megoldás, és nem is hormontabletta. Endokrinológushoz kellene fordulnod, ő a hormonszakértő. Mens mentist ajánlom, ők a legjobbak. Esetleg ezzel párhuzamosan meddőségi centrumba, ahol a legprofibb szakemberek foglalkoznak veletek. Meg kellene nézetned, hogy a sok műtét miatt nincsenek-e olyan összenövések, amik megakadályozzák a teherbe esést, esetleg a baba kihordását. A meddőségiben erre is van lehetőség. Sima mezei nődokinál ne is próbálkozz, a te eseted bonyolultabb annál szerintem.
2015. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy petefeszekkel is lehet babad. Nekem is tele van cisztakkal, de sikerult teherbe esnem.

Ha meg megsem sikerulne, akkor meg mindig ott az inszem vagy lombik.

A sztoma nem tudom mennyire jatszik kozre. Feltetelezem, a teherbe esest nem befolyasolja, csak esetleg a baba kihordasat. Nogyogyaszt kerdeztel mar?

2015. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"És ott mit tudnának,vagy hogyan segíteni?"


Ezerszer többet, mint az itteni laikus válaszadók, akik legfeljebb biztatni tudnak, de valós esélyeket nem tudnak mondani. Mindenképpen orvostól kérj véleményt erről.


Mi nyilván írhatjuk azt, hány olyan nő van, aki betegség, meddőség megállapítása ellenére terhes lesz. Nekem is van ilyen ismerősöm. Ő pl. Crohn-beteg, rengeteg műtétje volt (alig van vastagbele), és már lemondtak a babáról végérvényesen, amikor közel a 40-hez teherbe esett. Ő pl. egyáltalán nem volt hajlandó mesterséges úton próbálkozni, mert egy ismerősénél azt látta, anyagilag és lelkileg belerokkantak a projektbe, de mégsem lett baba. Ő azt mondta, ad neki pár évet, aztán beletörődnek, hogy nem lesz baba. Beletörődtek, és lett.

2015. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!

Természetesen,a professzor akihez járok Debrecenbe a klinikára ő azt mondta egy hétre bekellene,hogy feküdjek meddőségi vizsgálat és egyéb,kürt nincs-e elzáródva és aztán a továbbiakatmeglátjuk. De párom,azt mondja,hogy először egy nőgyógyászati kivizsgálás kell,hogy legalább előreláthatóan,mire számithatunk,aztán pedig feljebb menni,ahol azért nem csak meglátást tudnak adni,hanem biztos választis és megoldást! És részemrőlis ezen a véleményen vagyok. :)

2015. dec. 14. 22:04
 9/15 A kérdező kommentje:
Volt egy ismerősöm neki is azt mondták kivizsgálás után,igaz neki nem volt stomája,csak a petefészkével volt gondja,és neki is azt mondták nem lehet gyermeke a ciszták miatt. Ők 3 évig probálkoztak nem jött össze nekik. Aztán járt orvostól orvosra,és semmi. Majd 4-év után teherbe esett!
2015. dec. 14. 22:06
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, de a párod kicsit el van varázsolva. A meddőségi vizsgálatba beletartozik az alapos nőgyógyászati vizsgálat. Szerintem célszerű lenne minél előbb megkezdened a meddőségit.


Ja, és azért nem árt a párod is megnézetni, mert bármilyen hihetetlen, de néha náluk is van problem.

2015. dec. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!