Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS Valaki találkozott már vele?

PCOS Valaki találkozott már vele?

Figyelt kérdés

Már van időpontom orvoshoz, nagy valószínűséggel policisztás ovulárium szindrómám van (PCOS)Kissé utána is néztem de nem beszéltem még olyannal akinak hasonló problémái vannak/voltak. Ha valaki már találkozott ezzel, mire számíthatok? Mik a tapasztalatok?

(egyszer már ugyan ezt a kérdést kiírtam egy másik kategóriában, ott ezt ajánlották) Amit ott kihagytam (ha ez fontos) hogy 15éves lány vagyok


2016. aug. 19. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon gyakori betegség, de jól kezelhető a megfelelő étrenddel,sporttal és esetleg gyógyszerrel.Ha nőgyógyászhoz van időpontod,és esetleg fogamzásgátlót ajánlana,azon nagyon gondolkozz el,mert nem segít semmit,csak "elfedi"a problémát.(Nekem tiniként fogamzásgátlót javasolták még 10 éve,és eszükbe se jutott endokrinológushoz küldeni.Ha majd gyereket szeretnék,ráérünk akkor foglalkozni a problémáimmal...)

Miből gondolod a PCOS-t egyébként? Ha lelkiismeretes endokrinológushoz kerülsz,elküldenek cukorterheléses vérvételre,hormonpanelre,ultrahangra.

2016. aug. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!!

Én pcos vagyok !igazolva lett a pco?

ha pco-s vagy akkor ir-s is vagyis inzulinrezisztencia is van .keress egy normális endokrinológus aki ehhez ért .

írhatsz privát üzit is ha gondolod!

2016. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, endokrinológhshoz van időpontom. Sajnos csak szeptember végefelére mert alig lehet időpontot találni normális endokrinológusnál. A PCOS-t azért gondolom, mert minden tünetem megvan hozzá, anyukámnak is ez volt (ami ugye azt hiszem öröklődik). De nem biztos csak eléggé valószínűnek tartom:)
2016. aug. 20. 23:08
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ez a bajom, először magánnőgyógyászhoz mentem, ő felírt egy fogamzásgátlót, amit szedtem kb3 hónapig de aztán letettem, mert dührohamok,sírógörcsök törtek rám (egyszóval idegileg labilis lettem).


Most, kb egy-két hete mentem el az endokrinológushoz, hogy kérjek egy vérhormonszintvizsgálatot, az meg szépen lehurrogott, hogy miért nem ide jöttem először és mit képzel magáról az orvos, hogy nem küldött el ilyen vizsgálatra és anélkül írt fel gyógyszert.


Jelenleg várok 4 vérvizsgálat eredményt, és a doki elküldött izotópos pajzsmirigyvizsgálatra, ott kiderült hogy a jobb oldali pajzsmirigyemen van egy (még nem elkülöníthető göb) ciszta, még van hátra egy nyaki ultrahangom.

A pajzsmirigyed felelős a hormonháztartásért, iylenkor több a férfi hormon a szervezetedben mint kellene (nálam szörnövekerdés is van). És hogy hova tovább, még nem tudom, majd megmondják.


(Nem tudom te hogy vagy vele de nekem szokott fájni a petefészkem a cisztáktól- csak egy megjegyzés) 11 éves kormom óta menstruálok össze vissza..szóval igazán elfogadnék valami jó hírt ezzel kapcsolatban :D

20/l

2016. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Hát nekem is sokszor fáj a hasam, és nagyon ritka a menstruációm. Néha akkor fáj amikor megjön néha csak úgy random (gondolom akkor kéne megjöjjön)

2016. szept. 4. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!