Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Osztrák bejelentéssel kérhetem...

Osztrák bejelentéssel kérhetem a tb támogatott lombikot?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki sikerül kijutnom idény munkára az osztrákokhoz akik be is jelentenek,viszont jövő hónapban mennénk az első megbeszélésre a Kaáli intézetbe! Valaki tudna segíteni,járt így valaki oda?
2016. márc. 14. 07:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
hát ez a kettő nehezen fog együtt működni... a munkáltató nem fogja elviselni, hogy eltűnsz időnként hetekre...
2016. márc. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál bár választ a kérdésemre nem kaptam. Fél éves idény munka lenne az se baj ha nem megyek néha csak így nem tudom igénybe vehetem e a tb támogatott lombik programot!?
2016. márc. 14. 07:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Itthon fizetve lesz a tb-d?
2016. márc. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos a kérdésedre én sem tudok pontos választ adni, de ha nincs a lombik tb támogatásnak speciális feltétele, akkor szerintem kérheted , sőt jár neked a tb támogatás. Párom Ausztriában dolgozik, de Magyarországon lakunk. Neki is jár a tb támogatás, ha orvoshoz kell mennie, pl: fogorvos, háziorvos, egyéb tb támogatott ellátás.
2016. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
valószínűnek tartom, ha itthon változatlanul fizeted a TB-t akkor igen, egyébként nem / a jogi kérdésekhez kéne kiírni/
2016. márc. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Írok a jogi kérdésekhez is akkor. Nem tudom mellette fizethetem e itthon a tb-m! Köszönöm!!!!
2016. márc. 14. 10:05
 7/13 anonim válasza:
Igen! Csak egy nyomtatvány kell kitöltened E 106 de lehet, hogy most már S1 dokumentum a neve. A netről is le tudod tölteni az OEP honlapjáról.www.oep.hu. Kitöltve el kell küldeni az ausztriai biztosítóhoz (www.sozialversicherung.at) (itt megtudod nézni az elérhetőséget) és ott már ők mindent elintéznek. Mellékletként csatolj egy lakcímkártya másolatot, mert az is kell. Így igénybe tudsz venni itt Magyarországon is minden eü ellátást.
2016. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oh de szuper nagyon szépen köszönöm a választ!!!
2016. márc. 15. 07:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen bent vagyok a témában. Kint élek Ausztriában, Végig jártam mindent ami téged érdekelhet. A válasz sajnos az, hogy míg kint dolgozol nem lehet Magyarországon Tb-s lombikod. Mi beszéltünk az osztrák és a magyar illetékesekkel is. Törvény van rá, hogy egyszerre két országban nem lehetsz biztosítva. Tehát az sem működik, hogy magad után fizeted magyarba a tb-t. Szintén a Kaáliba jártam, önköltségen, de aztán kiderült, hogy nekünk tutira már csak a lombik jöhet szóba, önköltségen Kaáliba rohadt drága lenne, így Ausztriába megyünk lombikra. Már van is időpontunk ápr. 19-re megbeszélésre.
2016. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amit javasolt előttem valaki a 106-os nyomtatvány, nem vált be. Csak sürgősségi ellátás ingyenes. Ez tuti. 1 hónapja volt egy műtétem például és ki is kellett fizetnem.
2016. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!