Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Esett már valaki teherbe úgy,...

Esett már valaki teherbe úgy, hogy a fogantatáskor magas volt a TSH-ja? Gondolok itt a 4mIU/l vagy a feletti értékre.

Figyelt kérdés
2016. máj. 20. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Hat az enyem 4,56 es nekem meg nem sikerult a 2 ev alatt, en is kivancsi vagyok a valaszokra
2016. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Január 22-én vették le a mintát, amiből 6,35 mIU/l lett a TSH-m.

Az utolsó menzeszem január 6-a volt.

Ekkor derült ki, hogy pajzsmirigy-beteg vagyok, addig nem tudtam, csak gyanítottuk a tünetekből.

Ezt követően kezdtem el szedni a gyógyszert, még most sem sikerült teljesen beállítani a helyes értéket, most egyik nap 50, másik nap 75-öt szedek az L-thyroxinból.


Szerencsére a panaszaim megszűntek, minden rendben van a terhességemmel is.

2016. máj. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem is magas a TSH-m és az orvosom azt mondta, hogy amíg nem sikerül lenyomni 1 mIU/l körüli értékre addig nem is fogok tudni teherbe esni. Reméltem hátha vannak itt olyanok akik erre rá tudnak cáfolni..
2016. máj. 20. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:
igen. egyből terhes lettem, 9 hetesen elment, rá 3 hónapra ismét terhes voltam, addigra már szedtem gyógyszert. megmaradt!
2016. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 körül volt mikor teherbe estem, 11 hetesen 6 fölött volt kicsivel, következő vérvételre 2,4 lett. Már 2 éves rosszcsont a gyerekem, nem szedtem gyógyszert akkor, hormonjaim rendben voltak. Szülés után viszont lett egy pajzsmirigy gyulladásom, és azóta szedek minimális gyógyszert, 2-3 között van, második terhességem alatt nem változott.
2016. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vezetek, 17-es tsh-val estem teherbe :) most vagyok 34 hetes. Első babánál az első trimeszterben végig alulműködtem elég durván, mire sikerült beállítani, ott teherbeeséskor még jó volt.
2016. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
17-essel?? Az igen! Az én TSH-m még gyógyszer mellet is kb 4,9 és az orvos szerint így reménytelen a teherbeesés..De szerencsére vannak akik rácáfoltak itt :)
2016. máj. 22. 09:02
 8/9 anonim válasza:

Ha szerencséd van, teherbe eshetsz, bár sokkal kisebb az esélye, mint normális hormonszintekkel. Akár meg is maradhat a terhesség, de nagy az esélye a vetélésnek.


De azt vedd figyelembe, hogy a magzat idegrendszerének a fejlődéséhez szükség van a pajzsmirigyhormonokra. Magyarán e nélkül mindig valamilyen szinten visszamaradott lesz, testileg és szellemileg egyaránt. Rossz esetben (nagyon elhanyagolt esetben) jelentkezik az ún. kretenizmus, azaz a gyerek kretén lesz, súlyosan sérült, mentálisan károsodott. Jobb esetben csak annyit látsz majd, hogy soha nem tud ötösre teljesíteni a suliban, legfeljebb hármasra, és emiatt őt fogod hibáztatni, és talán bele sem gondolsz, hogy a saját türelmetlenséged vezetett ide.

Ráadásul terhességben a pajzsmirigyhormonok duplájára van szükség, szóval akkor még rosszabbak lesznek a hormonszintjeid.


Nem(csak) azért akarják tehát beállítani a hormonokat, mert így egyáltalán nincs esélyed teherbe esni (mert egyébként van), hanem azért, hogy biztosítsák a gyerek megfelelő fejlődéséhez szükséges környezetet. Ezt vedd figyelembe, mielőtt sietteted a terhességet.

2016. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Siettetni nem siettetem, mert már több mint 2,5 éve próbálkozunk. A TSH-ra szedem a gyógyszert (és járok is miatta folyamatosan vérvételre), csak sajnos nekem ennek ellenére is fel-le liftezik az értékem. A kiírt kérdésem pedig csak puszta kíváncsiság volt :)
2016. máj. 24. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!