Inzulinrezisztenciám lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem sikerül a teherbeesés, az orvos elküldött vizsgálatokra. Állítólag látott apró tüszőket MKO petefészekben, azt mondta ez PCOS. Az Lh és FSH értékem jó, magasabb volt a prolaktin, de arra szedek gyógyszert. Most voltam cukorterhelésen. Eredmények:

0 perc: glocose: 5,4, inzulin 3,44

60 perc: 8,8 inzulin: 26,3 (29 a határ)

120 perc: glocose: 7,1 Inzulin: 26,6

Azt mondta a doki, nem tudja miért nem megy vissza a 120 percen inzulin. Miért nem?



2016. szept. 28. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 100-on felüli az inzulin, ahhoz képest ez....

Azt nem mondta az orvos, hogy miért nem megy vissza az inzulin?

Pcos inzulinrezisztencia nélkül nincs! Ez pedig nem az.

A cukrod sok, nem az inzulin.

2016. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy azt mondta hogy nem tudja miért nem megy vissza az inzulin 120 perc után, de a cukrom is jó. Viszont stresszre is emelkedhet a cukor. Akkor lehet nincs is PCOS? Mert az egyik orvos azt mta nem lát semmi bajt, a másik meg h sok apró tüszőt lát...
2016. szept. 28. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Ez enyhe IR.
2016. szept. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt találtam több helyen.

Bemásolom.


Na, utána jártam egy endokrinológus prof.-nál!

Csak azért írom le hátha valakit majd még érdekel:

A 120 perces inzulin 45 mUI/I alatt normális,

45-90 mUI/I között IR gyanús, de ha nincs más probléma akkor nem kell vele foglalkozni

90 mUI/I felett igazolt inzulinrezisztencia áll fenn.


Szerintem nincs Ir-d.

De ha most stresszesebb vagy, ismételd meg máskor :)

2016. szept. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, PCOS nincs IR nélkül, viszont IR van PCOS nélkül, lásd férfiak. Az endokrinológusom azt mondja elég három tünet együttes fennállása, hogy PCOS-t lehessen kimondani, és bár benne van a nevében, hogy "ovárium szindróma" policiszták megléte nem feltétele a diagnózisnak, magyarán nem kell cisztásnak lenni, ahhoz, hogy PCOS-es legyen valaki. Nálam pl. van, de nem poli, hanem multiciszták, de a nőgyógyász szerint egyrészt a kettő közt nincs éles határ, másrészt a lényegen nem változtat.

Addig járod az orvosokat, míg kialakul valamiféle többségi vélemény a tüszőket illetően, én is ezt tettem.

2016. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A cukrod egyébként miért jó? Nekem 6-on felül már nem jónak mondják. Akkor a 8,8?
2016. szept. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Manka68 ***** válasza:
Az inzulin értékeknél azt is figyelembe kell venni, hogy az éhominak maximum az ötszörösére emelkedhet a terhelt érték. A tiéd annál több. Egyébként nem csak az értékek számítanak : ha tüneteket okoz (a cisztásodás pl), akkor IR-es vagy és kezelni kell.
2016. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Étkezés után a 8,8 cukor az jó, mert természetes h felmegy. A doki azt írta h PCOS?, de leírva az van h 4-9 apró tüsző van a petefészkekben, szval de azokból lesz később az érett petesejt? Nem? Szval akkor csak nincs PCOS? én már nem tudom.......
2016. okt. 1. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!