Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hol találhatok HITELES informá...

Hol találhatok HITELES információt a petesejt donációról?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon, hogy donornak jelentkezem. Viszont a lehetséges veszélyekről nagyon kevés hiteles infót találtam. Egyfelől ott vannak az ezzel foglalkozó cégek, akik nyilván profitot akarnak, ők azt írják, hogy szinte teljesen veszélytelen. Másfelől ott van egy kis csoport, akik egy csomó lehetséges veszélyre figyelmeztetnek, de én kicsit olyan ilyesztgetésszagúnak érzem. Ugye bármire rákeresünk az oltásoktól a húsevésig, találunk olyan csoportot, akik szerint az a dolog halálosan veszélyes.
2016. febr. 25. 06:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvos segithet szerintem
2016. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 VeDi84 ***** válasza:

Én egy meddőségi klinikához fordulnék.

Mint minden más egészségügyi dolognak, beavatkozásnak, ennek is lehetnek veszélyei. De ha odafigyel a kezelőorvos, nem lehet nagy baj. Gondolom hasonlóan zajlik, mint a lombikozóknak: stimulálás és leszívás. Nagyon sokan túléltük már. :-)

Szép gondolat, hogy donor szeretnél lenni, gratulálok!

2016. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van az elözönek, valoszinüleg ugyanugy megy, mint a lombiknal. Itt a hiperstimulacios szindroma kockazata az, ami fennall (ennek utana olvashatsz a neten), de gondos orvosi követessel ezt el lehet kerülni. Nalad föleg kicsi lenne ra az esely, mert nem ültetnek vissza a petesejtet, mig ez a problema föleg akkor alakul ki erösen, ha valakinel sikeres a visszaültetes es beindulnak a terhessegi hormonok. Nekem csak egy lombikos stimulaciom es leszivasom volt, hormonalisan egeszsegesek a petefeszkeim, es azt mondta elötte az orvos, hogy nyugodjak meg, semmi bajom sem lesz töle, meg mellekhatasokat sem nagyon fogok erezni. Igaza lett, 18 petesejtet tudtak leszivni, de meg csak alhasi fajdalmaim sem voltak. Az egyetlen mellekhatas, amit a kezeles alatt tapasztaltam, a roppant böseges hüvelyvaladek volt, amitöl allandoan olyan sikos voltam, mintha fel lennek izgulva. :)
2016. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Meddőségi klinikához azért nem fordulnék, mert én külföldön élek, ahol nagyon kevesen jelentkeznek donornak. A legtöbben külföldre mennek megcsináltatni, mert nagyon nincsenek donorok. Szóval a klinikák szerintem azt szeretnék, hogy jelentkezzek és ezért érdekükben áll elhallgatni dolgokat. Vagy ez már túlságosan összeesküvés elmélet?
2016. febr. 25. 22:53
 5/5 A kérdező kommentje:
De amúgy megnyugtattatok, szerintem jelentkezek.
2016. febr. 25. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!