Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikkal kapcsolatos kérdés?

Lombikkal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Volt 2 beültetés. Egyik sem volt sikeres. Azt mondták elment jobbra,következőnél balra. Elkötötték mind a két petevezetéket. Most harmadszorra utolsó esély,hármat tesznek be,mert már csak annyi van. De.. azt mondják,hogy egyet ki kell venni,ha mind a három megtapad,azért mert első baba lenne,plusz az életkor miatt(42). Azzal riogatják,hogy belehalhat három baba kihordásába!!! Én ilyet még nem hallottam,ez egy ismerősömnél kialakult helyzet. Segítsetek a válaszokkal aki tapasztaltabb ebben!! Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!
2016. aug. 14. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem hármasikreim vannak, lombikkal. 3 beültetett embrióból mind megmaradt. Most 2 évesek, teljesen egészségesek és velük lett kerek az életünk, mindhármukkal :)


DE egyrészt minimális esélye van hogy minden embrió megtapad, nekünk 0,1%-ot mondtak, hát mondjuk nálunk ugye bejött, de objektíven ez tényleg nagyon kicsi esély.

A redukciót (egyik embrió abortálását) valóban felajánlják, sokan szoktak vele élni, sok mindentől függ a döntés, mert egyrészt a trigemini terhesség valóban magas kockázatú, ahogy a dokim fogalmazott, nem sétagalopp. Másrészt viszont kockázatos az összes embrióra is, tehát gyakori hogy a másik kettőt is elvetéli.


Én 29 évesen szültem őket, és azután döntöttünk a megtartásuk mellett hogy az orvosom véleménye az volt, hogy az egészségi állapotom, korom, testalkatom (!) alapján ő támogatja a kihordást. A srácaim így is 29 hétre születtek, hármasikreknél szinte garantált a koraszülés. Anyagilag és lelkileg is nagyon megterhelő hármasikres szülőnek lenni, ha nem lenne mindkét oldalról maximális családi segítség, és nem adná bele a férjem is a maximumot, nem tudom hogy éltük volna túl az elmúlt 2 évet.


Olyan nincs hogy az orvos ragaszkodik a 3 embrió visszaültetéséhez. Ha bizonytalan vagy akkor kevesebbet kérj vissza. Sok sikert a döntéshez

2016. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nem vagyok lombikos, viszont 41 évesen szintén ikreket várok, igaz, csak két baba van.

Még egy "sima" ikerterhesség is elég kockázatos (kortól függetlenül, de azért a korom is plusz veszélyeztetettséget jelent), úgy is hogy én már szültem kétszer. Nem tudom, hogyan lehet ép ésszel döntést hozni, ha felajánlják a redukciót. De amit az előző válaszoló ír, az igaz, sajnos a hármas ikrek nemigen maradnak bent 31-32 hétnél tovább (az is csodás eredmény ha addig kihúzza az anyuka), és borzasztó magas a toxémia, terhességi diabétesz, trombózis és egyéb szövődmények esélye. És a babákra is gondolni kell, mert nem mindegy, hogy valaki a 37. hétre születik meg jól fejlett szervekkel és tüdővel, vagy huszonpár hetesen, 600-700 grammosan jön a világra, és vagy egészséges lesz később, vagy nem.

Ezért ne bánjátok annyira, ha nem tapad meg mindhárom embrió, csak egy, esetleg kettő.

Én még az ikerterhesség miatt is halálra aggódom magam, mert millió veszély fenyegeti a babákat, hiszen az anyaméh normálisan egyetlen magzat kihordására lett "kitalálva".

Jó egészséget, sikeres babásodást kívánok.

2016. aug. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt egy lombikos hármasikres történet, okulásul. Igaz, happy end lett, de szegény anyuka nagyon-nagyon megszenvedett, mire kijelenthette, hogy mindannyian jól vannak.Óriási orvosi bravúr volt mind a babák világra segítése, mind a harmadik kisbaba életének megmentése.

(utolsó voltam)

2016. aug. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Bocsi, csak a link maradt le :-)

2016. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Bevallom őszintén,hogy kicsit bekönnyeztem.... Köszönöm szépen,hogy ennyit írtatok,érezni az írásaitokból,hogy ti is jó emberek vagytok! :) Valahogy átsugárzik. Köszönöm!! :)
2016. aug. 15. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!