Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos-esek ti hogy bírjátok...

Pcos-esek ti hogy bírjátok lelkileg a várakozást? (sovány pcos vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig egész jól bírtam ,de ma épp önsajnálatos hangulatomban vagyok. Már eljutottunk a meddőségi központba, de ott is még valószínű hónapok lesznek mire meg lesz minden vizsgálat. jövő héten megyek endokrinológushoz gyógyszert iratni és vele is beszélek, hogy mit tehetünk. A tsh-m valami oknál fogva elkezdett felszökni az utolsó 1-1,5 évben. Egyébként 1 éve nem volt természetesen peteérésem és már túl vagyok a peteérés serkentő bogyón is, amit 4 hónapig szedtem. Működött is volt peteérés, de nem jött össze! :(

Hozzá teszem, hogy a diéta +sport nem segített semmit, mert vékony vagyok és ilyenkor a fogyás nem opció. De azért még majd diétázni fogok, ha beszéltem az endo dokival, hogy milyen diéta lenne jó, mert már össze vagyok keveredve, mert a vékony pcos az más.


Szívesen olvasnám, hogy ti hogy álltok most!


2016. máj. 11. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Diéta szempontjából a vékony pcos nem más. Vagyis helyesebben a vékony ir-es nem más. Ugyanaz a probléma, csak a hízást, mint tünetet nem produkálja.

Tartsa benned az e lelket, hogy tudják, hogy mi a probléma és tudják kezelni.

2016. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hát igen. Ennek örülök, ha lehet ennek örülni, hogy meg van a baj oka. De eddig még senki sem ajánlott semmilyen diétát. Egy doki sem. Pedig már Angliában és Magyarországon is megjártam sok orvost és meddőségi klinikát. Miért nem mondanak nekem valami kézzel foghatót.

Az orvosok csak hümmögnek, mert a hormonsorom rendben van, a ciszták vannak ,de azt mondja a doki az sem tipikus pcos petefészek és még sovány is vagyok. De ahhoz képest nincs egy darab ciklusom sem. :(

2016. máj. 11. 20:44
 3/13 A kérdező kommentje:
Remélem Endo doki már mond nekem valami kézzel foghatót a jövő héten.
2016. máj. 11. 20:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Terheléses cukor és inzulinvizsgálatot végeztek?
2016. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek!!! A diéta és a sport nem elsősorban a fogyás miatt kell, hanem az inzulin rendezése érdekében! Én kövér IR-es vagyok, de inkább lennék sovány IR-es, ha választanom lehetne. :))) Évek alatt már kb. 35 kilót fogytam, de még mindig lehetne vagy 15-öt. Szóval én az iszonyat kövérből már "csak" duci vagyok. Viszont közben lett babám is, kitartóan diétáztam, mozogtam és szedtem a metformint is. De ezek sajnos nem hatnak egyik napról a másikra készülj fel, hogy előfordulhat, hogy türelmesen és kitartóan kell küzdened! De nem szabad feladni, mert előbb-utóbb lesz eredmény!:)
2016. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Terheléses cukrom rendben van. IR re nem vizsgáltak. sosem mondták, amikor meg én mondtam azt mondták nem kell. Mondom ahány orvos annyi féle vélemény, de kézzel fogható tanács vagy valami.... Egyébként a sok orvos között is megoszlik a vélemény, hogy a pcos az ir is e vagy sem. Persze tudom, hogy itt az a vélemény hogy az IR az elso, szoval ha pcos vagy akkor biztos az Ir, de akkor a dokik szerint miért nem? Na én nem érem. De nem jutottunk még el semeddig sem ezzel. A meddőségi klinikán a következő időponton lesz konzultáció talán azon. Persze értem, hogy a vékony pcos- nek is kell a diéta nem is az volt a kérdés, hanem hogy amíg aki súlyproblémával küzd az ahogy fogy javul, de a vékonyak???? Nagyon nem javult semmi mikor diétáztam. De azért újra kezdem. Most gyökeresen változott azéletünk ahogy hazaköltöztünk Angliából, így a diétára nem volt lehetőség, sem lelki kapacitás.
2016. máj. 11. 21:11
 7/13 A kérdező kommentje:
De egyébként ti, hogy éltétek meg a babára várást vagy hogy élitek meg?
2016. máj. 11. 21:26
 8/13 anonim ***** válasza:

