Nem tudok teherbe essni (?! )

Figyelt kérdés

Sziasztok nalam van egy kis baj, nem tudtam mar egy eve teheerbe esni. A ciklusaim kb. 38-40 nap kulomsegel jonnek meg, es tart kb. 4-5 napot de egy tamponal nem telik meg tobb egy nap. Nekem vannak cisztaim a petefeszkekben es voltam endocrinologusnal mert sok a szorom, kb. Mindenhol van es nagyon csunyan nezz ki. Egyik petefeszkem 2,45 a masik 4,45 ha jol ertettem. Babat szeretnek, de vedekezes nelkul semm sikerul mar tavaj november ota. Az endorol kultek hormon vizsgalatra amit a menstruacio 3-5 napjan majd a 21 napon kell megcsinaljam. Meg 1x csinaltak nekem hormonvizsgalatokat de nem jott ki semmi eredmenyben. Kerlek magxarazatok el mi lehet a baj ha mar volt valakinek ilyen. A cisztakal nem kezdenek valamit? Mar 2 eve tudom hogy van de egyik orvos semm adot ra gyogyszer vagy valamit. Nagyon szokot fajni a hasam is.


Egy elkeseredt lany. Az irasi hibakat ne nezzetek nem magyar vagyok.



#Csalodotsag;ciszta;
2016. dec. 13. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem mész el magánorvoshoz, szakemberhez? Ha jól tudom, a cisztákat végső esetben műtéttel eltávolítják. Fontos a glufénmentes diéta is.
2016. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pest MensMentis, Kecskemét Dr. Naszódy, Debrecen Dr. Valicskó Viktória.

Ezt a 3 lehetőséget tudom teljes biztonsággal ajánlani. Ők értenek hozzá. PCOS, inzulinrezisztencia ami okozza. Gluténmentes étrend csak akkor hasznos ha mindezek mellé pajzsmirigy alúlműködés is társul, ami rendszerint szokott is. Ez esetben Naszódy a legjobb választás a háromból.

Nyugi, rengetegen vagyunk! Lesz gyereked (nekem is van 2, spontán fogantak) csak kicsit később. Előbb diéta, gyógyszer, mozgás és ápolgasd a lelkedet is.

2016. dec. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az a baj,hogy nem kezelnek. Erre hármas kezelés van:

-160 gr-os szénhidrát diéta

-gyógyszer (meforal)

-sport

ezt kell csinálni,és így is minimum fél év,de inkább 1 év mire összejöhet.

Menj normális orvoshoz, egy jó endokrinológus kell.



itt tudod megnézni:


[link]

2016. dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha cisztáid vannak, akkor PCOS-od van. Nekem szintén. Elsőre felírtak rá egy magas hormontartalmú gyógyszert, ami szinte egy az egyben fogamzásgátló. Ezt egy évig kellett szednem. Nem múlt el tőle, csak még szőrösebb lettem és jó sokat híztam. Elmentem egy magándokihoz, aki marta a bőrt a képéről, hogy miért csinálták ezt velem, erre egyáltalán nem ez lett volna a megoldás. A cisztákkal valóban nem csinálnak semmit, nem műtik meg, mert ezek jönnek-mennek. Ha mondjuk kiműtenék ma, akkor holnap jönne helyette másik. Semmi értelme. A PCOS-os nőknek oda kell figyelni az étkezésre, a megfelelő vitaminbevitelre, mozgásra. Nehezebb a teherbeesés, de egyáltalán nem kizárt! A teherbeesési problémák oka, hogy nincs rendszeres peteérés, tüszőrepedés. Van, hogy hónapokig nem jön meg a menstruáció. A PCOS vérvétellel nem mutatható ki, csak ultrahangos vizsgálattal, amivel felderíthető, hogy a petefészkekben és a mellekben is ugyan ezek a ciszták vannak jelen. Ezek egyébként terhesség során eltűnek, felszívódnak. A szerencséseknek a terhesség örökre elmulasztja a PCOS-t, de többnyire vissza szokott jönni. NEm kell rajta kikészülni, nem halálos betegség, meddő sem vagy tőle, csak éppen kitartóbbnak kell lenni és rendületlenül próbálkozni. Érdemes Inofolic-ot szedni. Ez vény nélkül kapható, vitamin készítmény. A PCOS-os nők megmentője. Ez segít teherbe esni. Legtöbb esetben 2-3 hónap szedés után kopogtat a gólya. Az Inofolic 13 000 ft körül van, de van egy olcsóbb készítmény is, ami pontosan ugyan azt tartalmazza, ez pedig a naturvitaminos Myo-Inozitol+Folsav por 7000 ft-ért.
2016. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!