Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kicsit magas lett a prolactin...

Kicsit magas lett a prolactin szintem, szednem kell Bromocriptint 2 hétig. Utána labor. De valami nem tiszta!?

Figyelt kérdés
A gyógyszer papírján írják, hogy ha gyermeket tervez, szedés előtt beszéljen orvossal. Nyilván tervezek, azért van az egész. És ebben a hónapban is reménykedek. Ha esetleg sikerül (19.napon vagyok) nem ártalmas a gyógyszer? Azért is vagyok bizakodó, mert a 14.napi ultrahang jó lett. Gyönyörű a méhem (szó szerint ezt mondták :) ) és mindkét petefészkemben szép nagy tüsző volt. Vagy a prolactin miatt nem is reménykedhetek? Nem vagyok járatos ezekben, most kezdtem a vizsgálatokat.
2016. okt. 18. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:

2 opció van. Az első, hogy a magas prolaktin miatt kb soha vagy max nagy szenvedések árán lesz gyermeked, a másik, hogy rendbe rakják bromoval és megkönnyítik a te dolgod is ezzel.

Egyébként nem kell örökké szedni, amíg meg kell, addig nem okoz gondot a terhességben.

2016. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A magas prolaktin szint gátolja a teherbeesést, és ha sikerül is a baba akkor is szedni kell a gyógyszert a 13.hetig, mert ha abbahagyod, vissza emelkedik a prolaktin szint, ami vetélést okozhat.
2016. okt. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm mindkettőtöknek. Csak azt nem értettem hogy miért írják a papírra, hogy várandósok ne szedjék. Meg ha kimarad a menzesz függesszük fel a szedését. Természetesen elkezdtem szedni, remélem segìt. Egy éve próbálkozunk. Párom vizsgálata még hátravan.
2016. okt. 18. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szedem. Nekem nagyon magas a prolaktin. Teherbeesés után is 12-13 hétig szedni kell mert vetélés veszély áll fent! Mi több mint 1 éve próbalkozink most kezdtem el szedni 1 hónapja.

Egyébként a prolaktin gátolja a peteérést is. Mint pl nálam. De ha neked nem olyan magas , gondolom azért van érett tüsződ. Szerencsés vagy! Ne foglalkozz a gyógyszer papírjával. Sok Sikert!

2016. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi Utolsó! Meg is lepődtem a laboreredményen, mert mindig pontos 28-29 naposak a ciklusaim. Nincs tejfolyás,stb. A gyógyszert elkezdtem ma este, de már hányingerem van. Neked volt vmi mellékhatás? Sok sikert kívánok, remélem mihamarabb sikerül a baby!
2016. okt. 18. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én is szedtem, más okból, de nekem borzasztóan dugult az orrom és rossz volt a közérzetem. Ezek több hónap után jöttek ki. Az elején még semmi bajom nem volt. Csak este vedd be, és fokozatosan negyed szemekkel az első pár napban, mert akkor a mellékhatásokat átalszod(először reggel-este kellett bevennem, de az első reggelitől el is ájultam) és így könnyebb lesz megszokni.
2016. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Te jó ég! :O Nekem 2*1 szemet írt fel a doki, és csak 30 szemet. Ìgy 2 hét múlva ha elfogy, mennem kell vérvételre, ahol már csak a prolaktint nézik. De ez akkor elég nagy adag... Remélem nem járok úgy mint Te. Ha holnap rosszul lennék, akkor visszaveszek belőle. De jó lenne hamar a végére járni..
2016. okt. 18. 21:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, látom írtad, hogy az elején nem volt baj. Remélem nekem sem lesz a 2 hét alatt.
2016. okt. 18. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:
4ik vagyok. Nekem semmi bajom nem volt tőle. Szedtem mellé a Clostyt is de attól se volt bajom. Se hányinger se semmi :)
2016. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!