Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem sikerül teherbe...

Miért nem sikerül teherbe esnem, lehet köze hozzá a fogamzásgátlónak?

Figyelt kérdés
10 hónapja nem szedem a gyógyszert, kb fél éve rendszertelenek a ciklusaim augusztusban 2x is menstruáltam azóta hol 30 hol 25 napos egy ciklus. Szeretnénk gyereket de elég aggasztó hogy nem sikerül! Mit lehet tenni még mielőtt kivizsgálásra kerül sor? Lehet hogy az állítólagos "alacsony hormontartalmú" OFG még mindig nem ürült ki a szervezetből?

2016. febr. 6. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül van ennek oka, pláne köze a fog. gátlóhoz.

Van, aki soha nem szedett, mégis 1 év után esik teherbe.

Azért nem elég a teherbeeséshez az, hogy valaki védekezés nélkül van együtt a párjával. Azért ahhoz tényleg pont el kell csípni is a dolgokat.

Amúgy meg az, hogy nem napra pontos egy ciklus, még annak sem kéne akadálynak lennie.

Nekem soha nem volt napra pontos ciklusom, 22-30 napos ciklusaim voltak világ életemben, 4 évig szedtem fog. gátlót, mikor elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. 7 hónap alatt jött csak össze.

Ha 1 év után sem jön össze, akkor érdemes nyilván elmenni egy kivizsgálásra, de feleslegesen parázni nem kell. Majd az orvos megmondja, hogy van-e gond.

Viszont a fog. gátló már rég kiürült a szervezetedből, ettől biztos nem kell tartanod, az megint más, hogy szervezetenként eltérő, hogy kinek mikor áll helyre újra a rendes ciklusa abbahagyás után. És valakinek ehhez hónapok kellenek. És akkor meg pláne nem arról van szó, hogy bármi gond is lenne, csak kell egy kis idő a szervezetnek.

2016. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm de olyan csalódott vagyok minden ismerősöm babàt vàr csak én vagyok ilyen szerencsétlen. :(
2016. febr. 6. 17:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Majd összejön nektek is!:)

Örülj neki, így legalább már bőven lesz a többieknek tapasztalata, amivel téged segíteni tudnak, mire majd te fogsz babázni!:) De nehogy már ez zavarjon, hogy másoknak van!

2016. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Voltál már a menstruációs problémáddal nőgyógyásznál? Feltétlenül menj el.

Ovulációs tesztet próbáltál már?

2016. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

nekem a fogamzás gátló miatt leállt az egyik petefészkem, pedig csak másfél évig szedtem. szóval lehet köze hozzá. én kaptam rá clostit, az segített.

12hkm

2016. febr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

18-án megyek orvoshoz és ma vettem ovu tesztet.

Dehogy zavar hogy másoknak sikerül..!!!:)

Tavaly áprilisban voltam utoljàra nődokinál, rákszűrés és àltalànos vizsgálat, csinált hasi és hüvelyi UH-t azt mondta egészséges vagyok, akkor említettem neki, hogy szedem 4 éve a gyógyszert és az utolsó menzeszem csekély mennyiségű volt, ő mondta hagyjak fel a tablettával. Ezután döntöttünk úgy párommal, hogy akkor akár jöhet is az utód :)

2016. febr. 6. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!