Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nagyon érdekelne, hogy mit...

Nagyon érdekelne, hogy mit jelentenek a következő kifejezések, rövidítések a nőgyógyászati leletemről?

Figyelt kérdés
Menses késés és rákszűrés miatt mentem nőgyógyászhoz, és elég szűkszavú volt a doki, szóval nyugtalan vagyok a leírt, esetleg elhallgatott rövidítések miatt. Mellesleg gyereket már nem szeretnénk (tesztet végeztem nappal is és reggeli 1-t is, és mindkettő negatív lett egymás követő nap, és 34 napja nem jött meg (03.20-áig), bár ma (03.21) sem, mikor ezt írom! 41 éves vagyok,2 lány gyerekkel és a férjemmel élek együtt! :D Hozzátenném már egy ideje nem pontos a mensesem. A tipikus terhességi tüneteket nem tapasztalok, se barnuló és érzékeny mell, se hányinger, undor, aluszékonyság, stb. Egyébként gombás és hüvelygyulladást állapított meg, mint kórtünetet, de amiért bementem arra nem adott semmilyen választ vagy eligazítást. Ezeket írta: UM: 02.14 BV: has puha betap. , alig nagyobb, tömött tapintású uterus, szabad környezet. UH: 48x52 mm átm. Uterusban kp. endometrium. Az uterusban és környezetében kóros nem látható. A kismedencei szervekben norm. áramlási viszonyok. DG: Kolpitis TH: gynoxyn supp+krém partnernek, Lactofeel supp, Candisyst tbl.4x menoteszt jav- Th: roxanelle tbl- Tanácsok: Kontroll kezelés után. Nagyon megköszönném a szakszerű válaszokat segítségkérő levelemre!

#menstruáció #terhesség #nőgyogyasz #mentruáció kimaradás #orvosi rövidítések
2017. márc. 21. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

UM-utolsó menstruáció

UH: a méhed mérete(nincs probléma)méhnyálkahártya közepes vastagságú(nem vagy terhes)

Kolpitis:hüvelygyulladás, erre megkaptad a szükséges kezelést.

Javasolja a menopausa vizsgálatot, mivel előfordulhat hogy a kezdődő változókor miatt késik a vérzésed.

2017. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Ja az lemaradt hogy nincs semmi komoly probléma, ha elfogyott a gyulladásra kapott gyógyszer akkor kell menni kontrollra.
2017. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy negatív fizikális vizsgálat. UM=utolsó menstruáció, a bv-rövidítéssel mondjuk nem találkoztam még, UH az ultrahang. Leírja a méreteit, ami teljesen jó, a tömött uterus az korral jár, mert zsírosan visszafejlődik, ahogy az emlőállomány is. A kp. meg a közepesnek a rövidítése.

A dg a diagnózisé, a th meg a terápia rövidítése.


Csináld végig amit ott írt és mehetsz vissza kontrollra.


Egyébként a késő/elmaradó vérzés jele lehet még a kezdődő menopauzának is.

A kezelés után még javasolnék egy ph helyreállító kúrát is. Az sose árt.

2017. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
a Bv az a bimanuális vizsgálat rövidítése.
2017. márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítő válaszokat!!!! Hála Istennek, ma megjött!! Látom komolyan értetek hozzá...grat!!
2017. márc. 22. 17:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondolom a bimanuális vizsgálat: két kezes vizsg-t jelent...Nem?
2017. márc. 22. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!