Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nehézkes spermavizsgálat, mit...

Nehézkes spermavizsgálat, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A férjemmel fél éve babát szeretnénk. Ő 31 éves, én 29.

Nekem sajnos PCOSm van hamarosan megyek hormonvizsgálatra.

Nagyon boldog voltam, mert a férjem 4 hónap próbálkozás után magától felhozta, hogy ő is meg akarja vizsgáltatni magát. Csinàltatott a haziorvossal egy nagy vérvételt, minden ok, majd bejelentkezett spermavizsgálatra. Kicsit meglepve mondta, h majd 5 napig nem lehet közöttünk semmi, ami nálunk elég szokatlan, mert a szexualitás nagyon fontos. Ha menstruálok 5 napig az is kellemetlen, de orálisan akkor is foglalkozok a férjemmel.

Az első vizsgálatnál nagyon igyekeztünk, de sajnos bénák voltunk, így a férjemnek nem volt meg az 5 nap pihi, csak 4 nap.... Az eredmény sajnos siralmas lett, alacsony spermaszám, akik vannak, azok sem aktívak. :( valószínűleg nem azért mert, nem volt meg az 5 nap, de eldöntöttük, hogy a következő vizsgálatnál a cél érdekében rendesek leszünk. 1-3. napig minden szépen lement, de a 4. nap reggelén teljesen kiborulva ébredt, mert meglátta h hajnalban álmában elment.... utálta magát, h úgy viselkedik, mint egy kamaszfiú... A másnapi vizsgálatot le kellett mondani, mert így semmi értelme. Azóta már próbálkoztunk azzal, hogy 2-3 napig nincs szex, de akkor álmában elmegy.... Másnál is voltak ilyen gondok, hogy oldottátok meg?


2017. febr. 22. 14:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
.
2017. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem, minek csináltok újabb vizsgálatot, ha van egy nagyjából jól elvégzett, aminek eredménye rendelkezésetekre áll (a 4 naposra gondolok).

Szerintem inkább most arra kéne koncentrálni, mivel lehet ezt az eredményt javítani.

És persze párhuzamosan a te problémáddal is foglalkozni kell.


10-re:

A lombik nagy biznisz, ezért mindenki ezzel hülyíti a babát váró nőket, de érdemes lenne előtte kevésbé megterhelő (és olcsóbb) módszerekkel próbálkozni. Minek agyontömni a nőt hormonokkal, és alávetni megterhelő beavatkozásoknak, ha mondjuk a férje pár hónapig tartó nyomelem-keverék szedése után teherbe ejtené?

2017. febr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a férjét kell először kezelni (ha lehet), illetve a nő pcos-ével kezdeni valamit. Tb-s lombikra úgyis nagyjából egy év a várólista mindenhol. Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem kell egyszerre atjarhatóságira meg egyéb nem túl kellemes vizsgálatra rohanni a nőnek. Tudom, hogy a lombik nagy biznisz. Bár én magam elzárkózom tőle, ennek több oka is van, így én hidd el, hogy senkit nem buzdítok rá, de arra sem, hogy felesleges vizsgálatoknak tegye ki magát.

Egyébként egy sperma vizsgálat, nem vizsgálat. A meddőségi centrumokban is kérnek legalabb kettőt pár hét eltéréssel. Abból semmi baja nem lesz a férfinak, ha még egyszer mintát ad és egy andrologus megvizsgálja.

2017. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem hallottam soha...döbbenet,de mindegy is.Az a 4 nap elég volt,a férjednek nem jó az eredménye,menjetek orvoshoz,kezeltetni kell.
2017. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A férjemnek mennie kell, mert egy vizsgálatból nem lehet kiindulni. Ha megy márc 10én, akkor a spermiumvizsgálat mellet lesz neki még UH, hormonvizsgálat. Ha látnak gondot, akkor el kell mennie urológiára. Oda még január elején kértünk időpontot csak úgy és márc. végére kaptunk...


Ha megyek a hormonvizsgálati eredményeimmel a nődokimhoz, akkor majd kérem h ajánljon endodokit. A hármas kezelést már megkezdtem. Diétázok, edzek, holnap megyek aviva tornára is. A gyógyszeres kezelés még nincs meg, hiszen még eredményem sincs, csak PCOS gyanú. A dokitól majd kérek IR vizsgálatot is. Ezt az átjárhatóságit még én sem erőltetném, mert kemény dolgokat hallottam róla.

2017. febr. 23. 17:03
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem volr átjárhaósági,de altatásban,nem egy leányálom,igaz akkor semmit nem éreztem,de utána a hegem gyógyulása nem kellemes.Nem volt gond,de nekem fontos volt hogy tudjam nincs elzáródva,mert akkor addig minek is a többi dolog,illetve sem inszemet,sem lombikot nem csinálnak addig míg ezt ki nem zárják.
2017. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Lombikot elvégzik átjárhatósági nélkül normális helyeken, ha annyira rossz a spermakép, hogy az inszem és más lehetőség nem jöhet szóba. Ugyanis a lombikhoz nem kell, hogy átjárható legyen a petevezeték, így feleslegesen nem teszik ki a nőt a vizsgálatnak.

Nekem volt egyébként, és én végig viccelődtem az egészet, semmivel nem volt rosszabb mint egy rákszűrés, de ennek az az oka, hogy egy speciális katéterrel csinálták, nem a hagyományos módon. De a röntgen terhelésnek, és a kontrasztanyag okozhatta problémáknak nem tenném ki magam, ha nem muszáj.

2017. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Önmegtartóztatás 3-5nap.Tehát a 4 nap is elég.Ha akkor rossz lett 5-6-10stb nap után sem lesz jó.A férjemnek sem volt a legjobb,rögtön vettek tőle vért hormonvizsgálatra.

Azt megmondanád milyen lett az a siralmas eredmémy?

2017. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen egységet néztek, de adott mennyiségben neki 5,6 millió volt. 15 milliótól lenne a normális.

A te párodnak mennyi volt, milyen gyógyszert kaptatok, segít?

2017. febr. 25. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!