Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Closty+duphaston segíthet?...

Closty+duphaston segíthet? További infó lent!

Figyelt kérdés
Kb fél éve derült ki hogy PCOS em van:'( inzulinrezisztenciám nincs! A dokim szerint velem született horomnális probléma..1éve szeretnénk lassan babát a párommal de csak nem akar osszejonni:( multhonapban duphastontol megjott a havim a 33.napra,mentem vissza kontrolára es a dokim most ez mellé clostyt írt fel hogy ennek segíteni kell(havi 5.napjától a 10ig utana a 12.napig megyek vissza UH ra h figyelje a PÉ-t)! Valaki esetleg tapasztalatok?! PCOS en is segit a closty hogy legyen PÉs? Vagy hogy hat rá? Mivel sok kis ciszta van,azokból érik majd meg? Köszi a válaszokat !!!

2016. aug. 23. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

irtam kb fél oldalt

de mivel nem akarom h lepontozzanak inkább töröltem


jó tanács :

az orvossal beszéld meg ne a gyk-sokkal

mi nem vagyunk orvosok szal nem tudjuk

és olvass biológia könyvet esetleg a neten cikket


(a kivétel az kivétel :)

2016. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én csak pozitív visszajelzést és támogatást szeretnék,mivel 20évesen eléggé kivagyok ,hogy ilyen fiatalon kell ezmiatt szenvednem :/ es kíváncsi lennek h volt e valaki hasonlo helyzetben,es neki segitett a closty-Duphaston kombó! :)
2016. aug. 23. 13:12
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Keress egy rendes endokrinológust. Pcos nincs ir nélkül. Kezeletlen pcos és clisty súlyos hiperstimulációt okozhat.
2016. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
PCO-nál a closti és a duphaston ritkán segít,míg a PCO nincs kezelve.Nálam nincs sem PCO sem IR,de ez a kombó csak még jobban felborította a hormonjaimat.Viszont sokaknak segít.De valaki írta előttem hogy menj el egy jó endokrinológushoz,ő segíteni fog neked mindenben,és utána biztos hogy sikerrel jársz majd.
2016. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pcos gyanús vagyok,nem tipikus pcos tünetekkel.Menszeszem nem szokott kimaradni inkább extrém rövid ciklusaim vannak (14nap).Itteni endokrinológus egy majom.

Nekem most harmadszor segített a closty.Ismét kisbabát várok.Igaz nem jöttek könnyen.

2016. aug. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Zsutyi ***** válasza:
53%
A PCOS nem jár együtt IR-rel!Én is PCOS vagyok,s a vizsgálatok kimutatták,hogy nincs IR-em!Én szedtem a Closty+Duphaston combót,de nem sikerült még teherbe esnem,mi is már több,mint 1 éve próbálkozunk!Valószínű nekem nem akar a tüsző megrepedni,így injekciót fogok kapni!
2016. aug. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok a babához!! Boldog babavárást! Remélem h nekem is fog segíteni ! Kiderul a kov honapban! :)

Kedves utolsó kommentelő! Ez igy igaz,h PCOS nem jár együtt IR-el ahogy nekem sem! Mivel az erdmények kimutatják!! Ezért 1000arcú boszorkány a betegség neve,és sokmindent nemtudnak róla!!

Én még csak most fogok először clostyt szedni,csak nekem figyelni is fogja a doki UHal,és gondolom ha lesz érett tüszőm akkor én is kapok szurit majd! Nagyon örülnék neki! Jaj én meg inofolicot is iszok mellé napi 2tasakkal! :)

Megkérdezhetem,hogy te mióta szeded a clostyt vagy hányadik "kúránál" jársz ?

2016. aug. 24. 23:26
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Hozzáérző dokit kéne keresni. Ir nélkül nincs pcos.
2016. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

[link]


Talán ők értenek a PCOS-hez. És akkor bizony az IR a PCOS kiváltó oka. A webbetegen azt írják, hogy kezdeti stádiumban a vércukorszintek még normálisak, csak a magas inzulinszint jelzi a problémát. Csakhogy egy sima terheléses vércukron az inzulinszintet nem feltétlenül mérik.


A következőkben innen idézek:

[link]


Akik viszont teherbe kívánnak esni, azoknak a klomifen hatóanyagú készítményt javasolja az orvos. Ez nem hormon, hanem az agyalapi mirigy serkentésével aktivizálja a petefészket. Hátránya, hogy szedése alatt fokozott a veszélye egy nagyobb ciszta kialakulásának, szedését ezért ultrahangos megfigyeléssel kell követni. Ha a klomifen nem hatékony, egyéb olyan készítmények is kipróbálhatók, amelyek közvetlenül vagy közvetve a petefészket stimulálják.


(A klomifen a Clostilbegyt hatóanyaga. Tehát segíthet, de árthat is. Szerintem a remélhető haszon nagyobb, mint a ciszta kockázata.)

2016. aug. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Én is Sorstársad vagyok (20 éves vagyok és 1 hónapja derült ki hogy mi van)

IR nem feltétlen jár együtt PCO-val ezért kell egy Endokrinologiai vizsgálat ami kizárja az IR-t.Ha a PCO-t nem kezelik hosszú évekig szinte tuti IR problémák is lesznek :(

2016. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!