Katica9193 kérdése:

49 napos ciklus miatt nem sikerül teherbe esnem?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! A problémám az lenne hogy már egy jó pár hónapja próbálkozunk a férjemmel a babaprojekten, eddig eredményzelenül! Egy ideje figyelem a ciklusomat és 49 naposak lettek. Lehet hogy pont nem a peteéréskor voltunk együtt? Vagy az is lehet hogy nincs is peteérésem? Most vettem ovu tesztet..megprobálom majd azt..dokihoz csak október elejére kaptam időpontot. Tudnátok esetleg valami tanácsot adni hogy milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni, vagy esetleg a méhpempő...folsavat és gravidát szedek kb 2 hónapja..köszönöm a segítséget!

2016. szept. 24. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
49 napos ciklussal 99%, hogy nincs peteérésed.
2016. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom,hogy ezt kell mondanom,de szinte tuti,hogy nincs peteérésed. Én idén ugyanígy kezdtem az évet,azóta már kiderült a sok probléma: pajzsmirigy alulműködés, inzulkinrezisztencia,pco,D vitamin hiány....

Keress fel egy jó endokrinológust,nőgyógyászt és kezdd el a kivizsgálásodat. A szükséges vizsgálatok a általános vérkép,hormonok, D vitamin szint,cukorterhelés. De majd az orvosok mondani fogják.

Én is Gravidát ettem,míg meg nem tudtam a betegségem,utána váltottam jódmentes terhesvitaminra. Plusz D vitamint, omega 3-at eszek külön.

Én is csináltam hónapokon keresztül az ovu teszteket,egészen a menstruációtól a ciklus végéig,hátha elkapok valami kósza peteérést,de sajnos semmi,csak a sok pénz ment rá,majd vérvétel is igazolta az anovulációt.

Már nagyon szeretnénk babát,de szerencsére még csak idén kezdtünk el próbálkozni,de gyorsan ki is derültek a problémák.Most a gyógyszerbeállítások,diéták,sportok időszakát élem.

2016. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kíváncsi lennék még arra hogy vajon mitől borult fel ennyire ez az egész. Áprilisig minden rendben volt. Májusban volt az esküvőnk és ittam teát hogy késsen mert sajnos pont akkora kellett volna megjönnie...késett is elég sokat és azóta ilyen hosszúak lettek a ciklusaim. Lehet hogy én rontottam el ennyire? Már nagyon bánom inkább jött volna meg. Nagyon szeretnénk kisbabát és lehet az én hülyeségem miatt nem lehet most :( addig semmi bajom nem volt a menzeszemmel...max pár napot ha csúszott idegesség/stressz miatt. De így még nem jártam.
2016. szept. 25. 07:16
 4/8 anonim ***** válasza:

de előtte te nem szedtél fogamzásgátlót?

Én igen és annak az abbahagyása után jelentkeztek a tünetek. Mi is májusban esküdtünk,de már év eleje óta próbálkozunk,a tabit tavaly év végén hagytam abba.

Lehet,hogy a stressz hozta ki nálad,ez is előfordulhat,plusz esetleg családi hajlam is bejátszik, érdemes utána nézni.

2016. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hat kb a fogamzasgatlot 3 eve lesz lassan hogy abba hagytam! Amint abba hagytam teherbe estem..de sajnos el is ment az a baba. Azota nem nagyon volt problemam a menzesszel ha kesett akkor is par napot max stressz miatt... meg az jutott az eszembe hogy esetleg a Clostilbegy az nem tudna segiteni? Olvastam par helyen hogy rovid vagy hosszu ciklus eseten nem talalnak semmi bajt, elkezdenek egy ilyen kezelest es segit peteerest csinalni 1-2-3 honapos kurak meghozzak a varva vart kisbabat. Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2016. szept. 27. 11:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen lehet Clostylbegyt-tel is stimulálni a petefészkeket, de ezt csak akkor érdemes,ha mindenféle vizsgálaton részt vettél már és tényleg indokolt legyen,hogy felírják. Pl én szinte kapásból kaptam Closty-t,most tellt le a 2. hónapom,de nem használt,mivel kiderült az inzulinrezisztecia és a pco is,mire beszedtem az adagokat. Ahelyett,hogy előtte nézte volna meg ezeket a doki.El is mentem másikhoz. De most hátha a Merckformin segít,de felesleges volt még a Closty szerintem.Először rendezni kell az IR-t, javul a pco és utána érdemes stimulálni csak. Épp ezért vizsgáltasd ki magad és ha nagyjából minden ok és ez hiányzik a teherbeeséshez,felírják neked is.

Bocsi,hogy hosszúra sikerült. (2-es voltam)

2016. szept. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kettes válaszoló :) írok majd mi volt dokinál :) nagyon bízom benne hogy hamar megoldásra talál és még az idén meglephetem a férjemet :))) holnap leszünk 4 éve együtt..és annyira szerettem volna elvinni oda ahol összejöttünk, ahol megkérte a kezemet..hogy én is ott mondhassam el neki hogy így 4 év elteltével 3an mennnék tovább <3 de így alakult most :( bízom benne hogy hamarosan 3an leszünk :)(
2016. szept. 30. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Írj majd,hogy mit mondott a doki és szurkolok,hogy úgy alakuljon az idei éved,ahogy eltervezted. :)

Nagyon várjuk már mi is a babát,de majd hátha ebben a hónapban...

(2-es voltam)

2016. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!