Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok mitől függ az hogy...

Lombikosok mitől függ az hogy hány fagyasztott embriot kapok vissza, doki miből dönti el?

Figyelt kérdés

Ha 3 fagyasztott babocát szeretnék vissza kapni,de doki csak. 2 db-ot enged mit tegyek hogy harmat kapjak vissza... Vagy hallgassak a dokira??

4 éve babát szeretnénk, és szeretnék biztosra menni.



2015. okt. 13. 12:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass az orvosra. Hármasikrek esetén 100% koraszülés lesz, nagyobb esély van rá, hogy ez miatt később problémák lesznek.

Ha nem csak az számít, hogy legyen gyereked, hanem az is hogy egészséges legyen, akkor hallgass az orvosra.

2015. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

az attól függ hányat ültetnek vissza, hogy milyen az egészségi állapotod, hány embriód marad stb. gondolom én. az orvosok is csak tippelnek a legjobb tudásuk szerint.


nagyon ritka hogy 3ból megszületik mind a három. általában 1-2 el szokott halni a terhesség elején.


igen bár nem mindegy hány lombikon megyünk keresztül mire kifogunk egy jó embriót. ismerek olyat, akinek egy körből (azt hiszem 1o embriója lett) az 5. fagyasztott beültetése sikerült, mert abban volt egészséges embrió.


2. lehetőség, hogy arra megy az orvosod, hogy menj még egy fizetős fagyis beültetésre, vagy tb-s támogatásosra. neki mind a kettő pénz.


ezt nem tudni, hogy az egészségi állapotod miatt tippelte be ezt a verziót, vagy a pénz miatt. ez orvostól függ.


egyébként ezek után hány fagyasztottad fog maradni még?

2015. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

általában a többes terhesség elkerülésének érdekében szokták hanyagolni a több embrió beültetését. legalábbis ezzel indokolják hogy miért csak 2 dbot ültetnek vissza. ebben némileg igazuk lehet.


az most az irány az orvosoknál, hogy minél kevesebbet , de minél jobb minőségű embriót tudjanak visszaültetni. De kérdezem én, belelátnak ők a kromoszóma részekbe, hogy meg tudnák mondani hogy az milyen minőségű embrió?


van valami vizsgálat, ami nagyon drága, és lenne amúgy erre lehetőség, de betiltották, mert hogy ha legállissá tennék ugye az embriók kromoszóma vizsgálatának lehetőségét, akkor kapu nyilna a gén manipulációra. bármilyen géneket ki tudnának venni és berakni, igy létre jöhetne egyfajta mesterséges ember gyártás, és ebbe nem mentek bele a nagy szakik. Holott ha azt megfelelő körülmények között tudnák csinálni, akkor minket megkimélnének egy csomó sikertelen fájdalmas lombikkezeléstől, amikor olyan hibás embriókat ültetnek be, akiknek esélyük sincs a túlélésre. szóval ez két élű fegyver, de azt hiszem mi jobban járnánk vele ha ezt legalizálnák. igy mehetünk fölösleges körökre, reménykedhetünk több tb-s lombikot végig értelmetlenül.

mert nem látnak bele hogy mit ültetnek be.


de azért fel a fejjel, reménykedj hogy a mostani kettőben benne lesz a nyerő.


utolsó voltam.

2015. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én most ha megyek vissza akkor 3embriot szeretnék vissza kérni.

Most 7 db fagyasztott embrióm van. És doki azt mondta hogy most 2 kapok vissza.

Remélem hogy 3 bol 1 megtapad... Nagyobb eséllyel indulnak. Es ha egyszer füzetek akkor had én döntésem már el....

2015. okt. 15. 20:52
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el a doki jobban tudja.

Mi hallgattunk a dokira, és elsőre sikerült a lombik, és 1 embriót kaptunk vissza.


Ha 3 embriót kapsz vissza és megmarad ne adj Isten még szétosztódik akkor az életveszélyes,és hiába sikerült az összes babát elveszítheted az abortálás miatt.


Inkább legyen kettő,egy hidd el ott fog maradni,ha nem mind a kettő :) Ne görcsölj! :)

2015. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a protokoll. Lehet persze demonizalni az orvosokat, de azert gondolni kell a következményekre. Maximum 3 embrio ültethetőbe, de okkal törekednekennek elkerülésére. Ha elmúltál49, mártobbszor nem sikerült... Pl ilyen esetekbenjavasoljak is a 3at.

Amúgy fizet es nem füzet :D

2015. okt. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
46%
Szia! Saját tapasztalatból mondom, hogy kettőt kérj vissza. Én mindig hármat kértem vissza, és el sem indult a terhesség. Én értem a gondolatmenetedet, mert én is azt hittem, hogyha többet ültetnek vissza, az jobb, de szerintem sem ez a helyes. Én friss beültire készülök ismét, és már most tudom, hogy csak kettőt fogok visszakérni, pedig hármat is beültetnének. Jól írták előttem, hogy az embriók tovább osztódhatnak, és az már tényleg veszélyes lehet. Én úgy vagyok vele, hogy kezdő "tudatlan" anyuka leszek, éppen elég lesz két baba egyszerre, ha akarnék még egyet, hát visszamennék legközelebb és beültetnének egyet. Gondold át szerintem. Egy lombikos
2015. okt. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
én értem a kérdezőt, és a válaszolókkal is egyet értek, de akinek nincs babája még, az mindent megtenne hogy legyen. nagyon rossz átenni sikertelen lombikokon úgy, hogy az ember még az okát se tudja meg miért nem sikerült. nekem 6 db 6 napos gyönyörű blasztom volt, mégsem maradt meg belőle egy se, kettesével ültették be. másnak meg 1 db három naposa van, és abból gyerkőc lesz. személy szerint én inkább bevállalnék egy hármas ikreket már, mint hogy még 5 ilyen sikertelen körön kelljen átmennem. mert ezt lelkileg nem birom. jön majd mindkét nagymama, nem tudom, de valahogy megoldjuk, de legközelebb én is 3-at fogok beültettetni. Értem aki az ikerterhesség ellen szólalt fel, de szerintem ez személyenként változó, ki mit szeretne és miben hisz, vagy hogy mennyire birja lelkileg a sikertelenséget, és mennyire szeretne inkább egy kockázatos biztosra menni.
2015. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az orvosunk azt mondta, szó nem lehet a háromról, higgyük el, hogy csúnya katasztrófákat láttak már. Ki szeretné, ha egy egészséges baba helyett három vak, nyomorék, fogyatékos kisbabája lenne??? Belegondolni is szörnyű! Tavaly egyébként ebben a központban két négyesiker terhesség lett, pedig a maximum három, amit visszaültetnek, és azt is csak nagyon kivételes esetekben (ahogy fent is írta valaki). Az egyik négyesiker kismamánál elhalt mind a négy baba, a másik esetben pedig annyira rosszul fejlődtek, hogy kettőt közülük orvosi indokkal el kellett vetetni, hogy a másik kettő megmaradhasson... Hát én inkább maradok a kettőnél.
2015. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még hozzáteszem, hogy mi is 5 éve szeretnénk babát, szóval nem arról van szó, hogy "könnyen beszélek"...
2015. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!