Van egy problema.2,5 eve probalkozunk baba projecten de nem sikerül. Volt 3 abortusz es egy magzat elhalas amit abortusszal vegeztek el. Lehet meg gyerekem?

Figyelt kérdés
Előzmény 17 evesen volt egy terhesség megszakitas de en azt nem akartam megtartani. Aztan 21 eves koromba gyogyszer mellett estem teherbe es az exem elvetette velem. Aztan 23 evesen volt egy ami szinten gyogyszer mellett jott de egy antibiutikum utotte ki a hatasat. De mivel korához kepest kicsi volt igy nem akartuk megtartani az exemmel. Aztan 4 honapra terhes lettem ami tervezett volt de 8 hetesen elhalt. De mivel nem ment el magatol abortuszt csinalt a doki. A mostanival szeretnenk babát. H ugy mond volt 3 abortuszom es egy elhalt magzat abortuszom. H vajon befolyasolja a mostani teherbe esest? Valoban nem lehet tobbet gyerekem?

2016. dec. 31. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
én a dokinak tenném fel a kérdést 2,5 év sikertelenség után
2016. dec. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Van olyan, akinek volt már nem egy abortusza, mégis lett gyereke.

De azért nem merném azt mondani, hogy ennyi abortusz ne befolyásolná a dolgokat.

Kivizsgáláson voltatok már mindketten? Ha nem, akkor érdemes.

De azzal is számolnod kell, hogy lehet, hogy ha össze is jön, akkor majd megint elmegy.

Meg aztán sokszor a baba nem akkor jön, amikor a legjobban tervezi az ember, hanem épp akkor, amikor letesz a gondolatáról is, csak spontán éli az életét, és akkor jön össze.

2016. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Erdemes lenne egyszer uh-val kovetni peteerest. Es hormonsort kerni (3.es 21.napit)

Amugy enis nagyon hasonlo helyzetben voltam,3 ev utan talaltam ra 2014ben az inofolicra, napi 2 tasakot kell fogyasztani naponta (ha sikerul akkor folytatni a 10-12.hètig legalàbb)

A tajekoztaton napi 1 tasak van, de mindenkinek kettot ajanlanak.

Drâga, de nagyon megèri! 2 honapig hasznaltam mire pozit teszteltem. Plusz utana a 14.hètig! :)

2016. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
51%
Siman lehet hogy abortusz miatt. A 4 abortuszod még kárisabb lehet mint az első 3 mert azt gyorsan csinalhak nincs előtte kimeletes laminaria altalaban mert gyorsan kell cselekedni egy megindult vetélés esetén. Nekem is volt műszeres befejezés és 6 éve nincs baba!
2016. dec. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Cigány vagy-e?.....ennyi gyilkosságot....
2016. dec. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen mindegy, milyen okból történtek ezek a műtétek, felesleges a magyarázkodás. Mindig volt valami, amiről TE nem tehettél...

Azt meg nem értem, hogy a korához képest kicsi volt és ezért nem akartátok megtartani. Bocs, de ez egy baromság.

A 12. héten korrigálják a korát, és utána nem lehet elvetetni. Mikor is volt akkor kicsi? Előtte meg tök pontatlanul mérnek. Ha meg tényleg annyira kicsi, hogy úgy néz ki, nem fejlődik, elhal magától is, még mielőtt elvetetnéd. Olyan indokkal, hogy kicsi, nincs abortusz.

Szóval nem kell vetíteni, meg antibiotikumra meg exekre fogni. Már csak azért sem, mert szíved joga így dönteni, és utána viselni a következményeket.


Hogy megnyugtassalak, magzatelhalás nem korábbi abortusz miatt szokott bekövetkezni. Leggyakrabban beteg a baba, van nem elég a progeszteron. Ritkábban valamilyen betegség miatt van, pl. pajzsmirigy, IR, autoimmun betegségek.

Az abortusz miatt esetleg nem tapad meg jól, vagy ami gyakoribb, hogy gyenge a méhszáj, ezért vetélés vagy koraszülés következik be.

De igaza volt annak, aki azt írta, hogy ezt a kérdést az orvosodnak tedd fel.

2016. dec. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Voltam már. Elvileg minden ok. Volt 4 inszem nem sikerült. Elvileg augusztusban lesz lombik. Dokim szerint csak annyi a baj h vékony a méhfalam. Most pempot szedek. Félek h nem lehet. Kedves utolso 17 evesen en sem akartam fiatalon anya lenni. 2. Terhességemert harcoltam csak mivel árva vagyok szted hol neveltem volna fel egyedul a gyerememet. A 3 terhessegemet en sem akartam mert beteg fogyatekos gyereket senki nem akar sztem. Szoval mielott lehurrogsz kerdezd mev h mi történt. Hát ennyi.
2016. dec. 31. 21:19
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolso elotti. A baba szive nem vert jol. Ez nem magyarazkodas de mindenki azt gondol amit akar. En tudom h mi volt. De azert kosy.
2016. dec. 31. 21:25
 9/16 anonim ***** válasza:
Kerdezo ènis azt szedtem. Egy milimètert sem segìtett.. ellenben napI 2× 400mg E vitamin mar 5het utan eredmènyt hozott. A harmadik hónapra poozitiiv tesztet. 60dbos a kiszereles es 1200Ft van olcsobb drágàbb. Lenyeg h megelozesre 200-300mgot javasolnak. 500-800mg ha mar elvèkonyodott
2016. dec. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!!! 😀
2017. jan. 1. 05:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!