Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Segitett valakinek a Femibion...

Segitett valakinek a Femibion magzatvedo vitamin a fogantatásban?

Figyelt kérdés
Eddig normal magzatvedo tablettát szedtem, de az egyik vizsgalat eredmenye miatt feltetelezheto,hogy a folsavat nem jol hasznositja a szervezetem. Valtottam Femibionra, vajon mennyi az esely a teherbeesesre?

#vitamin #folsav #idegcső zarodas
2016. márc. 3. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A TERHESSÉGI vitamin nem FOGAMZÁSSEGÍTŐ vitamin. Ergo ennyi erővel kockacukrot is ehetnél, annak is annyi hatása lenne.
2016. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a folsavnak nncs köze a teherveeseshez. En is azt szedem egyebkent. Az idegcsozarodas ellen fontos pl a folsav.
2016. márc. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul fogalmaztam, arra gondoltam, hogy a Femibion szedese miatt az idegcso záródás a magzatban normal modon folyhatott le es emiatt maradt meg a baba. Vagyis aki elkezdte szedni a vitamint az addigi sikertelenség utan, sikeres lett a terhesség. Persze ez is csak feltetelezes, barmi más miatt is megmaradhatott a baba.

Azt olvastam h az idegcső záródás a fogantatast követő 15. nap utan kezd kialakulni, vagyis ha azzal nem minden oke, akkor végül is simán megjohet a menses, aki nem tesztel eszre sem veszi h valami megindult.... Na valami ilyesmire gondoltam a kerdesnel:-) szerintetek?

2016. márc. 4. 07:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ezt szedem, ezen kívül az Inofolic-ot iszom mar 2honapja! Most sikerült 😊 az inifolicit az orvos mondta, mioinizit van benne es folsav!!! Olvass utana!
2016. márc. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hűha, ez egy nagyon bonyolult kérdés. szóval, ha valakinek az előző magzatának volt idegcső problémája és emiatt elvetette, akkor a következővel ha szedett folsavat, már nem lett? nem lehet egyszerre végezni ezt a két kísérletet, így a körülmények mások, ezt ilyen egyszerűen tehát nem lehet megmondani. Lehet, annak a magzatnak amúgy sem lett volna baja. vagyis: a folsav nélkül sem. nem úgy van, hogy vagy folsav és akkor nincs baj, vagy nem folsav és akkor tuti van.


nem pontosan ezt jelenti az, hogy a folsav megakadályozza az ilyen típusú gondokat. teljesen más nézőpontú a két kérdés.


"Valtottam Femibionra, vajon mennyi az esely a teherbeesesre?"


erre pedig: ugyanolyan, mint nélküle, hacsak nem súlyosan le voltak merülve a tartalékaid (nem folsavból).

2016. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

4/5,

Úgy olvastam, hogy az Inofolicot az IR kezelésére ajánlják, nekem nem javasolta az orvos eddig az IR vizsgálatot, 2 lombikon vagyok túl. Lehetséges, hogy az egyéb vércukor vizsgálatokból lehet következtetni, hogy nincs inzulin rezisztancia betegségem?

és 5/5

A Femibionra azért váltottam, mert az immunológiai vizsgálatom eredményében az MTHFR mutáció heterozigóta lett. Bár azt írja az eredmény értelmezésnél, hogy a vizsgáltak 40%-a heterozigóta az MTHFR-re, akik a folsavat nem tudják feldolgozni. De nem hiszem, hogy a nők 40%-a femibiont szed és azért esik teherbe, ez is csak valószínűsítés... sajnos így, hogy az eddigi összes eredményem jónak mondható, csak a sötétben tapogatózok, hogy miért nem tapad meg a baba és mivel segíthetném....

2016. márc. 5. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!