Kathine kérdése:

Magas (1300 IU/ml) AntiTPO érték mitől lehet? Mi lehet rá a megoldás?

Figyelt kérdés

1 hete kezdtem D vitamin krémet kenni, napi 10.000. nemzetközi egységet. Ettől jobbak lesznek az értékeim?

Valaki a szelént is javasolta.

Hormontanácsadóm szerint gluténérzékeny vagyok, de a gyógyszertári teszt negatív lett.

Segítene valaki?


(Babát szeretnénk, de pajzsmirigy alulműködésem mellett inzulinrezisztenciám, PCOS-en is van...)



2016. febr. 19. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!!

nekem is magas az ANTI-tpo-m de nem ennyire!! pajzsmirigy gyulladást jelent! hashimoto vagy akkor!!

tsh-d mennyi?

én is szedek szelént

3-as kezelést csinálod?

2016. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy Hashimoto, de mikor diagnosztizálták, még nem volt ilyen magas. A múlt heti vérvétel eredményen lepődtem meg, hogy 1300...

A TSH-m 1,29mIU/l Letrox mellett.

A szelén az használ neked?

A 3-mas kezelést azt tartom :)

2016. febr. 19. 16:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Igy van, a magas anti TPO Hashimoto-fele autoimmun pajzsmirigygyulladas jele. Nekem mar 15 eve van es ahanyszor neztek ennyi ev alatt, mindig 2000-3000 körüli volt az anti TPO-m (ritkan nezik, igazabol semmi ertelme nezegetni, mert nem ezt kell kezelni, ez csak jelzi, hogy ez a betegseged van, de azon tul nincs jelentösege). A TSH-t kell megfelelöen, 2 ala, de meg jobb, ha 1 ala beallitani, akkor ebböl a szempontbol semmi gondot nem jelent a teherbe esesnel. A PCOS mar nehezebb ügy.
2016. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amugy nekem azt is mondta az endokrinologus, hogy ha teljesen lecsökken az anti-TPO, az arra is utalhat, hogy mar elegge elpusztult a pajzsmirigy-szövet a gyulladas miatt, szoval az nem feltetlenül jo dolog (nem feltetlenül azt mutatja, hogy a gyulladasos folyamat csökkent le). Ezert is mondta, hogy nem erdemes nezegetni.
2016. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam. Csak a hormontanácsadóm idegesített fel, hogy mindenáron ki akarja találni, hogy mitől ilyen magas, és szerinte a gluténérzékenység miatt van. A tesztnek nem hisz, pedig negatív...
2016. febr. 19. 16:17
 6/13 anonim ***** válasza:
Hmm, nem tudom, nekem ilyet soha nem mondtak az orvosok, pedig a 15 ev alatt több különbözö is kezelt!
2016. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

az anti-tpo és anti tg mindig is magas marad én úgy tudom!! ez csak annyit jelent ,hogy magas gyulladásba van a pm!

nekem kb 1 év alatt 900 valamennyiről lejjebb ment 800 valamennyire!

2016. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amugy a hormontanacsado, az endokrinologus? Meddösegi központban hivjak hormontanacsadonak? Bocsi, csak ezt a kifejezest meg sose hallottam.
2016. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A hormontanácsadó nem orvos, nem endokrinológus. Egy ismerősöm ajánlotta őt. Neki elvileg segített a problémáin...
2016. febr. 19. 16:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, igy mar ertem, akkor tuti, hogy ö mast fog mondani, mint egy orvos. Most, hogy mondod, eszembe jutott, hogy egy ismerösöm glutenmentes dietat kezdett a Hashimotojara, mert egy termeszetgyogyasz mondta neki, noha orvosi ertelemben nem volt liszterzekeny (vizsgalatok negativak lettek). En ezutan megkerdeztem az endokrinologusom, aki azt mondta, hogy ez egy uj "divat", de ö szemely szerint nem hisz benne. Ez mar evekkel ezelött volt, mar el is felejtettem.
2016. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!