Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Progesterone exeltist használt...

Progesterone exeltist használt már valaki? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Korábban Utrogestant kellett használnom, most ezt kaptam helyette. Hüvelyben kell használnom ugyanúgy, mint az előzőt. Az Utrogestant utáltam. Kifolyt, miután abbahagytam még vagy 1 hétig az jött ki belőlem. Az együttléteknél nem is beszélve. Aki használta már az exeltist; jobban felszívódik? Nincsenek mellette ezek a kellemetlenségek?
2016. máj. 20. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Most én is ezt szedem 5 hete. Előző terhesség alatt duphastont szedtem. Ezt a gyógyszert szájon át kell alkalmazni! A betegtájékoztatóban is ez van! Az orvosod javasolta így?!
2016. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, az orvos mondta így. Hüvelyből jobb a felszívódása. Lombikot kezdtünk nem rég, majd a második felében kell ezt használnom napi 3x1-et a 200 mg-osból.
2016. máj. 21. 22:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Jujj, én is ezt kaptam most, de bele van írva hogy kizárólag szájon át szabad használni. Szerintem hívd fel az orvost, nehogy baj legyen!
2016. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Szia!

Szerintem térj vissza az Utrogestánra. Az exeltis egy új gyógyszer, most rajtatok kísérleteznek az orvosok... ráadásul igaza van az előttem szólóknak, az csak és kizárólag orális készítmény, és ráadásul nem is terheseknek való (olvasd el a betegtájékoztatót).

Ha az utrogestannal nem volt problémád, akkor nyugodtan térj vissza rá, az tényleg hatékony. Erről nyugodtan kérdezd meg az orvosod.

2016. jún. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Előző vagyok, visszatérve: Az utrogestannak van orális kapszulája, még az is jobb, mint az exeltis, nincs annyi mellékhatása.

De az exeltis nem igazán jó terheseknek, és pláne nem hüvelybe.

2016. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Sejtettem én is, hogy ez valami új és kipróbálás szintjén van még. Csak reméltem, hogy ez hatásosabb lesz... Én minden újra nyitott vagyok, csak használjon...

Egyébként sajnos nem vagyok terhes. Lombikhoz adták progeszteron pótlásra. Nekem nem vált be: felolvadva, de szinte egyben távozik (nem tudom így mennyi szívódkk fel) és irritál, már teljesen kimart.

2016. jún. 17. 11:26
 7/11 anonim válasza:

Az Utrogestannal csak a hordozó olaj folyik ki, a hatóanyag maga nem, viszont az exeltisnél ezt nem tudom, mivel az kizárólak orális használatra van, így nem tudom, hogy mennyire tesz jót hüvelybe, de szerintem egyáltalán nem. :S

Remélem, hogy a következő beavatkozás sikeres lesz!! Nagyon drukkolok!!

2016. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a drukkot! Tudom, hogy egyszer sikerülni fog!
2016. jún. 18. 11:39
 9/11 anonim válasza:
Látom már régi kérdés,de végül hogy alkalmaztad a progesterone eceltist? Nekem is hüvelybe javasolta a dokim.
2017. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Eryca88 válasza:
En miutan bevettem a progesteront ra masfel-2 ora mulva nagyon elkezdtem szedulni ami kb 15 percig tartott.
2017. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!