5# válaszoló vagyok. Akkor kicsit jobban részletezem a történetemet. Én is túl voltam 4 Clostis hónapon, nem lett baba. Utána műtött az orvosom, átjárhatóság, méhtükrözés, hastükrözés. Minden rendben volt, egy dolgot kivéve, hogy talált egy kis endometriózist is, amit el is távolított. (Erre soha gyanú sem volt...) Szóval rendbe lett téve ez is műtéttel. A pajzsmirigy alulműködésemet kezeltük, diétáztam, mozogtam, szedtem a metet, mégis gyengén, vagy nem is volt peteérésem. Az endokrinológusom azt mondta, hogy elvileg már nincs akadálya a peteérésnek, de ez annyira bonyolult folyamat, hogy a legkisebb hiba is megakadályozza. Pl. hogy az agyalapi mirigy (hipotalamusz) nem megfelelő ritmusban küldi a jeleket a petefészeknek.


Szóval sokan azt mondják, PCOS-okat nem szabad stimulálni, hát gondolhatod, hogy néhány évnyi tortúra után ez mennyire érdekelt, gyereket akartam mindenáron. Szóval én tapasztalatból azt mondom, hogyha kezelve van az IR, jók az eredmények, megvolt a szokásos meddőségi rutin (átjárhatóság, endometriózis kizárása, férfi vizsgálata, stb.) és már nincs kézzel fogható oka a peteérés hiányának, akkor igenis kellhet egy kis lökés. A kisfiam is végül egy Clostis hónapban fogant.

2016. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és gratula!

Hát a hogyan engem sem érdekel, csak lenne már babám!

2016. máj. 11. 21:44
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jutnak el az ir-ig az orvosok? Azért, mert ők sem mindenhatók, mert nem tévedhetetlenek, mert a tudásuk véges. Ezer meg ezer pcos-es nőt "kezelnek" orvosok fogamzásgátlóval (nem csak nőgyógyászok, még endokrinológusok is). Én egyébként nem pcos-s vagyok, csak gyanakodtak arra is. Az én problémámat nem tudják. Nem volt egyáltalán ciklusom, gyógyszerrel sem tudták meghozni, aztán egyszer hirtelen, mindenféle kezelés nélkül teherbeestem és minden gond nélkül kihordtam a fiunkat. Azóta viszont már háromszor volt iszonyúan hosszú menstruációm. Persze a kistesó sem sikerül, már több mint fél éve próbálkozunk. És senkinek semmi tippje sincs, hogy mi lehet a baj. Voltam nőgyógyásznál, endokrinológusnál, hematológusnál, immunológusnál, természetgyógyásznál és pszichológusnál is. Volt, aki jobban értett a szakmájához, volt aki kevésbé. Néha olyan hihetetlen szakmai hibákba futottam bele, hogy csak lestem, volt amikor el sem hoztam a receptet az orvostól (norcolutot akart felírni, hogy megjöjjön a menszeszem, amikor már megvolt hónapok óta... mintha nem is figyelt volna rám... ennyire érdekelte...). Én végül elengedtem az egészet, nem törődtem vele. Miután ezt meg tudtam tenni, elmúlt a vérzés. Egyébként a fiunk is úgy sikerült, hogy azt mondtuk a férjemmel, hogy nem foglalkozunk az egésszel, lesz ami lesz. Most is ez a taktikánk. Más különben beleroppanánk.
2016. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!