Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi lehet a probléma? Másnak...

Mi lehet a probléma? Másnak is volt hasonló?

Figyelt kérdés
Kb. 8 hónapja észre vettem, hogy jóval kevesebb a menstruációm. Hónapokat teszteltem végig ovulációs tesztel, de állandóan negatív volt. Babát szeretnénk, és érdekelne hogy másnak is volt már így, és hogy mi volt a baj? Jövőhéten kérek időpontot az orvostól egy kivizsgálásra.
2016. júl. 10. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt pozitív ovu tesztem,mégis 2 gyerekem van.Szóval ez szerintem nem mérvadó.
2016. júl. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Anna234 válasza:

A leírtak alapján előfordulhat hormonális probléma. Ezzel endokrinológushoz menjél. Ő majd kérni fog egy sor vérvizsgálatot és abból meg lehet állapítani, hogy a hormonjaid rendben vannak.

Ha megteheted akkor már most elmehetsz vérvizsgálatra magánlaborba és így az orvos rögtön tud diagnózist felállítani.

Ciklus 3. napi vérvétel: FSH, LH, prolaktin,ösztradiol,progeszteron, tesztoszteron, TSH, T3, T4

Ciklus 21. napján: prolaktin, progeszteron, ösztradiol

Ezek az alapok. Emellett 3 pontos terheléses cukorvizsgálat, ahol nézik az inzulint is! Endokrinológus nézeti még a D-vitamin szintet és az AMH-t.

Elmennék egy nőgyógyászhoz is ultrahangos vizsgálatra is, de a tapasztalat az, hogy a nőgyógyász sok esetben nem tudja megfelelően összehangolni a hormonokat egy terhességhez és csak az idődet húzza.

2016. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Endokrinologushoz járok, mivel pajzsmirigy alulmüködésem van. Azzal minden rendben, be van állítva. Úgy hogy irány a nőgyógyász. Köszönöm a segítséget, sokat segitettetek. :-)
2016. júl. 11. 13:42
 4/5 Manka68 ***** válasza:
Babatervezéskor még jobban oda kell figyelni a pajzsmirigyre, babához 1 körüli TSH az ideális. Ha csak határértéken belül van, az nem elég. Az endokrinológusodnak mondd meg, hogy babát tervezel, sok múlik rajta.
2016. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, már szóltam neki. Most 0,9 a pajzsmirigyem. :-)
2016. júl. 11. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!