Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy túlműködésem van,...

Pajzsmirigy túlműködésem van, ma kell mennem az endocrinológiára! Mit fognak csinálni? Milyen vizsgálatokat? Vérvételen túl vagyok!

Figyelt kérdés
2016. jún. 13. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy derült ki? Háziorvos által?

Az endokrinológus megvizsgálja a nyakadat, nincs-e göböd, illetve mennyire van megnagyobbodva a pzsmirigyed. Ha van már tsh, t4 , t3 , trák leleted, akkor az alapján beállítja a gyógyszeradagot. Elküld(hét) pajzsmirigy uh-ra, illetve izotóp vizsgálatra.

Mást nem.

Mennyi az értékes?

Én is túlműködök

2016. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
•értéked
2016. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van ahogy az előttem szóló írta :)
2016. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Úgy derült ki ,hogy nagyon szédültem és rosszul voltam! Pulzusom 140 volt , a háziorvos elküldött vérvételre és ott derült ki igazából! Ma voltam az endokrinológián kaptam gyógyszert ( Metothyrin ) 3*2-öt kell szednem , a doktornő elküldött egy vérvételre megint és egy ultrahangot kért!Jövő héten hétfőn kell vissza mennem kontrollra!!

Mennyi idő alatt állították be neked? Mi babát szeretnénk!!

2016. jún. 13. 16:10
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt: TSH: 0,01

FT4 42,48

ez van a papiron de nem tudom hogy mit jelent!

2016. jún. 13. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is babat szeretnénk, harmadikat :)

Az alsó értékek nagyon hamar rendeződnek (T3, T4). A tsh egyénileg változó, hogy mennyi idő után rendeződik. Nekem mindkettő terhességem alatt, után volt. Én ekkora dózisban Sosem kaptam Metothyrint, csak napi 2 tablettát a nagyon rossz értékekre. Úgy kb. felev volt míg teljesen szinten voltam. Tehát Elkezdtem májusban (sajnos voltak kihagysaim), és februárban terhes lettem. :)

Az a tapasztalatom, hogy ekkora dózisban hamar fog rendeződni, ahogy a T4 okés, akkor fogják lecsökkenteni az adagot! A tsh meg követi hamar, ha tényleg de tényleg rendesen szeded a gyógyszert!

A közönséges galajtea meg méginkább rásegít. Tudom ajánlani!

Írd majd meg, hogy mi volt a következő vérvételen.

Ja, és semmi stressz!! Az lassítja!

Bár ekkora T4-el tuti tök idegbajos vagy :) (én az voltam)


Nekem már csak a tshm rossz és napi 1 tablettát javasolt a doki.

2016. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat, jó valakivel megbeszélni aki hasonló cipőben jár mint én!!Azt mondta a doktornő hogy 2-3 hónap múlva valószínű,hogy beáll és próbálkozhatunk a babával de lehet 1 év is....

Nekünk a második baba lenne és nagyon szeretnénk! :)

Azt észre vettem,hogy idegbajos vagyok mostanában de akkor már tudom,hogy miért!!

Hétfőn ha megyek vissza gondolom megint vérvétel lesz és meglátja a dokinő hogy használt-e a gyógyszer!

2016. jún. 14. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!