Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egyre hosszabbodó ciklusok,...

Egyre hosszabbodó ciklusok, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2,5 éve szültem, azóta (mióta először megjött utána) teljesen szabályos, 32 napos ciklusaim voltak. Múlt hónapban azonban 36 napra jött meg, most a 40. napon tartok és még mindig semmi. Fogamzásgátlót nem szedek. Mi okozhatja? Járt már így esetleg valaki? A dokimtól csak sokára kaptam időpontot, mert nagyon sokan járnak hozzá újabban, de azért aggódok. Ősztől szeretnénk tesóval próbálkozni, de nem tudom, mire számíthatok így.

2016. ápr. 9. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyulladasok kozhatnak ilyet foleg nemi elet miatt.

Nem artana a ph t ellenorizgetni az 5 ös ertek feletti már kezelendő

2016. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sok feher liszt, feher cukor, krumpli, vagy keves mozgas.
2016. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az életmódom, táplálkozásom igazából nem sokat változott az évek alatt, a mozgás valamivel több, mint eddig volt. Nem gondolom, hogy egészségtelenül étkeznék, bár valóban eszem fehér lisztes dolgokat, de nem viszem túlzásba. Igazából az a gyanús, hogy egyik hónapról a másikra történt a változás, nem fokozatosan.

Kedves első! Milyen gyulladásra gondolsz? Semmi más panaszom nincsen, minden teljesen normális ezt leszámítva.

2016. ápr. 9. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
PCOS? A 32 napos ciklus sem normális. Valamilyen hormonális probléma lehet a háttérben. Endokrinológushoz menj, ne nődokihoz.
2016. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Stressz? A 32 napos ciklus teljesen normális, ha rendszeresen ennyi, nem törvényszerű a 28 nap. Én 33-35 napos ciklusoknál estem teherbe...

Ha valamilyen aktuális dolog nagyfokú stresszt váltott ki belőlem, nálam akkor fordult elő, hogy egy két ciklusom megnyúlt vagy épp kimaradt. Nem vagyunk gépek.



Lehet persze betegség is a háttérben, de ne ezen agyalj egy ilyen változás miatt.

Azt meg nődoki tudja megállapítani.

2016. ápr. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is pontos 30 napos ciklusaim voltak,majd hónapról hónapra egyre hosszabb lett. Volt már 44 napos. Én voltam orvosnál,vérvétepen is mindenhol,semmi gondom nincs. Aztmondta a vérképem tökéletes,ráadásul sportember vagyok,napi 5-10km-t futok,heti 3 aerobik pluszba és 2 jóga. Nem eszek lisztet,cukrot...


Doki szerint ilyen vagyok,lettem,majd beáll ha akar. Hát nem is idegeskedtem rajta. Peteérést minden hónapban nézett az orvosom,vezetek hőt,szerencsére van pé:)

Viszont elkezdtem barátcserjét szedni,ami 2 hónap alatt 34 napos ciklust csinált. Azóta eltelt 3 hónap és még mindíg pontos!


Annyira hihetetlen,hogy ennyit segít egy gyógynövény annak ellenére,hogy jó volt a vérképem.

2016. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nekem is hosszabbodtak a ciklusaim, kaptam mindenféle hormonpótlást, de vastag volt a nyálkahártyám is nagyon. Mondta a dokinő, ha még egyszer kimarad, sajna kaparás lesz. Polip volt végül is a kaparékban. Ennek 4 hónapja már.
2016. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 32 napos ciklus miért ne lenne normális? Világéletemben ennyi volt, elsőre sikerült vele teherbe esnem és problémamentes terhességem volt.
2016. ápr. 15. 09:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
34-35 napos is normális!
2016. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!