Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Fogamzásgátló vagy barátcserje...

Fogamzásgátló vagy barátcserje kapszula?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 2.szülésem után elhúzódó ciklusod,33-34 napos,valamint elhúzódó menstruációm van ami 8-9 napig tart. Ma voltam orvosnál ezzel kapcsolatban, aki fogamzásgátlót javasolt ennek helyreállítására,viszont szeretnénk még egy babát, így ez nem a legjobb megoldás...

Kb.3hete kezdtem el szedni a barátcserjét, és annyit már is tapasztaltam, hogy a peteérésem 2 nappal előre hozta, és nem volt semmi mellérzékenységem, valamint szagérzékenység sem, ami eddig minden peteérés előtt jellemző volt, gondolom a nem megfelelő hormonhàztartás miatt.

Azt szeretném megkérdezni, hogy van e valaki aki esetleg hasonló gonddal küzdött és segített a barátcseje,vagy egyetlen megoldás a fogamzásgátló lenne?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2016. febr. 16. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szednèk fogamzásgátlót.
2016. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Én is nagyon effelé hajlok!

2016. febr. 16. 18:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem segített a barátcserje!

A legtöbb nőgyógyász sajnos mindent mesterséges hormonnal akar megoldani. A panaszok 80%-ára fogamzásgátlót írnának fel - tisztelet a kivételnek.

2016. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De jó!!! :)

Köszönöm szépen a válaszod!

Igen, ez az orvos is, mikor mondtam nek,hogy szeretnék egy harmadik babát így nem tartom a legjobb megoldásnak a fogamzásgátlót,azt mondta, hogy pedig ez az egyetlen módja a ciklusom helyre állítására... Erre én :most elkezdtem szedni a barátcserjét, mire ő a szavamba vágott, én nem tudom mi az nem is foglalkozok ezzel akkor szedje azt! Hát köszi...


És neked mennyi idő alatt hatott?

Meddig szedted?

2016. febr. 17. 19:11
 5/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Van harmadik megoldás : endokrinológus. Ő a hormonszakértő. Sajnos előfordulhat, hogy terhesség, szülés után (mindegy hányadik) nem áll vissza a hormonháztartás. Számos oka lehet, leggyakrabban anyagcsere zavar, pajzsmirigy problémák. Ez mind az endokrinológus szakterülete, és nem nőgyógyászé, aki már csak a tüneteket látja, kezeli. És sajnos ilyenkor a tüneti kezelés nem segít.

2016. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Adok egy esélyt a barátcserjének, ha nem segígene esetleg, akkor tovább lépek...

2016. febr. 18. 19:37
 7/10 anonim ***** válasza:

A barátcserje elsősorban a prolaktin szintre hat. Mióta próbálkoztok újra? Ha már tartasz egy évnél, érdemes lenne kérned vagy egy másik nőgyógyásztól, vagy egy endokrinológustól beutalót vérvételre.


Szomorú, hogy a nőgyógyász inkább elfedni, mint megtalálná a problémát:( Ne menj hozzá vissza!


Azért remélem sikerrel jársz a barátcserje kapcsán!

2016. febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

30-tól 52 napos ciklusaim vannak, nem szedek rá fogamzásgátlót, mert egyszer írt fel az orvos, a legenyhébbtől is majdnem öngyilkos lettem.

Attól mert hosszú a ciklusom még lett gyerekem, 10 hónapos a fiam.

2016. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7.válaszoló!


Köszönöm szépen a válaszod!

Nem olyan régóta próbálkozunk, csak novemberben kezdtük el.

Hát igen, én is úgy gondolom, hogy ehhez az orvoshoz nem megyek többet...

A barátcserjéről sok jót olvastam, többek között, hogy a ciklus beállítására találták ki.

Olyan nagy bajom nem lehet, csak nem állt vissza a hormonegyensúly.

Ha nem sikerül a barátcserjével, mindenkèpp megyek tovább az ügy èrdekében.

2016. febr. 20. 15:04
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Köszönöm szépen a választ Neked is! :)

Én is azt gondolom, hogy fogamzásgátlót nem szedek be! Ezt mára teljesen eldöntöttem.

Aztán az alapvető probléma, hogy nekem soha sem volt ilyen hosszú ciklusom, és maga a menstruáció sem nyúlt ilyen hosszúra, ezért tudom, hogy nem normális nálam ez a dolog.

Egyébként rendes peteérésem is van, mert ovulációs teszttel és hőmérőzéssel is figyelem, de rettenetesen dühítő a 8,de leginkább 9 napig tartó menstruáció, ezen szeretnék változtatni, de nagyon.


Gratulálok a kicsihez!!! :)


Nagyon jó tudni, hogy ez nem kizáró ok a fogantatáshoz!

2016. febr. 20. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!