Alacsony progeszteronra felírt progesterone exeltis 200 mg os kapszulát szerintetek mikor célszerü elkezdeni?

Figyelt kérdés
Doki szerint pozitiv ovu teszt után 2 nappal. Nem igazán tudom, hogy ennek mi a magyarázata. Köszönöm

2016. máj. 24. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy a progeszteron az ovuláció után kezd termelődni természetes úton. Ez kb. a pozitív ovuteszt utáni második napon van. Nem akar a doki bekavarni a hormonokkal, mindent a maga idejében akar adagolni. Nagyon jól teszi.
2016. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen énis így gondolom, de jó ha hasonló helyzetben lévőkkel is meg tudom ezt beszélni. Amúgy, 3 napja volt pozi a teszt. ugyhogy tegnap elkezdtem. Szerinted miért van az, hogy a tegnapi meg a mai tedztem halvány pozitiv lett?? Így mutatja az lh csökkenèst??
2016. máj. 26. 08:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ezt írta fel a doki. A repedést követő napon este kell elkezdenem. UH szerint ma/holnap repednek, így hétfőtől mondta a doki a prog. pótlást.
2016. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönóm😊😊azóta szedem és eddig a jobb, most meg a bal petefészkem fáj😕😕ez mire utalhat??
2016. máj. 28. 21:47
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Tudom, hogy már azóta szeded, és remélem, hogy minden rendben is van! :)

Az a magyarázata, hogy a progeszteron peteérést gátló, tehát ha azelőtt magas a szintje, hogy megtörténne az ovuláció, akkor akár el is maradhat az ovuláció (ezért sem esel teherbe, ha már terhes vagy, mert akkor nagyon magas a progeszteron szint, és a progeszteronos fogamzásgátlók is ezen alapulnak). Viszont miután megtörtént az ovuláció, akkor segítí a méhfalat előkészíteni (szekréciós fázik), hogy a megtermékenyített petesejt be tudjon ágyazódni, tehát nagyon nagyon fontos. Ha nincs elég progeszteron a terhesség alatt, akkor nem tud rendesen megtapadni a magzat, le is válhat, de azért a vetélések nagy százalékában nem ez a probléma, tehát sokszor genetikai probléma miatt vetélődik el a baba, azellen meg sajnos nincs mit tenni.

Viszont a progesteron exeltis az nem terhes gyógyszer, szerintem kérdezd meg a nőgyógyászodat, hogy tud-e inkább olyan gyógyszert, ami tényleg hatékony és terheseknek való, pl Utrogestan. Az exeltis egyrészt nem terheseknek való, másrészt rengeteg mellékhatása van.

2016. jún. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Sajnos későn olvastam el....... azóta eltelt egy kis idő..ezelött nem jött össze a baba :(( most a ciklusom 18. napján vagyok és három napja halvány az ovulációs tesztem :(( Szerintem ezelőtt túl korán kezdtem el szedni ezt a sz..rt :D és most meg várok, várok...de csak nem akar erősödni :(( Viszont ma reggel erős alhasi fájdalommal ébredtem :( Akkor ez most mi lehet??
2016. jún. 27. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!