Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nehézkes spermavizsgálat, mit...

Nehézkes spermavizsgálat, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A férjemmel fél éve babát szeretnénk. Ő 31 éves, én 29.

Nekem sajnos PCOSm van hamarosan megyek hormonvizsgálatra.

Nagyon boldog voltam, mert a férjem 4 hónap próbálkozás után magától felhozta, hogy ő is meg akarja vizsgáltatni magát. Csinàltatott a haziorvossal egy nagy vérvételt, minden ok, majd bejelentkezett spermavizsgálatra. Kicsit meglepve mondta, h majd 5 napig nem lehet közöttünk semmi, ami nálunk elég szokatlan, mert a szexualitás nagyon fontos. Ha menstruálok 5 napig az is kellemetlen, de orálisan akkor is foglalkozok a férjemmel.

Az első vizsgálatnál nagyon igyekeztünk, de sajnos bénák voltunk, így a férjemnek nem volt meg az 5 nap pihi, csak 4 nap.... Az eredmény sajnos siralmas lett, alacsony spermaszám, akik vannak, azok sem aktívak. :( valószínűleg nem azért mert, nem volt meg az 5 nap, de eldöntöttük, hogy a következő vizsgálatnál a cél érdekében rendesek leszünk. 1-3. napig minden szépen lement, de a 4. nap reggelén teljesen kiborulva ébredt, mert meglátta h hajnalban álmában elment.... utálta magát, h úgy viselkedik, mint egy kamaszfiú... A másnapi vizsgálatot le kellett mondani, mert így semmi értelme. Azóta már próbálkoztunk azzal, hogy 2-3 napig nincs szex, de akkor álmában elmegy.... Másnál is voltak ilyen gondok, hogy oldottátok meg?


2017. febr. 22. 14:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszem el, hogy ennyire ne lehessen kibirni...

Mi lesz szules utan?

2017. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A férjem nem direkt élvez álmában a gyatyájába.....
2017. febr. 22. 14:53
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Hát, szerintem ez azért nem általános helyzet, aktív nagyon a párod szexuálisan, csináltassátok meg magánban, lehet, hogy úgy bármikor le lehet adni.
2017. febr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
A sperma minősége nem a kevés önmegtartóztatás miatt lett rossz. El kell menni andrológushoz, legalább 3 hónap a kezelés, utána érdemes ismétlést csinálni. Az AJÁNLOTT önmegtartóztatási idő 3-5 nap, ha a 2. vagy 3. nap van vizsgálat attól még semmi nem történik. Ha a sperma a 3. napon rossz, az ötödikén is az lenne.
2017. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Azt az eredményt, amit 4 nap szünet után produkált a férjed, azt nagyjából el lehet hinni.

Tehát siralmas az eredmény, "akik" :D vannak, azok sem aktívak. Ebből kell kiindulni és ennek megváltoztatása érdekében tenni. Ha ilyen nehezen tudja a férjed megoldani, akkor pláne fölösleges tovább játszani a vizsgálattal.

2017. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Ja amúgy meg mondjátok hogy megvan az 5 nap és kész
2017. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Kamu.
2017. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Fel ev pedig semmi.
2017. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem sok ez a félév, csak az én problémám miatt az orvos sürgeti a kivizsgálásokat, mert azt mondta én nehezebben eshetek alapból teherbe, pláne nehezítő körülmény a férjem alacsony spermiumszáma. A dokim azt mondta, hogy hamarosan egy átjárhatósági vizsgálatot is meg kellenne csinálni.

Most kapott újabb időpontot, március 10-re, bármi lesz elmegy. Lehet van neki más orvosi problémája is, azért megy el álmában.... nha majd az orvos megmondja nem találgatok feleslegesen.

2017. febr. 22. 15:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Meddőségi intézetbe járunk. Itt 3-5 nap önmegtartóztatást kérnek. Ha te pcos vagy, akkor keress fel endokrinológust, a hármas kezelés nagyon fontos. Ha az megvan, akkor ugyanolyan esélyeid vannak mint másnak. A ferjedet viszont ki kell vizsgálni. Ha annyira siralmas az eredmény, akkor csak lombik jöhet szóba, ahhoz pedig felesleges az atjarhatósági, így nem kell magad kitenni neki.

De az fontos, hogy az önmegtartóztatás menjen. A meddőségi kezeleseknel folyamatosan ez lesz. Ha inszem, ha lombik, n akkor is megmondják, hogy mikor hány napig nem élvezhet el. Ez sajnos ilyen "sport". Hidd el, hogy ez még a könnyebbik része. Egy schultze eszközzel végzett atjarhatósági vizsgálat pl szörnyen fájdalmas. De a hormonok is kemény dolgokat tudnak művelni veled.

2017. febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!