Magas FSH-érték lehet a missed ab utóhatása?

Figyelt kérdés

Természetesen majd elmegyek orvoshoz, csak kicsit még stresszelem magam a netes rémtörténetek alapján...


27 évesen, 7 hónap próbálkozás után spontán teherbe estem. Sajnos a 10. hét környékén elhalt, a doki tippje a progeszteronhiány volt. Kaptam beutalót hormonsor-vizsgálatra.

A vérzésem a műtét utáni 29. napon rendesen megjött. Gyorsan el is mentem vérvételre.

A 3. napi vérteszt eredményét most kaptam meg:

TSH: 1,71 (0,55-4,78)

LH: 5 (1,9-12,5)

FSH: 18,4 (2,5-10,2)

Prolaktin: 6 (2,8-29,2)

Progeszteron: 0,62 (0,15-1,4)

Tesztoszteron: <10 (17-76)

ösztradiol: 41,88 (19,50-144,2)


Alacsony a tesztoszteron és magas az FSH.

Mi a szöszt jelenthetnek ezek az értékek?

Sose voltak ciklusproblémáim, +/- 3 nap volt kb. az ingadozás a ciklushosszban. Makkegészségesnek érzem magam, bár persze ez nem garantál semmit...

Talán csak a terhesség "utóhatása" ez a magas FSH? Vagy kezdjek aggódni?



2016. ápr. 25. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ennmegismeteltetnem a helyedben ha menopauza lenne szerintem az osztradiolod is joval magasabb lenne.
2016. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy ha nagyon aggodsz, nezess AMH erteket.
2016. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!