Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS + IR-rel,3-as kezeléssel...

PCOS + IR-rel,3-as kezeléssel mennyi idő után sikerült a baba? Kinek lett lombik a vége és hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

Tényleg nem érdemes addig lombikra menni, amíg nem csinálom a 3-as kezelést?

Minden tapasztalat érdekel!


2016. ápr. 10. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Leírom az én történetemet.

Mikor megtudtam, hogy ír-es + pcos-s vagyok, 80 kg voltam. Lefogytam félév alatt 20 kilót, tartottam a diétát, és sportoltam. Nekem miután a súlyom jó lett, a drillinget csak akkor csinálta meg az orvos. Számít igen, a testsúly, inzulinszint, stb. Más lesz a hormonszint is

2016. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De én nem vagyok túlsúlyos. Az érdekelne, hogy mennyi ideig kell tartani a kezelést hogy sikerüljön a baba lombikkal vagy természetes úton.
2016. ápr. 10. 21:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt lombikom PCO-san -de alapvetően nem az indokolta, csak 'hab volt még a tortán'- és nem is sikerült. Nagyon sok, de szinte használhatatlan petesejtet szívtak le. Sikerült nagy nehezen ICSI-vel 2 embriót összehozni, de nem sikerült a megtapadás sem. Korábban nem kaptam IR-re kezelést, mert a nőgyógyász szerint jó lett a terhelésem. A sikertelen lombik után nem hagyott nyugodni és csináltattam egy 5 pontos terhelést. Ezután már egyértelmű volt az IR és kaptam rá Merckformint. Most így utólag szerintem esélyünk sem volt így a lombikra. Szerintem vizsgáltasd ki magad alaposan ebben az irányban endokrinológussal! Csak jó hormonértékekkel sikerülhet a lombik is. Ha nagyon kiugrik az inzulin és tartósan, akkor az nagyon lerontja az esélyeket. Fontos a diéta és a mozgás, hogy meglegyen az egyensúly. Amíg ez nincs meg, addig szerintem felesleges belevágni.
2016. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tényleg. Nekem 3 volt így a 3. majdnem az életembe került. Utána kezelték az irem és mikor az endokrinológus rábolintott akkor mentünk csak megint (párom miatt csak lombikkal lehetett), májusban lesz 5 éves a fiunk. Az endo doki elmondta, hogy a meddőségis egy hülye, tök felesleges volt a lombik kezelezlen irel és életveszélyes.
2016. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van ir-em és pcos is. Plusz hormonok se voltak jók. De mióta kapom a gyógyszereket azóta azok rendben vannak. Merckformint is szedek. Mozgàs és diéta màsfél hónapja hanyagolva van. Akkor volt laparos àtjàrhatósàgi műtétem meg drilling és méhtükrözés is. Szóval azóta nem tornàztam de neki kéne àllni.... egyik petevezeték màr nincs meg, màsik teljesen el van zàrodva. Maradt a lombik. Jövő kedden megyek lombikos konzultàcióra. Ha gondolod megìrom majd mit mondanak ir- re stb.
2016. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4 éve járok orvoshoz, 2 éve derült ki, hogy IR-em van, de az is úgy, hogy én kértem a vizsgálatát. Az endokrin doki egyben nőgyógyász is, akihez jártam, ő javasolta a 3-as kezelést. Elkezdtem szedni a merckformint, ennek már másfél éve, de nem diétázom, se nem edzem. Ő erőltette az inszemet, holott ő tudta, hogy nem csinálom a kezelést és k... magas inzulin értékkel elküldött inszemre, így túl vagyok 3 sikertelenen.Utána mentem a Kaáliba, de még csak konzin voltunk, azt mondták, ha minden leletem meg van, ami egy évnél nem régebbi akkor menjek vissza.

Érdekes, hogy a 4 év alatt meg fordultam 3 dokinál és egyik sem mondta, hogy kezeletlen IR-rel felesleges az egész.

2016. ápr. 11. 17:04
 7/11 A kérdező kommentje:

Mi már voltunk konzultáción. Kaptunk egy listát, hogy milyen vizsgálatokat kell még meg csináltatni, és ha minden meg van, akkor kell vissza menni UH-ra, és gondolom akkor meg kapjuk az időpontot a lombikra.

De most nagyon el gondolkodtam, hogy menjek-e egyáltalán, mert nekünk minden rendben van azon kívül, hogy PCOS és IR-em van.

2016. ápr. 11. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze. Nekik így van benne pénz. Ha netán meg is tapad hatalmas a vetélés kockázata és szinte garantált a terhességi cukor. Keresd fel Valicskó Drnőt.
2016. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Úgy gondolom az lesz a legjobb, ha elkezdem a kezelést és várok a lombikkal, hátha nem is lesz rá szükség.

2016. ápr. 11. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Jól teszed. Ha más gond nincs az esetek 90%ban ez elég. De adj neki időt van akinek 1 év kell.
2016. ápr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!